Wyszukiwarka
Polityka bezpieczeństwa w Bartex Holding S.A.
Dodał admin, 2007-10-06 Autor / Opracowanie: Ola_W
Obecne realia, które zmuszają do gromadzenia i przetwarzania wielkich ilości danych, wymuszają na przedsiębiorstwie odpowiednie nimi zarządzanie i ochronę

1  2    >

Bartex Holding S.A. jest narażony na następujące zagrożenia utraty lub zniszczenia danych:
Zagrożenia postaci nie fizycznej i zapobieganie
Wirus - zazwyczaj wirusy zawierają w sobie destrukcyjne kody-polecenia dla komputera, które są tragiczne w skutkach dla firmy i tworzą olbrzymie straty na całym świecie. Jest to najpowszechniejsze i najbardziej realne globalne zagrożenie dla naszych danych. Samo zapobieganie infekcją jest w miarę proste, jednak niedopuszczalne są jakiekolwiek zaniedbania. Proces ochrony musi być starannie opracowany i bieżąco aktualizowany. Podstawą jest posiadanie programu antywirusowego np. Mks-Vir, Norton Antyvirus, PC-Cilin. Programy różnią się pomiędzy sobą skutecznością oraz licencją. Pomimo kosztów lepiej zrezygnować z licencji typu freeware, na rzecz płatnych, gdyż płatne programy oferują zazwyczaj większą skuteczność i szerszy zakres oferowanych funkcji ochrony.
Na etapie posiadanie skonfigurowanego programu antywirusowego należy ograniczyć prawdopodobieństwo infekcji. W tym celu można ograniczyć dostęp sieci zewnętrznych, takich jak Internet, do naszej sieci. Można w tym celu , wyłączyć z sieci firmowej komputery, które będą używane do połączeń z sieciami ogólnodostępnymi. Pracownicy firmy nie mogą na służbowych komputerach wprowadzać danych z prywatnych nośników.Złośliwa aplikacja, dialer, atak z zewnątrz - jest to typ coraz powszechniejszej metody kradzieży danych lub ich zniszczenia, w przypadku dialerów metoda narażenia firmy na straty. Jest to celowe działanie osób trzecich mające na celu osiągnięcie zamierzonych korzyści w postaci danych lub pieniędzy z połączeń z kosztownymi numerami. Czasami korzyści te, to zniszczenie lub uszkodzenie danych na serwerach firmy. Podstawowa metodą zapobiegania jest tu stosowanie aplikacji typu firewall. Są to aplikacje, które blokują dostęp do naszego systemu z sieci zewnętrznych, na bieżąco monitorują i informują użytkownika o próbie ataku, raportują. Przykładem takiej aplikacji jest ZoneAlarm. Jeden z najdynamiczniej rozwijanych projektów cechujący się wysoką skutecznością chroniący przed wspomnianymi metodami ataku, a poniekąd również chroni przed wirusami.
Wewnętrzny atak sieci przez pracownika firmy - system powinien być skonfigurowany tak, aby każdy użytkownik miał własne konto i uprawnienia adekwatne do zajmowanej funkcji. Wszelkie poczynania użytkowników powinny być raportowane administratorowi systemu. Tu też może okazać się skuteczne uprzedzenie o odpowiedzialność dyscyplinarnej i karnej poczynionej szkody. Dostęp do sieci musi być ograniczony do minimum. 

1  2    >


WARTO PRZECZYTAĆ
  • Powstanie pieniądza Pieniądz pełni w systemie gospodarczym kilka ważnych funkcji. Jest przede wszystkim miernikiem wartości towarów oraz środkiem, umożliwiającym dokonywanie jakichkolwiek transakcji.
  • Handel międzynarodowy Handel międzynarodowy, mimo postępującej globalizacji, jest nadal jednym z głównych powiązań gospodarek poszczególnych państw z gospodarką światową.
  • Fundusz inwestycyjny Jak inwestować w fundusz inwestycyjny. Kilka porad dotyczących inwestowania w produkty fiansowe.
  • Uwarunkowania i rozwój kraju Po znacznym osłabieniu dynamiki wzrostu gospodarczego w latach 2001-2002, rok 2003, a szczególnie 2004, przyniosły wyraźną poprawę koniunktury.
NEWSY
  • Galileo na orbicie Europejska Agencja Kosmiczna wystrzeliła dziś swojego pierwszego satelitę nawigacyjnego. Będzie to pierwszy z 30 satelitów, które będą pomagać między innymi w kontrolowaniu ruchu pociągów
  • Pierwsza defilada od lat To było ich święto i nareszcie mogli zaprezentować się w Warszawie w pełnej gali przed mieszkańcami stolicy jak i całęgo kraju oraz świata dzięki przekazom telewizyjnym.
  • Peugeot 407 Po ośmiu latach obecności na rynku model 406 przechodzi do historii. W jego miejsce wiosną przyszłego roku Peugeot wprowadzi \
Copyright © 2007-2009seoteka