Wyszukiwarka
V Bałtycki Festiwal Nauki w PBW w Gdańsku
Dodał Administrator,
Emocje związane z tegorocznymi imprezami już za nami. W piątym, można rzec jubileuszowym Bałtyckim Festiwalu Nauki Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku


przedstawiła po raz kolejny bardzo ciekawą i różnorodną ofertę dla szerokiego grona odbiorców: uczniów, nauczycieli, rodziców oraz studentów.
Mając świadomość stale rosnących oczekiwań czytelników, staramy się, aby spotkania w naszych bibliotecznych progach były dla uczestników nie tylko atrakcyjne, ale także kształcące oraz prezentujące różne formy i metody pracy z czytelnikiem.
Nauka, technika, kultura i sztuka splatają się razem w wielobarwny, często nieznany, tajemniczy obraz świata wokół nas. Poznajemy go i prezentujemy uczestnikom organizowanych imprez.
Uroczysta inauguracja odbyła się 24 maja w czasie pierwszej imprezy festiwalowej w naszej bibliotece, a był to finał III edycji ogólnopolskiego konkursu "Wielkie Malowanie Ortografii". Dyrektor placówki, Małgorzata Kłos po powitaniu gości, życzyła wszystkim wielu wrażeń i dobrej zabawy.
Wszyscy wiemy, że nauka ortografii od zawsze sprawia olbrzymie trudności milionom dzieci i młodzieży. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku propagując nowoczesną, bezstresową metodę nauki ortografii, popularyzuje wiedzę na temat specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu. Efektem kilkuletnich działań była właśnie III edycja ogólnopolskiego konkursu "Wielkie Malowanie Ortografii", odbywająca się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Pomorskiego i Burmistrza Radzynia Chełmińskiego. Organizatorami konkursu obok Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku były takie instytucje jak: Polskie Towarzystwo Dysleksji, Pomorskie Studio Wdrożeń Dydaktycznych i Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.
Do finałowych zmagań, po eliminacjach szkolnych, zgłoszonych zostało 39 uczniów z klas II-VI szkół podstawowych i gimnazjów. W oczekiwaniu na wyniki konkursu organizatorzy zaprosili na koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku, którzy pod kierunkiem nauczycieli Gabrieli Rajchert i Alicji Wieczorek zaprezentowali bardzo ciekawy repertuar. Również aktor Teatru Miniatura Jacek Majok w artystycznej interpretacji przedstawił teksty, które rozbawiły uczestników imprezy. O tym, że trudne zasady naszej ortografii mogą stanowić doskonałą inspirację do działań plastycznych można się było przekonać oglądając dwie wystawy pod wspólnym tytułem "Kolorowa Ortografia".

Więcej na bib.edu.plWARTO PRZECZYTAĆ
  • Alkoholizm Następstwa długotrwałego nadużywania alkoholu. Przyczyny alkoholizmu nie są znane, na ogół przyjmuje się współdziałanie wielu czynników: genetycznych, biologicznych i środowiskowych.
  • Czynności bankowe Tradycyjne definicje banku określają bank jako przedsiębiorstwo usługowe, którego działalność polega wyłącznie na udzielaniu kredytów i zdobywaniu środków potrzebnych do sfinansowania kredytów.
  • Bankowe metody zarządzania finansowego System informacyjny i controlling ma ułatwić zintegrowane zarządzanie bankiem, a w efekcie osiągnięcie wysokiej rentowności przy minimalnym poziomie ryzyka bankowego.
  • Monnari Marka Monnari istnieje na polskim rynku od 1988 roku, kiedy to powstała spółka cywilna o tej samej nazwie. W kwietniu 2000 roku spółka przekształciła się w spółkę akcyjną Monnari Trade S.A
NEWSY
  • Nowy system reklamy kontekstowej w Interia.pl Interia we współpracy z siecią reklamową ARBOmedia uruchomiła AdSearch - nowy system reklamy kontekstowej.
  • Targi Mieszkanie i Dom Targi "Mieszkanie i Dom" odbędą się w dniach 27 i 28 października 2007 r w Hali IASE, tuż obok Hali Ludowej. Targi są przeznaczone dla wszystkich, którzy chcą kupić dom, działkę lub mieszkanie.
  • Poznański rynek pracy Na poznańskim rynku pracy notuje się systematyczny spadek liczby osób poszukujących pracy. Na 1000 dorosłych poznaniaków w wieku aktywności zawodowej przypadało 41 osób poszukujących pracy
Copyright © 2007-2009seoteka