Wyszukiwarka
SuitSat
Dodał Administrator,
Czegoś tak szalonego w historii astronautyki jeszcze nie było. Ze stacji orbitalnej ISS wyrzucono skafander kosmiczny z nadajnikami radiowymi, który stał się samodzielnym satelitą.


Nadajnik nadaje sygnał w paśmie 2m.
U kilku Rosjan na stacji ISS, pod przewodnictwem Sergeya Samburova, pojawił się niezwykły pomysł przerobienia zużytych skafandrów kosmicznych na satelity. Wyposażono rosyjski skafander kosmiczny Orlon w trzy baterie, nadajnik radiowy, sensory mierzące temperaturę i odpowiednie zasilanie. Podczas przebywania na orbicie, skafander SuitSat będzie przekazywał dane na naszą planetę.
SuitSat nadaje na częstotliwości 145,990 MHz FM. Transmisja zaczyna się od komunikatu "This is SuitSat-1, RS0RS,", po czym nadawana jest główna treść, poprzedzona powitaniami w 4 językach. W transmisji nadany jest specjalny kod, którego rozszyfrowanie zostanie nagrodzone przez NASA, a na końcu transmisji zostanie przesłany tajemniczy obraz. Nikt nie wie, co zawiera.
Raporty słyszalności można oglądać i wysyłać przez specjalną stronę http://www.suitsat.org/
Dane kepleriańskie skafandra nie zostały jeszcze podane, jednak obecnie można posługiwać się danymi ISS, gdyż orbita ze zrozumiałych względów jest bardzo zbliżona.

Więcej na radioam.netWARTO PRZECZYTAĆ
  • GSM - słownik IMEI (International Mobile Equipment Identificator) jest to niepowtarzalny numer identyfikujący każdy telefon GSM. Numer ten można wyświetlić w każdym telefonie po wybraniu sekwencji *#06#.
  • Hipokinezja a układ krążenia Coraz większy postęp cywilizacyjny, rozwój nauki, techniki obok niewątpliwych korzyści niesie ze sobą również wiele niebezpiecznych skutków, które nazwać by można ubocznymi
  • Spółka Partnerska Przepisy dotyczące tej spółki zawierają zapis, z którego wynika, że wspólnik, który utracił prawo do wykonywania wolnego zawodu powinien z tej spółki wystąpić najpóźniej z końcem roku obrotowego
  • Półprzewodniki W przemyśle elektronicznym najczęściej stosowanymi materiałami półprzewodnikowymi są pierwiastki krzem, german oraz związki pierwiastków arsenek galu, azotek galu, antymonek indu lub tellurek kadmu
NEWSY
  • Spółki będą mogły zatrudniać więźniów Spółki z o.o. i akcyjne będą mogły zatrudniać więźniów. Zachętą dla przedsiębiorców do tworzenia miejsc pracy dla osób pozbawionych wolności ma być zwolnienie z podatku.
  • Turystycze atrakcje za unijne pieniądze Stoimy przed unikalną szansą wypromowania nie tylko konkretnego regionu, ale także stworzenia markowych produktów, które przyciągną tysiące turystów krajowych i zagranicznych..
  • Chiny walczą z nałogiem grania on-line Nałogowi gracze komputerowi w Chinach znaleźli się w tym tygodniu na celowniku lokalnych władz, które postawiły sobie za cel wyciągnięcie ich z nałogu.
Copyright © 2007-2009seoteka