Wyszukiwarka
Obchody Dnia Niepodległości w Chicago
Dodał Administrator,
W niedzielę, 11 listopada odbyły się liczne obchody Dnia Niepodległości w Chicago. Jedna z uroczystości została zorganizowana przez Konsulat Generalny RP w Muzeum Polskim w Ameryce.


Wzięło w niej około 200 osób. List od gubernatora stanu Roda Blagojevicha przeczytała pani Ewa Sieradzki, Dyrektor d/s Protokołu.
Kilkudziesięciu weteranów II wojny światowej i Sybiraków zostało odznaczonych za ich działalność na rzecz walki o niepodległość Polski. Odznaczenia w imieniu władz RP wręczali Konsul Pawel Pietrasieński i Mariusz Gbiorczyk.
Krzysztof Guc otrzymał wyróżnienie od Prezydenta RP za pomoc w zorganizowaniu wystawy o Powstaniu Warszawskim w NLU w kwietniu b.r.
Wśród odznaczonych znalazł się także Wojciech Białasiewicz , red. naczelny Dziennika Związkowego, dziennika obchodzącego 100- letni jubileusz.
W trakcie uroczystości odbył się przepiękny koncert patriotycznych utworów w wykonaniu artystów z Polski i we współpracy z Polsko-Amerykańską Orkiestra im. Ignacego J. Paderewskiego.
W koncercie wystąpili:
Edyta Ciechomska- sopran
Wojciech Lewandowski- baryton
Krzysztof Gasz –tenor
Krzysztof Tomaszewski- fortepian
Głównym mówcą z okazji uroczystości był dr. Krzysztof Pawłowski, Rektor WSB-NLU w Nowym Sączu, były senator RP.
WOLNOŚĆ i NIEPODLEGLOŚĆ to wielkie słowa, które należy przekazać przyszłym pokoleniom, powiedział 60. letni rektor WSB-NLU w Nowym Sączu. Podkreślił, że on sam jest przedstawicielem powojennego pokolenia, które nie przeżyło wojny. Zna ją ze wspomnień poprzedników.
Według Pawłowskiego Polska otrzymała pełne swobody demokratyczne po 1989 roku. W tym roku został on wybrany do Senatu RP. Wiele się od tego czasu zmieniło w Polsce. Teraz jego zdaniem w Polsce są dwie opcje polityczne, które się mocno z sobą ścierają.
Polska stoi przed nowymi możliwościami, nieznanymi poprzednim pokoleniom. Jako przykład podał WSB-NLU, uczelnię która powstała kilkanaście lat temu, m.in. dzięki pomocy Polonii. Obecnie uczelnia ta jest jedną z najlepszych uczelni pozarządowych w Polsce.
 
Więcej na  polishnews.comWARTO PRZECZYTAĆ
  • Tunele i przełęcze w Alpach Budowa dróg przez góry a zwłaszcza przez przełęcze alpejskie była zadaniem niełatwym. Jednakże ich budowę rozpoczęli już starożytni rzymianie.
  • Charakterystyka aktywów trwałych Aktywa to majątek, środki gospodarcze, zasoby jednostki oraz zasoby pozostające pod kontrolą jednostki, które mają jej przynieść korzyści ekonomiczne, składniki trwale związane z jednostką
  • Nawyki żywieniowe Jedzenie jest częścią naszego życia, w związku z tym powinno dostarczać nie tylko podstawowych składników odżywczych, ale i przyjemności.
  • Koszt kapitału własnego Banki powinny oferować swoim akcjonariuszom, obecnym i potencjalnym inwestorom, konkurencyjną rentowność inwestycji. Oznacza to, że stopa zwrotu z kapitału powinna być wyższa niż stopa inflacji
NEWSY
Copyright © 2007-2009seoteka