Wyszukiwarka
SuitSat
Dodał Administrator,
Czegoś tak szalonego w historii astronautyki jeszcze nie było. Ze stacji orbitalnej ISS wyrzucono skafander kosmiczny z nadajnikami radiowymi, który stał się samodzielnym satelitą.


Nadajnik nadaje sygnał w paśmie 2m.
U kilku Rosjan na stacji ISS, pod przewodnictwem Sergeya Samburova, pojawił się niezwykły pomysł przerobienia zużytych skafandrów kosmicznych na satelity. Wyposażono rosyjski skafander kosmiczny Orlon w trzy baterie, nadajnik radiowy, sensory mierzące temperaturę i odpowiednie zasilanie. Podczas przebywania na orbicie, skafander SuitSat będzie przekazywał dane na naszą planetę.
SuitSat nadaje na częstotliwości 145,990 MHz FM. Transmisja zaczyna się od komunikatu "This is SuitSat-1, RS0RS,", po czym nadawana jest główna treść, poprzedzona powitaniami w 4 językach. W transmisji nadany jest specjalny kod, którego rozszyfrowanie zostanie nagrodzone przez NASA, a na końcu transmisji zostanie przesłany tajemniczy obraz. Nikt nie wie, co zawiera.
Raporty słyszalności można oglądać i wysyłać przez specjalną stronę http://www.suitsat.org/
Dane kepleriańskie skafandra nie zostały jeszcze podane, jednak obecnie można posługiwać się danymi ISS, gdyż orbita ze zrozumiałych względów jest bardzo zbliżona.

Więcej na radioam.netWARTO PRZECZYTAĆ
  • Bank - pośrednik finansowy Bank to instytucja finansowa, której zadaniem jest obsługa obiegu pieniądza oraz skupianie wolnych kapitałów finansowych i oszczędności i przekształcanie ich w kapitały funkcjonujące
  • Banki Internetowe Rozwój bankowości elektronicznej, podobnie jak Internetu nastąpił w Stanach Zjednoczonych w 1995 roku i jest obecnie w tym kraju jedną z najbardziej rozwiniętych gałęzi usług finansowych
  • Czarnogóra - kurorty w byłej Jugosławii Czarnogóra staje się coraz chętniej wybierenym kierunkiem turystycznym
  • Chorobliwy Egipt Egipt oprócz pirami słynie również z zatruć pokarmowych i biegunki zwanej zemstą faraona
NEWSY
  • Spółki będą mogły zatrudniać więźniów Spółki z o.o. i akcyjne będą mogły zatrudniać więźniów. Zachętą dla przedsiębiorców do tworzenia miejsc pracy dla osób pozbawionych wolności ma być zwolnienie z podatku.
  • Niemiecki rynek pracy otwarty dla Polski od 2009 r.? Rząd niemiecki debatuje nad uchyleniem ograniczenia rynku pracy dla obywateli z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, jeszcze przed 2009 rokiem. Unijny komisarz ds. zatrudnienia
  • Interia odpala nowe projekty 7 sierpnia odbyła się konferencja prasowa, której tematem było omówienie perspektyw rozwoju spółki. Najnowsze serwisy wprowadzane przez Interia.pl to Fulmido.pl, Grosso, Gremia.net i Wyspy.
Copyright © 2007-2009seoteka