Wyszukiwarka
Warsztaty Grupy Roboczej SNM
Dodał Administrator,
20 sierpnia rozpoczynają się warsztaty Grupy Roboczej SNM „Matematyka i Komputery” dotyczące wprowadzania nowoczesnych pomocy naukowych.


O coraz większej popularności takich warsztatów świadczy fakt, że większość miejsc została zajęta jeszcze na miesiąc przed warsztatami.
Tematem przewodnim tegorocznych warsztatów będzie "Technologia Informacyjna na egzaminie czyli nowe podejście do zadań egzaminacyjnych" i temu zagadnieniu zostanie poświęcony wykład inaugurujący wygłoszony przez prof. Henryka Kąkola. To właśnie wprowadzenie zmian w egzaminach byłoby najsilniejszym impulsem do zmian w programie nauczania i w podręcznikach.
W ciągu 4 dni szkoleń nauczyciele będą mogli wziąć udział w 22 warsztatach dotyczących Technologii Informacyjnej w nauczaniu matematyki. Zajęcia przeprowadzone zostaną przez członków Grupy Roboczej SNM „Matematyka i Komputery” i wieloletnich praktyków wdrażania Technologii Informacyjnej m.in. ze szkół z Międzynarodową Maturą. Podzielą się oni z pozostałymi uczestnikami swoimi osiągnięciami i wieloletnim doświadczeniem w wykorzystywaniu Technologii Informacyjnej w nauczaniu szkolnym.
Warsztaty będą prowadzone w dwóch blokach tematycznych, z czego jeden będzie dotyczyć wykorzystania kalkulatorów naukowych i graficznych, a drugi będzie związanych z użyciem komputerów.
Na warsztatach kalkulatorowych zostaną przedstawione m.in. przykłady zastosowania kalkulatorów w szkolnictwie średnim w USA i możliwości wprowadzaniu matematyki finansowej na kalkulatorach w Polsce. Uczestnicy dowiedzą się również w którym momencie edukacji w szkole podstawowej zacząć wprowadzać kalkulatory, by jak najefektywniej uczyć matematyki.
Podczas warsztatów komputerowych uczestnicy dowiedzą się m.in. jak rozwiązywać zadania maturalne przy wykorzystaniu programów C.a R. i Winplot, czy jak tworzyć i wykorzystywać wykresy funkcji w Excel podczas zajęć matematyki.
Szkolenia nauczycieli pod kątem wykorzystania kalkulatorów graficznych i naukowych, oraz komputerów są jednym z elementów wdrażania Technologii Informacyjnej do szkół.
„Dzięki naszym warsztatom, nauczyciele mogą wzbogacać swój warsztat metodyczny i zajęcia prowadzić w sposób bardziej efektywny i atrakcyjny. Technologia informacyjna staje się częścią naszego życia i codziennej pracy, dlatego warto wdrażać ją do nauczania już od najmłodszych lat. Technologia informacyjna to przyszłość dla matematyki i szkolnictwa. Powinno się już teraz zacząć przygotowywać nauczycieli do zmian w nauczaniu, które powinny nastąpić w niedługim czasie. Swoją wypowiedź zakończę bardzo wymowną sentencją autorstwa R. Howe: „Sukces tradycyjnego nauczania przyczynił się do powstania opartej na matematyce technologii, która z kolei stworzyła sytuację, w jakiej tradycyjne nauczanie już nie jest odpowiednie.” ”- komentuje Janina Duda, nauczyciel Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Zabrzu i długoletni członek Grupy Roboczej SNM „Matematyka i Komputery”

Więcej na oswiata.org.pl







WARTO PRZECZYTAĆ
  • Witamina E Witamina E powstaje tylko w roślinach. Zwierzęta jej nie syntetyzują. Jej naturalnym dostawcą są kiełki pszenicy, całe zboża, zielone warzywa liściaste jak sałata, szpinak oraz kapusta (luniaa)
  • Powstanie pieniądza Pieniądz pełni w systemie gospodarczym kilka ważnych funkcji. Jest przede wszystkim miernikiem wartości towarów oraz środkiem, umożliwiającym dokonywanie jakichkolwiek transakcji.
  • Promieniowanie UV Promieniowanie UV, nadfiolet, ultrafiolet, promieniowanie elektromagnetyczne o fali dł. 10–400 nm., nie wywołujące wrażeń wzrokowych.
  • Radiofonia Radiofonia to dział radiokomunikacji zajmujący się zorganizowanym rozpowszechnianiem programów dźwiękowych (fonicznych), obejmujących audycje informacyjne, rozrywkowe, dydaktyczne, reklamowe
NEWSY
  • Włatcy Móch atakują rynek Trwa realizacja kolejnych odcinków Włatców Móch. Trzecią odsłonę niegrzecznej kreskówki TV4 będzie można oglądać od września. Tylko na Wirtualnemedia.pl zwiastun nowej serii animowanej produkcji.
  • Dramat Chelsea - 13 kontuzjowanych piłkarzy Statystycy wyliczyli, że w składzie z Terrym "The Blues" traci jedną bramkę na dwa mecze ligowe. Bez niego zaś jednego gola na jedno spotkanie. To nie koniec zmartwień Mourinho.
  • Kraków bez barier Trwa konkurs „Kraków bez barier”, którego celem jest wyróżnienie najlepiej dostosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych budynków oraz przestrzeni publicznej w mieście.
Copyright © 2007-2009seoteka