Wyszukiwarka
Peugeot 407
Dodał Administrator,
Po ośmiu latach obecności na rynku model 406 przechodzi do historii. W jego miejsce wiosną przyszłego roku Peugeot wprowadzi \


Najnowsze auto francuskiego koncernu plasuje się nieco wyżej niż poprzednik, o czym świadczą nie tylko zwiększone wymiary zewnętrzne. "407" dostępna będzie z dwoma rodzajami nadwozi: sedan oraz kombi.

Pierwszym zwiastunem nowego modelu był przedstawiony we Frankfurcie studyjny egzemplarz 407 Elixir. Choć dopatrywano się w nim nowatorskich trendów w projektowaniu samochodów, można powiedzieć, że oficjalnie anonsowana "407" jest znacznie spokojniejsza. Wyróżnikiem muskularnego nadwozia jest przesunięcie przedniej osi w kierunku przodu auta (cab forward). Wznosząca się ku tyłowi linia płynnie przechodzi z maski silnika w kabinę, a później w podniesiony bagażnik. Osie rozsunięte zostały na odległość 2,7 metra, co wpłynęło pozytywnie na wymiary kabiny, a także pojemność bagażnika (ok. 500 litrów). W porównaniu z poprzednikiem, w nowej "407" zmniejszono współczynnik oporu powietrza z 0,32 do 0,29.
Wprowadzona na rynek w 1995 roku "406" (lifting w 1999) wyposażona była w kilka ciekawych jednostek, w tym kilka diesli z serii HDi. Również w nowym modelu pojawią się te silniki, łącznie z najmocniejszym widlastym HDi o pojemności 2,7 litra oraz mocy ponad 200 koni. Najmniejszy w palecie będzie 1,8-litrowy benzyniak o mocy 117 koni. Na drugim końcu skali jest trzylitrowa szóstka, dysponująca mocą 210 KM.
Równie szeroka będzie oferta w zakresie skrzyń biegów. Ręcznie sterowane w większości silników będą pięcio- lub sześciobiegowe. Automatyczne występują w katalogu jako znana już z obecnych modeli przekładnia czterobiegowa, nowa będzie za to będzie skrzynia sześciobiegowa przygotowana we współpracy z Porsche, wyposażona w system sekwencyjnej zmiany Tip Tronic.

Więcej na nowości.pl
WARTO PRZECZYTAĆ
  • Rozwój bankowości w Polsce Pierwszymi w Polsce bankami w ścisłym tego słowa zna¬czeniu były organizowane przez kościół banki pobożne - monter pietatis. Instytucje tego typu powstały we Włoszech w XV wieku.
  • Lendon: Pożyczka internetowa za darmo - opinia i recenzja Lednon to firma, która już zagrzała sobie miejsce na rynku fast loans w Polsce. Obecnie oferuję jedną z najlepszych promocji dla pierwszej pożyczki dla nowego klienta.
  • Fundusz inwestycyjny Jak inwestować w fundusz inwestycyjny. Kilka porad dotyczących inwestowania w produkty fiansowe.
  • Fizykoterapia - podstawowe wiadomości Fizykoterapia to dział medycyny klinicznej stosujący w stanach leczniczych, profilaktycznych i rehabilitacyjnych różne formy energii przede wszystkim fizycznej.
NEWSY
  • ICE może uratować Ci życie ICE - właśnie pod takim hasłem coraz więcej Polaków zapisuje w komórce numer osoby, do której ratownicy powinni zadzwonić w razie wypadku.
  • Dramat Chelsea - 13 kontuzjowanych piłkarzy Statystycy wyliczyli, że w składzie z Terrym "The Blues" traci jedną bramkę na dwa mecze ligowe. Bez niego zaś jednego gola na jedno spotkanie. To nie koniec zmartwień Mourinho.
  • Latające elektrownie Większość znanych dotychczas nowoczesnych sposobów pozyskiwania energii na dużą skalę związanych jest z ziemią. Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł, żeby szukać jej na dużych wysokościach?
Copyright © 2007-2009seoteka