Wyszukiwarka
Opawy Extreme
Dodał admin, 2008-01-05 Autor / Opracowanie: Sylwester Legut
Dział Opawy Extreme, to w naszej ofercie zaszczyt zaproszenia Was do wspólnej przygody górskiej. Podkreślam “wspólnej”, bo przecież wśród Nas “nie ma ludzi z przypadku”.


Niezwykła więź łączy tych, którzy kochają góry i w ich majestacie są inni, lepsi, zostawiając w dolinach – swoje troski i kłopoty. Właściwie  co pcha nas w górę, co każe wybrać żmudny, długotrwały wysiłek, spadające z czoła krople potu, szybki oddech, czy ból mięśni napinanych jednostajnie podczas schodzenia w dół. Może faktycznie filozofia chodzenia po górach zamyka się w słowach wiersza:
,,...rosną skrzydła u ramion, czas się w wieczność przemienia, obłoczeją wszystkie ziemskie sprawy, gdy zbliżamy się do szczytu po kamieniach... rosną skrzydła u  ramion, czas się w wieczność przemienia, góry i wieczność dookoła, chyba dostąpimy tu wniebowstąpienia.”
Tak – skąpane w słońcu skaliste szczyty, brzmiące o świcie i zmierzchu dzwony krów alpejskich, gwizd puszystych świstaków, oszałamiające wręcz kontrasty barw natury no i szalejące w dłoniach aparaty fotograficzne, aby ująć i zatrzymać w palecie obrazu – uczucia !!!                 
 „Świt na płonących szczytach” i “Zmierzch na płonących szczytach”, to unikatowa wręcz szansa na potwierdzenie tego zjawiska. Do kontrastu odizolowanych od siebie urwistych masywów, turni i iglic, prawie zawsze w naszej starannie wykonanej fotografii dominowac będzie błekitne niebo i głębia zielonych, rozległych dolin. Mimo stosunkowo niewielkich wysokości bezwzględnych (Marmolada 3343) wiele wierzchołków opada ścianami skalnymi, których wysokość należy do największych w całych Alpach (m.in. Monte Agner - 1600 metrów różnicy poziomu). Największą atrakcją Dolomitów są rzecz jasna via ferraty - ubezpieczone drogi turystyczne, których jest tutaj kilkaset. Zróżnicowanie trudności tych tras daje możliwość aktywnego wypoczynku zarówno początkującym turystom górskim, jak i zaawansowanym alpinistom z zacięciem wspinaczkowym.
Dolomity, to niekończąca się podróż wielu powrotów, w ten najpiękniejszy alpejski zakątek..             Zapewniam, że na tym moje marzenia  nie kończą się. Będziemy jeszcze dalej i wyżej, aż na “Ołtarze alpejskich lodowców”.   Zapraszam Was Drodzy Górale do wspólnej przygody.

Opawy Extreme   
Sylwester Legut

WARTO PRZECZYTAĆ
NEWSY
  • Nintendo zdominowało niemiecki rynek Firma Nintendo odcisnęła w ostatnim czasie mocne piętno na niemieckim rynku gier komputerowych. W zestawieniu dziesięciu najpopularniejszych gier ostatnich miesięcy, tytuły na konsole
  • Szybki dostawca - Ford Transit Van SWB 130 KM Laureat tegorocznej nagrody Van of the Year, choć nie zaskakuje szczególnie nowatorskimi rozwiązaniami w stosunku do swojego poprzednika (zaprezentowanego jedynie 5 lat temu
  • God of War: Chains of Olympus To jak pełnowartościowy God of War, ale na konsolkę PlayStation Portable. Tak naprawdę to ta sama gra.
Copyright © 2007-2009seoteka