Wyszukiwarka
Jak zabezpieczyć się przed stratą bagażu
Dodał Administrator,
Przed wyjazdem warto wykupić ubezpieczenie bagażu. Jednak nawet, gdy pasażer takiego ubezpieczenia nie posiada można liczyć na uzyskanie odszkodowania z polisy odpowiedzialnego za szkodę.


Gazeta Prawna radzi jak starać się o odszkodowanie za skradziony lub zniszczony bagaż.
Zazwyczaj od chwili opuszczenia domu, bagaże nie są już chronione polisą mieszkaniową. Polisy turystyczne zazwyczaj zawierają ubezpieczenie bagażu. Jednak jest to głównie oferta skierowana do osób wyjeżdżających za granicę. Podróżujący po Polsce mogą wykupić jedynie samodzielne ubezpieczenie bagażu.
W przypadku posiadania ubezpieczenia otrzymuje się gwarancję, że jeśli przewożone rzeczy zostaną zniszczone w wypadku lub skradzione można starać się o odszkodowanie.
Jednak jak zaznacza Magdalena Olborska z PZU - Ubezpieczenie bagażu nie obejmuje sprzętu komputerowego, np. laptopa.
Dodaje też, że PZU chroni laptopa poza mieszkaniem jako ruchomość domowa. Natomiast w innych towarzystwach nie ma takiej możliwości lub jest to opcja dostępna wyłącznie w najszerszych wariantach. Paweł Wróbel, rzecznik Generali poinformował - Możliwość ubezpieczenia rzeczy osobistych poza miejscem zamieszkania daje ubezpieczenie od wszelkiego ryzyka, Pakiet Diamentowy. Zaznacza jednak, że są one objęte ochroną tylko od rabunku.
Polisa nie obejmuje tzw. kradzieży zwykłej, czyli nie można pozostawić rzeczy bez nadzoru. Aby uzyskać odszkodowanie, musi dojść do rabunku. Według PZU musi mieć miejsce zastosowanie przemocy fizycznej, groźby użycia gwałtu lub doprowadzenie do nieprzytomności lub bezbronności.
Generalną zasadą jest fakt, że ubezpieczone mienie musi być pod nadzorem klienta lub przechowywane w zamkniętym miejscu.
 
Więcej na  tur-info.pl







WARTO PRZECZYTAĆ
  • Udomowiona sztuka Sztuka wkracza do naszego życia wraz ze wzrostem poziomu życia. Porównanie stanu obecnego z latami PRL
  • Źródła energii Źródła energii pierwotnej to: konwencjonalne (organiczne) paliwa kopalne ( węgiel, ropa, gaz ), paliwo jądrowe, energia geotermiczna i tzw. odnawialne źródła energii.
  • Zamki nad Loarą Z krajobrazem winnic harmonizuje obraz kilkudziesięciu zamków bardzo malowniczo i romantycznie położonych wzdłuż wyniosłej i wspaniałej rzeki Loary. Loara płynie pośród zielonych…
  • Balneoterapia Metoda lecznicza wykorzystująca: wody lecznicze, peloidy oraz gazowe składniki wód i powietrza, dostępne najczęściej w uzdrowiskach, w postaci kuracji pitnych wziewań, kąpieli, płukań, okładów.
NEWSY
  • Nowy sposób na recykling Amerykańska firma Global Resource Corporation (GRC) opracowała innowacyjną metodę recyklingu tworzyw sztucznych. Polega ona na wykorzystaniu specjalnej mikrofalówki, do której wkłada się tworzywa.
  • Nowy system reklamy kontekstowej w Interia.pl Interia we współpracy z siecią reklamową ARBOmedia uruchomiła AdSearch - nowy system reklamy kontekstowej.
  • XI Festiwal Szekspirowski Festiwal Szekspirowski, organizowany co roku w sierpniu w Gdańsku, jest jedną z największych międzynarodowych imprez teatralnych na wybrzeżu.
Copyright © 2007-2009seoteka