Wyszukiwarka
Jak zabezpieczyć się przed stratą bagażu
Dodał Administrator,
Przed wyjazdem warto wykupić ubezpieczenie bagażu. Jednak nawet, gdy pasażer takiego ubezpieczenia nie posiada można liczyć na uzyskanie odszkodowania z polisy odpowiedzialnego za szkodę.


Gazeta Prawna radzi jak starać się o odszkodowanie za skradziony lub zniszczony bagaż.
Zazwyczaj od chwili opuszczenia domu, bagaże nie są już chronione polisą mieszkaniową. Polisy turystyczne zazwyczaj zawierają ubezpieczenie bagażu. Jednak jest to głównie oferta skierowana do osób wyjeżdżających za granicę. Podróżujący po Polsce mogą wykupić jedynie samodzielne ubezpieczenie bagażu.
W przypadku posiadania ubezpieczenia otrzymuje się gwarancję, że jeśli przewożone rzeczy zostaną zniszczone w wypadku lub skradzione można starać się o odszkodowanie.
Jednak jak zaznacza Magdalena Olborska z PZU - Ubezpieczenie bagażu nie obejmuje sprzętu komputerowego, np. laptopa.
Dodaje też, że PZU chroni laptopa poza mieszkaniem jako ruchomość domowa. Natomiast w innych towarzystwach nie ma takiej możliwości lub jest to opcja dostępna wyłącznie w najszerszych wariantach. Paweł Wróbel, rzecznik Generali poinformował - Możliwość ubezpieczenia rzeczy osobistych poza miejscem zamieszkania daje ubezpieczenie od wszelkiego ryzyka, Pakiet Diamentowy. Zaznacza jednak, że są one objęte ochroną tylko od rabunku.
Polisa nie obejmuje tzw. kradzieży zwykłej, czyli nie można pozostawić rzeczy bez nadzoru. Aby uzyskać odszkodowanie, musi dojść do rabunku. Według PZU musi mieć miejsce zastosowanie przemocy fizycznej, groźby użycia gwałtu lub doprowadzenie do nieprzytomności lub bezbronności.
Generalną zasadą jest fakt, że ubezpieczone mienie musi być pod nadzorem klienta lub przechowywane w zamkniętym miejscu.
 
Więcej na  tur-info.plWARTO PRZECZYTAĆ
  • Linux Debian Projekt Debian został stworzony przez Diana Murdocka w 1993 roku i na początku był sponsorowany przez projekt GNU Fundacji Wolnego Oprogramowania (FSF). (Marcin D.)
  • Szlak orlich gniazd Szlak Orlich Gniazd prowadzi z Krakowa, przez Ojców do Pieskowej Skały, skąd biegnie dalej do Olkusza, zahacza o Pustynię Błędowską, skąd przez Bydlin, Smoleń, Ogrodzieniec, Bobolice, Mirów…
  • Fizykoterapia - podstawowe wiadomości Fizykoterapia to dział medycyny klinicznej stosujący w stanach leczniczych, profilaktycznych i rehabilitacyjnych różne formy energii przede wszystkim fizycznej.
  • Australia - charakterystyka regionu turystycznego Australia jest najmniejszym kontynentem Ziemi o powierzchni niecałych 7,7 milionów km2, co stanowi około 5% ogólnej powierzchni lądów na świecie. Jest jedynym zamieszkanym kontynentem…
NEWSY
  • Firefox załatany, Internet Explorer dziurawy Udostępniona została nowa wersja przeglądarki Firefox, oznaczona numer 2.0.0.5. Najważniejsze nowości to poprawki usuwające niedawno wykryte, poważne luki w bezpieczeństwie.
  • Tania turystyka kosmiczna Amerykańscy specjaliści od lotów w kosmos opublikowali w \
  • Nowy sposób na recykling Amerykańska firma Global Resource Corporation (GRC) opracowała innowacyjną metodę recyklingu tworzyw sztucznych. Polega ona na wykorzystaniu specjalnej mikrofalówki, do której wkłada się tworzywa.
Copyright © 2007-2009seoteka