Wyszukiwarka
SuitSat
Dodał Administrator,
Czegoś tak szalonego w historii astronautyki jeszcze nie było. Ze stacji orbitalnej ISS wyrzucono skafander kosmiczny z nadajnikami radiowymi, który stał się samodzielnym satelitą.


Nadajnik nadaje sygnał w paśmie 2m.
U kilku Rosjan na stacji ISS, pod przewodnictwem Sergeya Samburova, pojawił się niezwykły pomysł przerobienia zużytych skafandrów kosmicznych na satelity. Wyposażono rosyjski skafander kosmiczny Orlon w trzy baterie, nadajnik radiowy, sensory mierzące temperaturę i odpowiednie zasilanie. Podczas przebywania na orbicie, skafander SuitSat będzie przekazywał dane na naszą planetę.
SuitSat nadaje na częstotliwości 145,990 MHz FM. Transmisja zaczyna się od komunikatu "This is SuitSat-1, RS0RS,", po czym nadawana jest główna treść, poprzedzona powitaniami w 4 językach. W transmisji nadany jest specjalny kod, którego rozszyfrowanie zostanie nagrodzone przez NASA, a na końcu transmisji zostanie przesłany tajemniczy obraz. Nikt nie wie, co zawiera.
Raporty słyszalności można oglądać i wysyłać przez specjalną stronę http://www.suitsat.org/
Dane kepleriańskie skafandra nie zostały jeszcze podane, jednak obecnie można posługiwać się danymi ISS, gdyż orbita ze zrozumiałych względów jest bardzo zbliżona.

Więcej na radioam.netWARTO PRZECZYTAĆ
  • Akcja jest to część majątku spółki przez wykonanie którego nabywamy prawo do tego majątku. Na dowód posiadania akcji otrzymujemy dokument akcyjny zwany potocznie akcją, który legitymuje akcjonariusza...
  • Handel międzynarodowy Handel międzynarodowy, mimo postępującej globalizacji, jest nadal jednym z głównych powiązań gospodarek poszczególnych państw z gospodarką światową.
  • Motoryczność człowieka Rozwój motoryczny człowieka uzależniony jest od pewnych, zmieniających się z wiekiem cech, jak wytrzymałość, czy elastyczność tkanki kostnej
  • Zasady urządzenia pomieszczeń i rządzeń higienicznych i sanitarnych Pomieszczenia higieniczno sanitarne powinny znajdować się w budynku, w którym odbywa się praca, albo w budynku połączonym z nim obudowanym przejściem,
NEWSY
  • Prezydent Wrocławia przed sądem Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz stanie przed sądem pod zarzutem niedopełnienia obowiązków i łamania praw pracowniczych
  • Inter Cars z JC Auto Spółki Inter Cars i JC Auto, zajmujące się dystrybucją części samochodowych, podpisały porozumienie o połączeniu.
  • Polska bomba tenisowa Zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej w turnieju tenisowym Nordic Light Open w Sztokholmie określane jest przez skandynawskie media jako sensacja. W Norwegii młoda Polka nazywana jest nowa bombą tenisa.
Copyright © 2007-2009seoteka