Wyszukiwarka
Eurostars - unijny program dla firm
Dodał Administrator,
Program jest nastawiony na szybkie rezultaty oraz efekty rynkowe. Czas realizacji projektu badawczego nie może być dłuższy niż trzy lata, zaś wdrożenie produktu powinno nastąpić w trakcie


Już od września polskie firmy będą mogły skorzystać z nowej inicjatywy Unii Europejskiej - podaje "Gazeta Prawna". Program Eurostars skierowany będzie do małych i średnich przedsiębiorstw, które poszukują dotacji na zrealizowanie projektów badawczo-rozwojowych.

Podstawowym wymogiem dla podmiotów zainteresowanych uczestnictwem w Eurostars będzie spełnianie unijnych kryteriów małego lub średniego przedsiębiorstwa. Konieczne jest również przeznaczanie co najmniej 10 proc. swoich obrotów na działalność badawczą.
Zainteresowane firmy będą musiały połączyć się w większe konsorcja, podobnie jak ma to miejsce w naukowym Programie Ramowym. Podmiot będący liderem takiej grupy pokryje od 30 do 70 proc. wartości projektu, resztę stanowić będzie unijne wsparcie. Dodatkowym wymogiem jest obowiązek zlecenia części badań na zewnątrz, na przykład do uczelni.
Program jest nastawiony na szybkie rezultaty oraz efekty rynkowe. Czas realizacji projektu badawczego nie może być dłuższy niż trzy lata, zaś wdrożenie produktu powinno nastąpić w trakcie dwóch lat od zakończenia prac rozwojowych.

Więcej na egospodarka.pl
WARTO PRZECZYTAĆ
  • GPS - zasada działania Procedura obliczania pozycji początkowej rozpoczyna się od określenia widzialnych satelitów. Każdy odbiornik ma w pamięci wzorce kodów PRN wszystkich satelitów (bodajże są 34 kody).
  • Wi-Fi Technologia Wi-Fi może służyć do łączenia ze sobą dwóch lub więcej komputerów w sieć typu peer-to-peer, jednak najczęściej tworzony jest punkt dostępowy z anteną o większej mocy.
  • Giełda i jej podział Giełdy występujące w obrocie ekonomicznym można w oparciu o różnorodne kryteria klasyfikować w różne grupy. Najczęściej stosowanym kryterium jest przedmiot obrotu giełdy.
  • Podstawa prawna działalności spółdzielni Obecnie obowiązujące prawo spółdzielcze, po wielokrotnych nowelizacjach, odeszło od szeregu przepisów bezwzględnie obowiązujących na rzecz umownych rozwiązań, określonych w statucie.
NEWSY
Copyright © 2007-2009seoteka