Wyszukiwarka
Jak zabezpieczyć się przed stratą bagażu
Dodał Administrator,
Przed wyjazdem warto wykupić ubezpieczenie bagażu. Jednak nawet, gdy pasażer takiego ubezpieczenia nie posiada można liczyć na uzyskanie odszkodowania z polisy odpowiedzialnego za szkodę.


Gazeta Prawna radzi jak starać się o odszkodowanie za skradziony lub zniszczony bagaż.
Zazwyczaj od chwili opuszczenia domu, bagaże nie są już chronione polisą mieszkaniową. Polisy turystyczne zazwyczaj zawierają ubezpieczenie bagażu. Jednak jest to głównie oferta skierowana do osób wyjeżdżających za granicę. Podróżujący po Polsce mogą wykupić jedynie samodzielne ubezpieczenie bagażu.
W przypadku posiadania ubezpieczenia otrzymuje się gwarancję, że jeśli przewożone rzeczy zostaną zniszczone w wypadku lub skradzione można starać się o odszkodowanie.
Jednak jak zaznacza Magdalena Olborska z PZU - Ubezpieczenie bagażu nie obejmuje sprzętu komputerowego, np. laptopa.
Dodaje też, że PZU chroni laptopa poza mieszkaniem jako ruchomość domowa. Natomiast w innych towarzystwach nie ma takiej możliwości lub jest to opcja dostępna wyłącznie w najszerszych wariantach. Paweł Wróbel, rzecznik Generali poinformował - Możliwość ubezpieczenia rzeczy osobistych poza miejscem zamieszkania daje ubezpieczenie od wszelkiego ryzyka, Pakiet Diamentowy. Zaznacza jednak, że są one objęte ochroną tylko od rabunku.
Polisa nie obejmuje tzw. kradzieży zwykłej, czyli nie można pozostawić rzeczy bez nadzoru. Aby uzyskać odszkodowanie, musi dojść do rabunku. Według PZU musi mieć miejsce zastosowanie przemocy fizycznej, groźby użycia gwałtu lub doprowadzenie do nieprzytomności lub bezbronności.
Generalną zasadą jest fakt, że ubezpieczone mienie musi być pod nadzorem klienta lub przechowywane w zamkniętym miejscu.
 
Więcej na  tur-info.plWARTO PRZECZYTAĆ
  • Ćwiczenia kinezjologiczne Ćwiczenia kinezjologiczne wspomagają kształtowanie poprawnej mowy. Ćwiczenia te mają na celu zwiększenie liczby połączeń między prawą i lewą półkulą mózgu.
  • Reklama zewnętrzna Reklama zewnętrzna jest najstarszą formą komunikacji wizualnej. Znaki i malowidła znajdowano w ruinach Pompei i na średniowiecznych budowlach w europejskich miastach.
  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków Oczyszczalnie przydomowe wymagają dużej działki, pozwalającej na prawidłowe ułożenie drenażu oraz odpowiednich warunków gruntowo-wodnych.
  • Mauzolea problemem wielu społeczności Mauzolea są zazwyczaj pięknymi budowlami, które upamiętniają pochowane w nich osoby. Ornaty, najczęściej dekorowane akcentami ze złota i brązu, marmurowe kolumny i witrażowe okna są zaprojektowane tak
NEWSY
Copyright © 2007-2009seoteka