Wyszukiwarka
V Bałtycki Festiwal Nauki w PBW w Gdańsku
Dodał Administrator,
Emocje związane z tegorocznymi imprezami już za nami. W piątym, można rzec jubileuszowym Bałtyckim Festiwalu Nauki Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku


przedstawiła po raz kolejny bardzo ciekawą i różnorodną ofertę dla szerokiego grona odbiorców: uczniów, nauczycieli, rodziców oraz studentów.
Mając świadomość stale rosnących oczekiwań czytelników, staramy się, aby spotkania w naszych bibliotecznych progach były dla uczestników nie tylko atrakcyjne, ale także kształcące oraz prezentujące różne formy i metody pracy z czytelnikiem.
Nauka, technika, kultura i sztuka splatają się razem w wielobarwny, często nieznany, tajemniczy obraz świata wokół nas. Poznajemy go i prezentujemy uczestnikom organizowanych imprez.
Uroczysta inauguracja odbyła się 24 maja w czasie pierwszej imprezy festiwalowej w naszej bibliotece, a był to finał III edycji ogólnopolskiego konkursu "Wielkie Malowanie Ortografii". Dyrektor placówki, Małgorzata Kłos po powitaniu gości, życzyła wszystkim wielu wrażeń i dobrej zabawy.
Wszyscy wiemy, że nauka ortografii od zawsze sprawia olbrzymie trudności milionom dzieci i młodzieży. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku propagując nowoczesną, bezstresową metodę nauki ortografii, popularyzuje wiedzę na temat specyficznych trudności w czytaniu i pisaniu. Efektem kilkuletnich działań była właśnie III edycja ogólnopolskiego konkursu "Wielkie Malowanie Ortografii", odbywająca się pod patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Pomorskiego i Burmistrza Radzynia Chełmińskiego. Organizatorami konkursu obok Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku były takie instytucje jak: Polskie Towarzystwo Dysleksji, Pomorskie Studio Wdrożeń Dydaktycznych i Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku.
Do finałowych zmagań, po eliminacjach szkolnych, zgłoszonych zostało 39 uczniów z klas II-VI szkół podstawowych i gimnazjów. W oczekiwaniu na wyniki konkursu organizatorzy zaprosili na koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku, którzy pod kierunkiem nauczycieli Gabrieli Rajchert i Alicji Wieczorek zaprezentowali bardzo ciekawy repertuar. Również aktor Teatru Miniatura Jacek Majok w artystycznej interpretacji przedstawił teksty, które rozbawiły uczestników imprezy. O tym, że trudne zasady naszej ortografii mogą stanowić doskonałą inspirację do działań plastycznych można się było przekonać oglądając dwie wystawy pod wspólnym tytułem "Kolorowa Ortografia".

Więcej na bib.edu.plWARTO PRZECZYTAĆ
  • Łączność radiowa Radio - środek masowego przekazu, rozpowszechnia audycje adresowane do różnorodnego i nieograniczonego kręgu radiosłuchaczy, odbierane przez odbiorniki radiowe.
  • Kinezyterapia Badanie podmiotowe polega na uzyskaniu od chorego informacji dotyczących: obecnie zgłaszanych dolegliwości, chorób przebytych, warunków rodzinnych, bytowania i pracy.
  • Produkty markowe w turystyce Rozpoznawanie marki kształtuje bezpośrednio lojalność klientów wobec niej, dając jej tym samym przewagę konkurencyjną nad innymi markami (produktami) na rynku.
  • Wielkie katastrofy Wielkie katastrofy i nieszczęścia poruszają nas zawsze z niezmienną siłą. Katastrofy spowodowane siłami natury, dowodzą, że przyroda nie została jeszcze opanowana.
NEWSY
  • Niezwykłe monety na wielkie święto Krakowa ! Specjalna uroczystość z udziałem Prezesa Narodowego Banku Polskiego, wystawa monet i medali w Oddziale Okręgowym NBP w Krakowie, a także konkursy z bardzo cennymi nagrodami…
  • Wysokość pensji nie jest tajemnicą Zdarza się, że pracodawcy grożą dyscyplinarnym zwolnieniem, jeśli przyjmowany pracownik zdradzi kolegom wysokość swojej pensji. Okazuje się, że bezprawnie ograniczają w ten sposób
  • Styczniowe niebo Styczeń szykuje nam wiele atrakcji: wysokie maksimum aktywności Kwadrantydów, jasną kometę 8P/Tuttle, wciąż jasnego Marsa i zbliżającego się do opozycji Saturna
Copyright © 2007-2009seoteka