Wyszukiwarka
Peugeot 407
Dodał Administrator,
Po ośmiu latach obecności na rynku model 406 przechodzi do historii. W jego miejsce wiosną przyszłego roku Peugeot wprowadzi \


Najnowsze auto francuskiego koncernu plasuje się nieco wyżej niż poprzednik, o czym świadczą nie tylko zwiększone wymiary zewnętrzne. "407" dostępna będzie z dwoma rodzajami nadwozi: sedan oraz kombi.

Pierwszym zwiastunem nowego modelu był przedstawiony we Frankfurcie studyjny egzemplarz 407 Elixir. Choć dopatrywano się w nim nowatorskich trendów w projektowaniu samochodów, można powiedzieć, że oficjalnie anonsowana "407" jest znacznie spokojniejsza. Wyróżnikiem muskularnego nadwozia jest przesunięcie przedniej osi w kierunku przodu auta (cab forward). Wznosząca się ku tyłowi linia płynnie przechodzi z maski silnika w kabinę, a później w podniesiony bagażnik. Osie rozsunięte zostały na odległość 2,7 metra, co wpłynęło pozytywnie na wymiary kabiny, a także pojemność bagażnika (ok. 500 litrów). W porównaniu z poprzednikiem, w nowej "407" zmniejszono współczynnik oporu powietrza z 0,32 do 0,29.
Wprowadzona na rynek w 1995 roku "406" (lifting w 1999) wyposażona była w kilka ciekawych jednostek, w tym kilka diesli z serii HDi. Również w nowym modelu pojawią się te silniki, łącznie z najmocniejszym widlastym HDi o pojemności 2,7 litra oraz mocy ponad 200 koni. Najmniejszy w palecie będzie 1,8-litrowy benzyniak o mocy 117 koni. Na drugim końcu skali jest trzylitrowa szóstka, dysponująca mocą 210 KM.
Równie szeroka będzie oferta w zakresie skrzyń biegów. Ręcznie sterowane w większości silników będą pięcio- lub sześciobiegowe. Automatyczne występują w katalogu jako znana już z obecnych modeli przekładnia czterobiegowa, nowa będzie za to będzie skrzynia sześciobiegowa przygotowana we współpracy z Porsche, wyposażona w system sekwencyjnej zmiany Tip Tronic.

Więcej na nowości.pl
WARTO PRZECZYTAĆ
  • Układ rozrodczy męski Męskie narządy płciowe - to jądro wytwarzające komórki płciowe i najądrze, nasieniowód i pęcherzyki nasienne, cewka moczowa, gruczoł krokowy i gruczoły opuszkowo-cewkowe, prącie i moszna.
  • Aparat cyfrowy Artykuł opisujący aparat cyfrowy jako urządeni powszechnego uzytku. Jaki ywbrać aparat cyfrowy, czy zaawansowaną lustrzankę, czy też kompaktowy aparat cyfrowy. Po co kupujemy aparat cyfrowy?
  • Zatrucie ołowiem MMetale są w środowisku bardzo rozpowszechnione. W rudach i skalach górotworu występują najczęściej w postaci tlenków.
  • Drukarka do komputera Drukarka – komputerowe urządzenie peryferyjne, używane do drukowania tekstów i grafiki na papierze. Drukarki różnią się szybkością, jakością i techniką druku
NEWSY
  • Pięciolecie Agito.pl Ostatnie 5 lat to dynamiczny rozwój e-commerce w Polsce. W 2002 roku dostęp do zasobów sieci miało tylko 17,72%2 Polaków. Internet jawił się jako nowe, nieznane i nie do końca bezpieczne medium.
  • ICE może uratować Ci życie ICE - właśnie pod takim hasłem coraz więcej Polaków zapisuje w komórce numer osoby, do której ratownicy powinni zadzwonić w razie wypadku.
  • Turystycze atrakcje za unijne pieniądze Stoimy przed unikalną szansą wypromowania nie tylko konkretnego regionu, ale także stworzenia markowych produktów, które przyciągną tysiące turystów krajowych i zagranicznych..
Copyright © 2007-2009seoteka