Wyszukiwarka
Polska turystyka pielgrzymkowa kwitnie
Dodał Administrator,
W 2006 roku 10 najpopularniejszych polskich sanktuariów odwiedziło prawie 11 milionów pielgrzymów. Chociaż sanktuaria słabo się reklamują to liczba turystów ciągle wzrasta - pisze Rzeczpospolita


W Polsce jest ponad 800 sanktuariów, w tym 700 maryjnych. Najczęściej odwiedzane są Częstochowa, Łagiewniki, Licheń i Kalwaria Zebrzydowska. Pierwsze miejsce przypada Jasnej Górze, którą odwiedziło 4,5 miliona wiernych, w tym około 150 tys. pieszych pątników. Fenomenalną popularność zdobyło sanktuarium w Łagiewnikach. Od czasu poświęcenia Bazyliki Bożego Miłosierdzia przez Jana Pawła II liczba turystów wzrosła dwukrotnie.

Pod koniec lat 90 socjolodzy religii szacowali, iż co roku pielgrzymuje około 6-7 milionów osób. Liczba ta obecnie wzrosła do 11 milionów. Andrzej Datko, socjolog religii twierdz, że dane te są zawyżone w celu podniesienia statystyk. Według niego pielgrzymuje około 15% Polaków, czyli od 6 do 8 milionów, którzy jeżdżą zarówno do polskich kościołów jak i zagranicznych - dodaje. Ilość pielgrzymów w Polsce zwiększają z pewnością obcokrajowcy.
 
Więcej na tur-info.plWARTO PRZECZYTAĆ
  • Kable elektroenergetyczne Budowa kabli elektroenergetycznych wysokiego napięcia - astosowanie materiałów izolacyjnych
  • Typy sieci Sposób w jaki do sieci przyłączane są zasoby definiuje typ sieci. Zasobami tymi mogą być serwery, użytkownicy, urządzenia peryferyjne oraz pliki przyłączane do serwera lub klienta.
  • Interfejs radiowy w sieci GSM Komunikacja między siecią a stacją ruchomą odbywa się za pośrednictwem kanału radiowego. Jest to więc tak na prawdę komunikacja między BTS (BSC) a MS.
  • Pętle w Pascalu i ich porównanie Pętla jest to instrukcja lub zestaw instrukcji do wykonania przez program pod określonym warunkiem. Jak sama nazwa wskazuje powtarza pewną czynność określoną ilość razy, działa dopóki... (Marcin D.)
NEWSY
Copyright © 2007-2009seoteka