Wyszukiwarka
Kraków bez barier
Dodał Administrator,
Trwa konkurs „Kraków bez barier”, którego celem jest wyróżnienie najlepiej dostosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych budynków oraz przestrzeni publicznej w mieście.


W konkursie może wziąć udział każda osoba lub instytucja, która do 20 października br. prześle do Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji zgłoszenie zawierające nazwę, adres, opis oraz fotografię obiektu lub przestrzeni publicznej.
W ramach konkursu zostaną przyznane nagrody w czterech kategoriach: obiekt użyteczności publicznej, obiekt mieszkalny, obiekt zabytkowy oraz przestrzeń publiczna Krakowa. Zdobywcy nagród głównych oraz Grand Prix otrzymają prawo do używania logo „Kraków Bez Barier” przez okres 1 roku, prawo do wmurowania tablicy okolicznościowej, a także uhonorowani zostaną dyplomem. Ponadto osoby lub instytucje, które prześlą najlepiej wykonane zgłoszenia, otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł.
Zgłoszenie uwzględniające imię i nazwisko osoby zgłaszającej oraz telefon kontaktowy można składać osobiście lub przesłać na adres:
Centrum Integracja w Krakowie
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
ul. Piłsudskiego 6 (w oficynie), 31-109 Kraków
z dopiskiem „Kraków bez barier”
W Jury zasiadają: Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych, Główny Plastyk Miasta Krakowa, Główny Architekt Miasta Krakowa, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Miejski Konserwator Zabytków, Przewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.
Regulamin konkursu jest dostępny na stronie www.krakow.pl i na stronie www.niepelnosprawni.pl
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Urząd Miasta Krakowa.
Ogólnopolska kampania „Polska bez barier” rozpoczęła się w 1994 roku. Kraków to drugie po Warszawie miasto, w którym organizowany jest konkurs.
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji to organizacja pozarządowa, która istnieje od 1995 roku. Stowarzyszenie prowadzi liczne kampanie społeczne (m.in.: „Płytka wyobraźnia to kalectwo”, „Kampania Parkingowa”, „Sprawni w pracy”), w 2003 roku było inicjatorem obchodów Roku Osób Niepełnosprawnych w Polsce, od 13 lat wydaje magazyn „Integracja”, dodatek do magazynu „Praca”, prowadzi Centra Integracja w Polsce, portal www.niepelnosprawni.pl i infolinię „Sprawni w pracy”. (MW)

Więcej na krakow.pl







WARTO PRZECZYTAĆ
  • holandia Na wschodzie Holandia graniczy z Niemcami, na południowym zachodzie z Belgią, północno-zachodnie i północne granice kraju wyznacza wybrzeże Morza Północnego.
  • Paintball O paintballu mówi się że to dokonały sport zespołowy, dlatego też polecany jest wszystkim, którzy cenią sobie współzawodnictwo i rywalizację.
  • Wirusy komputerowe Wirus komputerowy jest programem, który powiela się przez zarażenie zbiorów wykonywalnych, jednostek alokacji plików lub sektora startowego dyskietki lub dysku twardego
  • Tolkien Tolkien łączy pojęcie baśni z pojęciem chrześcijaństwa, elementy pogańskie i wiarę w Boga. W nich pojawia się obietnica zwycięstwa dobra.
NEWSY
  • Piractwo Digi TV w Nagravision 2 CAS6 Rumuńska platforma Digi TV ma problemy z piractwem - system Nagravision 2 CAS6 został po raz pierwszy złamany - trwało to krótko, bo zaraz nastąpiła reakcja i skończyło się pirackie oglądanie.
  • Telewizor FullHD Loewe Loewe zaprezentował 46-calowy telewizor LCD serii Individual Compose. Urządzenie wyposażone w matrycę o pełnej rozdzielczości HD można doposażyć wg. własnych upodobań
  • Planeta, której rok trwa 360 dni Astronomowie pod kierownictwem Aleksandra Wolszczana odkryli planetę, która okrążenie wokół jej słońca trwa niemal tyle, co ziemski rok.
Copyright © 2007-2009seoteka