Wyszukiwarka
Polska turystyka pielgrzymkowa kwitnie
Dodał Administrator,
W 2006 roku 10 najpopularniejszych polskich sanktuariów odwiedziło prawie 11 milionów pielgrzymów. Chociaż sanktuaria słabo się reklamują to liczba turystów ciągle wzrasta - pisze Rzeczpospolita


W Polsce jest ponad 800 sanktuariów, w tym 700 maryjnych. Najczęściej odwiedzane są Częstochowa, Łagiewniki, Licheń i Kalwaria Zebrzydowska. Pierwsze miejsce przypada Jasnej Górze, którą odwiedziło 4,5 miliona wiernych, w tym około 150 tys. pieszych pątników. Fenomenalną popularność zdobyło sanktuarium w Łagiewnikach. Od czasu poświęcenia Bazyliki Bożego Miłosierdzia przez Jana Pawła II liczba turystów wzrosła dwukrotnie.

Pod koniec lat 90 socjolodzy religii szacowali, iż co roku pielgrzymuje około 6-7 milionów osób. Liczba ta obecnie wzrosła do 11 milionów. Andrzej Datko, socjolog religii twierdz, że dane te są zawyżone w celu podniesienia statystyk. Według niego pielgrzymuje około 15% Polaków, czyli od 6 do 8 milionów, którzy jeżdżą zarówno do polskich kościołów jak i zagranicznych - dodaje. Ilość pielgrzymów w Polsce zwiększają z pewnością obcokrajowcy.
 
Więcej na tur-info.plWARTO PRZECZYTAĆ
  • Antyglobalizm Na naszych oczach powstają nowe ruchy społeczne, głównie antyglobalistyczne, wykorzystujące w szerokim zakresie nowoczesne techniki medialne i komunikacyjne, do przekazywania informacji
  • Gromadzenie informacji w szpitalu Sposoby zapisu i gromadzenia informacji, analizy bieżącej działalności szpitalnej, w tym apteki szpitalnej i stacji krwiodawstwa.
  • Baza danych Bazę danych można nazwać bazą informacji, ponieważ obejmuje wszelkiego rodzaju zbiory informacji, które tworzone są za pomocą kartotek, segregatorów, teczek na dokumenty, itp.
  • Bory Tucholskie Park Narodowy w Borach Tucholskich utworzony został 1 lipca 1996 roku.
NEWSY
  • Rosyjskie i Polskie skarby na liście Unesco Lista Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO to rejestr najwybitniejszych zabytków - zespołów i miejsc zabytkowych, pomników przyrody i obszarów chronionych
  • Niesamowitwe właściwości żywicy Noryl GTX Firma GE Plastics przedstawiła listę najnowszych produktów, które zostały włączone do asortymentu GE ecomagination. Szczególnie ważne właściwości posiada żywica Noryl GTX.
  • Kierunek Europa Światowa turystyka ma się dobrze. W porównaniu z egzotycznymi zakątkami, Europa pozostaje wartością trwałą i ulubionym kierunkiem wyjazdów wakacyjnych Europejczyków.
Copyright © 2007-2009seoteka