Wyszukiwarka
Eurostars - unijny program dla firm
Dodał Administrator,
Program jest nastawiony na szybkie rezultaty oraz efekty rynkowe. Czas realizacji projektu badawczego nie może być dłuższy niż trzy lata, zaś wdrożenie produktu powinno nastąpić w trakcie


Już od września polskie firmy będą mogły skorzystać z nowej inicjatywy Unii Europejskiej - podaje "Gazeta Prawna". Program Eurostars skierowany będzie do małych i średnich przedsiębiorstw, które poszukują dotacji na zrealizowanie projektów badawczo-rozwojowych.

Podstawowym wymogiem dla podmiotów zainteresowanych uczestnictwem w Eurostars będzie spełnianie unijnych kryteriów małego lub średniego przedsiębiorstwa. Konieczne jest również przeznaczanie co najmniej 10 proc. swoich obrotów na działalność badawczą.
Zainteresowane firmy będą musiały połączyć się w większe konsorcja, podobnie jak ma to miejsce w naukowym Programie Ramowym. Podmiot będący liderem takiej grupy pokryje od 30 do 70 proc. wartości projektu, resztę stanowić będzie unijne wsparcie. Dodatkowym wymogiem jest obowiązek zlecenia części badań na zewnątrz, na przykład do uczelni.
Program jest nastawiony na szybkie rezultaty oraz efekty rynkowe. Czas realizacji projektu badawczego nie może być dłuższy niż trzy lata, zaś wdrożenie produktu powinno nastąpić w trakcie dwóch lat od zakończenia prac rozwojowych.

Więcej na egospodarka.pl
WARTO PRZECZYTAĆ
  • Ochrona danych Od pewnego czasu nie ustają dyskusje na temat bezpieczeństwa, a raczej ryzyka związanego z surfowaniem w Internecie z wykorzystaniem przeglądarek WWW.
  • Rodzaje energii alternatywnej Alternatywne źródła energii - inne niż klasyczne źródła energii, jakimi są paliwa naturalne. Należą do nich: energia słoneczna, pływów, biomasy, wiatrowa energia odnawialna
  • Wsparcie zagraniczne dla Polski wschodniej Szczególnie korzystnie Polska Wschodnia została potraktowana w programie PHARE SSG, którego środki były początkowo kierowane tylko do wybranych województw
  • Rozwój mieszkalnictwa Ani w Polsce ani prawdopodobnie w innych miejscach na świecie władze lokalne nie mają wystarczających środków, aby zaspokoić wszystkie potrzeby mieszkaniowe swoich mieszkańców.
NEWSY
Copyright © 2007-2009seoteka