Wyszukiwarka
Pięć porad jak wybrać najlepszy samochód dla siebie
Dodał admin, 2011-09-17
Wybieranie najlepszego auta: poniższe pięć wskazówek dotyczących wyboru najlepszego samochodu pomogą wam podjąć decyzję, czego tak naprawdę powinniście szukać udając się do salonu.


Przed rozpoczęciem poszukiwań należy znaleźć jak najwięcej informacji o różnych modelach i markach oraz o tym, jaka jest aktualnie oferta na rynku. Dobrym pomysłem jest również zbadanie możliwości finansowania zakupu.

"Jeśli mój samochód nie odpali, to znaczy, że mam spory problem" mówi pracująca mama sześcioosobowej rodziny, dla której sprawność samochodu jest priorytetem. Auto musi być niezawodne, mieścić całą rodzinę, być bezpieczne i oszczędne. A raty kredytu samochodowego nie mogą wyczyścić konta do ostatniej złotówki.

Jeśli uważamy się za osobę znaną i bogatą, wybór odpowiedniego samochodu nie jest czymś, co powinniśmy lekceważyć. Przed każdym zakupem należy odpowiednio zbadać rynek. Osoby zamierzające kupić samochód mogą również skorzystać z finansowania proponowanego przez banki i inne instytucje pożyczkowe.

Kupowanie auta jest przeżyciem jedynym w swoim rodzaju. Każdy klient powinien zrozumieć koszt i wartość samochodu, tak aby wybrać odpowiedni model dla siebie.

Inteligentni klienci salonów samochodowych kupują modele analizując wszystkie opcje i możliwości. Swoje poszukiwania odpowiedniego auta powinniśmy rozpocząć pamiętając o poniższych czynnikach.

1. Ekonomiczne spalanie

Coraz wyższe ceny paliwa wzmagają popyt na samochody oszczędne. Należy jednak zastanowić się, czy jeździmy tak często, że ekonomiczne spalanie jest dla nas najważniejsze. W przypadku aut z silnikiem hybrydowym powinniśmy zawsze nasze obliczenia wykonywać kilka razy - tak dla pewności. Oszczędności wynikające z jazdy hybrydą mogą być mniejsze niż wyższy koszt samego samochodu, chyba że jesteśmy drogowym mistrzem kierownicy.

A samochody elektryczne? Technologia i infrastruktura jest ciągle słabo rozwinięta, wiele mówi się natomiast o tym, że kupowanie elektrycznego samochodu teraz może nie być zbyt opłacalne dla oszczędnych kierowców.

2. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo powinno odgrywać ważną rolę podczas podejmowania każdej decyzji. Większość wyników testów zderzeniowych niemal wszystkich produkowanych modeli można znaleźć w internecie.

Wiele nowych modeli samochodów wyposażonych jest w rozwinięte systemy bezpieczeństwa, takie jak poduszki powietrzne, ABS, strefy zgniotu. Musimy sami zdecydować, czy dodatkowe systemy bezpieczeństwa są warte zapłacenia wyższej sumy za auto.

3. Niezawodność

W internecie i w czasopismach motoryzacyjnych możemy znaleźć wiele informacji, które pozwolą nam ocenić niezawodność danego modelu na podstawie testów i raportów z jazdy oraz innych danych. Pamiętajmy również, by sprawdzać zestawienia samochodów używanych. Jeśli model samochodu nad którym się zastanawiamy sprzedawany jest najczęściej po niższych cenach niż podobne modele konkurencji, może to oznaczać niską wydajność tego modelu. W przypadku nowych aut, raporty niezawodności są z reguły pozytywne. Jeśli niezawodność samochodu jest problemem, zastanówmy się nad wydłużeniem okresu gwarancji. Wydłużenie okresu gwarancji może nastąpić na podstawie wielu zasad i reguł, zapoznajmy się więc z propozycjami na rynku.

4. Koszty ubezpieczenia

Twój wiek, miejsce zamieszkania i umiejętności prowadzenia samochodu mają wpływ na zniżki polisy ubezpieczeniowej. Ważny jest również model samochodu, jakim jeździmy. Ubezpieczenie samochodu będzie wyższe, gdy kupimy wóz, który brał udział w wypadkach, powoduje duże zniszczenia, wymaga wyższych kosztów naprawy lub jest stosunkowo częstym obiektem westchnień dla złodziei.

Jeśli wahamy się pomiędzy dwoma modelami, w wyborze morze pomóc uzyskanie informacji na temat kosztów ubezpieczenia.

5. Finansowanie

Dowiadywanie się na temat możliwych form finansowania nie powinno być odkładane na sam koniec. Niższa stopa procentowa w sali roku może przynieść oszczędności liczone w tysiącach złotych przez cały okres kredytowania - nawet jeśli wiąże się z brakiem rabatu od dilera.

Mogą również wystąpić sytuacje w których klient, dogadany z bankiem w sprawie kredytu, nie będzie mógł kupić samochodu gdyż diler nie zaakceptuje warunków banku. I takie sytuacje nie są rzadkością.

Wyeliminujmy przypadek

Wybór odpowiedniego samochodu może zająć naprawdę wiele czasu i siły. Aby ułatwić sobie zadanie, istnieją firmy, które badają rynek samochodowy za nas.

Firmy takie są w stanie zaproponować auto dobrane odpowiednio do klienta, pochodzące z niemal wszystkich kategorii samochodów - poczynając od SUVów, kończąc na samochodach kompaktowych. Samochody oceniane są na podstawie ceny i zestawieniu jej do innych czynników wpływających na bezpieczeństwo, moc, niezawodność, oszczędność, koszty ubezpieczenia i inne. 

WARTO PRZECZYTAĆ
  • Pięć porad jak wybrać najlepszy samochód dla siebie Wybieranie najlepszego auta: poniższe pięć wskazówek dotyczących wyboru najlepszego samochodu pomogą wam podjąć decyzję, czego tak naprawdę powinniście szukać udając się do salonu.
  • Opony samochodowe Opona samochodowa jest elementem o wiele bardziej skomplikowanym pod względem budowy niż się powszechnie uważa.
  • Układy kontrolno-pomiarowe w samochodach Czujniki samochodowe muszą zapewnić wysoką dokładność pomiaru a przy tym charakteryzować się trwałością oraz niskimi kosztami konstrukcji i eksploatacji.
  • Technologia Ad - Blue Jest to substancja która zrewolucjonizowała już europejski rynek transportu.
NEWSY
  • Planeta, której rok trwa 360 dni Astronomowie pod kierownictwem Aleksandra Wolszczana odkryli planetę, która okrążenie wokół jej słońca trwa niemal tyle, co ziemski rok.
  • Nocne zwiedzanie muzeów za złotówkę W tym roku już po raz czwarty - w piątkowy wieczór i noc - aż 25 krakowskich muzeów otworzy szeroko drzwi. Kluczem do tych miejsc będzie malutka moneta warta symboliczną złotówkę.
  • Warsztaty Grupy Roboczej SNM 20 sierpnia rozpoczynają się warsztaty Grupy Roboczej SNM „Matematyka i Komputery” dotyczące wprowadzania nowoczesnych pomocy naukowych.
Copyright © 2007-2009seoteka