Wyszukiwarka
Jak zabezpieczyć się przed stratą bagażu
Dodał Administrator,
Przed wyjazdem warto wykupić ubezpieczenie bagażu. Jednak nawet, gdy pasażer takiego ubezpieczenia nie posiada można liczyć na uzyskanie odszkodowania z polisy odpowiedzialnego za szkodę.


Gazeta Prawna radzi jak starać się o odszkodowanie za skradziony lub zniszczony bagaż.
Zazwyczaj od chwili opuszczenia domu, bagaże nie są już chronione polisą mieszkaniową. Polisy turystyczne zazwyczaj zawierają ubezpieczenie bagażu. Jednak jest to głównie oferta skierowana do osób wyjeżdżających za granicę. Podróżujący po Polsce mogą wykupić jedynie samodzielne ubezpieczenie bagażu.
W przypadku posiadania ubezpieczenia otrzymuje się gwarancję, że jeśli przewożone rzeczy zostaną zniszczone w wypadku lub skradzione można starać się o odszkodowanie.
Jednak jak zaznacza Magdalena Olborska z PZU - Ubezpieczenie bagażu nie obejmuje sprzętu komputerowego, np. laptopa.
Dodaje też, że PZU chroni laptopa poza mieszkaniem jako ruchomość domowa. Natomiast w innych towarzystwach nie ma takiej możliwości lub jest to opcja dostępna wyłącznie w najszerszych wariantach. Paweł Wróbel, rzecznik Generali poinformował - Możliwość ubezpieczenia rzeczy osobistych poza miejscem zamieszkania daje ubezpieczenie od wszelkiego ryzyka, Pakiet Diamentowy. Zaznacza jednak, że są one objęte ochroną tylko od rabunku.
Polisa nie obejmuje tzw. kradzieży zwykłej, czyli nie można pozostawić rzeczy bez nadzoru. Aby uzyskać odszkodowanie, musi dojść do rabunku. Według PZU musi mieć miejsce zastosowanie przemocy fizycznej, groźby użycia gwałtu lub doprowadzenie do nieprzytomności lub bezbronności.
Generalną zasadą jest fakt, że ubezpieczone mienie musi być pod nadzorem klienta lub przechowywane w zamkniętym miejscu.
 
Więcej na  tur-info.plWARTO PRZECZYTAĆ
  • Zasada działania systemu GSM W typowej sieci GSM znajduje się jedno wspólne centrum zarządzania siecią, które korzysta z dwóch sprzężonych z nią baz danych.
  • Masaż leczniczy Masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej i był stosowany już w Starożytności. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie stanowił naturalną metodę leczniczą.
  • Fale dźwiękowe Falą mechaniczną nazywamy zaburzenie ośrodka rozchodzące się ze stałą prędkością przenoszące energię bez przenoszenia masy źródłem fal są ciała drgające lub poruszające się z dużą prędkością
  • Operacje otwartego banku OOR to operacje kupna sprzedaży papierów wartościowych przez bank centralny od banków komercyjnych. Umożliwiają one bankowi centralnemu na zwiększenie (zmniejszenie) płynności sektora bankowego
NEWSY
  • Muzea sztuki Jedną z atrakcji Petersburga są liczne muzea. Znajdują się wśród nich takie renomowane placówki, jak Ermitaż i Muzeum Rosyjskie, ale warte zwiedzenia są również dziesiątki innych,
  • Miedzynarodowe Biennale Sztuki w Wenecji Podobnie jak w ubiegłych latach, najstarsze i jedno z najważniejszych międzynarodowych biennale sztuki składa się z dwóch głównych części: wystawy tematycznej i kilkudziesięciu prezentacji
  • Turystycze atrakcje za unijne pieniądze Stoimy przed unikalną szansą wypromowania nie tylko konkretnego regionu, ale także stworzenia markowych produktów, które przyciągną tysiące turystów krajowych i zagranicznych..
Copyright © 2007-2009seoteka