Wyszukiwarka
Czy nasi przodkowie tolerowali mleko?
Dodał Administrator,
Organizmy Europejczyków dopiero kilka tysięcy lat temu dostosowały się do spożywania mleka. Na podstawie analizy szczątków ludzkich z epoki neolitycznej stwierdzono, że organizm ludzki


nie wytwarzał enzymu potrzebnego do rozkładania laktozy. Bez laktazy spożywanie mleka wywołuje tak nieprzyjemne dolegliwości, jak wzdęcia, skurcze żołądka oraz biegunka. Obecnie, gen odpowiedzialny za produkcję laktazy posiada ponad 90% ludzi o pochodzeniu północnoeuropejskim. Zdaniem ekspertów, błyskawiczne rozprzestrzenianie się genu umożliwiającego przyswajanie produktów mlecznych doskonale odzwierciedla działania mechanizmów ewolucji. Chociaż nie jesteśmy w stanie w pełni oszacować korzyści płynących z tolerancji mleka wiemy, że musiało ono stanowić ważny i stały element diety dawnych ludzi w porównaniu z niepewnymi plonami, a w dodatku, w odróżnieniu od wody ze strumieni było zawsze wolne od pasożytów i przez to bardziej bezpieczne. Ogólnie rzecz biorąc zdolność do przyswajania mleka zwiększyła szanse wczesnych Europejczyków na przetrwanie.
Osobowość widać w oczach
Osobowość człowieka można odczytać badając jego tęczówkę. Zespół ze szwedzkiego uniwersytetu w Orebro przestudiował układ linii wgłębień w tęczówkach 428 osób. Badanym robiono zdjęcia oczu i proszono ich o wypełnienie ankiet dotyczących cech osobowości. Okazało się, że występują zależności pomiędzy ich wzorem a serdecznością i zaufaniem, czy impulsywnością i neurotyzmem.

Więcej na alternatywnamedycyna.pl 








WARTO PRZECZYTAĆ
  • System stabilizacji jazdy Telligent System serwisowy Teligent, pozwalający na wydłużenie okresów międzyserwisowych do 100 tys. km, montuje się teraz seryjnie w Axorach do 240 kW
  • Ustanie stosunku pracy Rozwiązanie stosunku pracy – następstwo czynności prawnej (oświadczenia woli) jednej lub obydwu stron stosunku pracy.
  • Szkoła Ewaluacji Ewaluacja jako zadanie współczesnej szkoły
  • Muzeum papiernictwa Jedyne w Polsce Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju mieści się w XVII wiecznym młynie papierniczym, unikatowym zabytku techniki.
NEWSY
Copyright © 2007-2009seoteka