Wyszukiwarka
Nowy album Anoushki Shankar
Dodał Administrator,
Anoushka Shankar i Karsh Kale – dwoje najbardziej utalentowanych wizjonerów współczesnej muzyki etnicznej w popularnym wydaniu - stworzyło wspólne dzieło, muzyczną podróż po różnych krainach.


Od czasu, gdy wielki maestro sitaru Ravi Shankar zachwycił zachodnich melomanów bogactwem indyjskiej muzyki tradycyjnej, świat jest coraz bardziej chłonnym gruntem dla powstawania nowych połączeń kulturowych i muzycznych. Udowadnia to muzyka wielu artystów, od Beatlesów i Led Zeppelin przez Shakti i Mahavishnu Orchestra, aż po najważniejsze fuzje brzmieniowe we współczesnej muzyce, do których pionierów zaliczają się z pewnością Anoushka Shankar i Karsh Kale. Wyobraź sobie, że żyjesz w świecie, gdzie chwilę po recitalach muzyki klasycznej rozkręcają się psychodeliczne imprezy techno, a rockandrollowe kluby stają się ulubioną miejscówką wielbicieli Bollywoodu. W świecie, w którym jogini z Zachodniego Wybrzeża zgłębiają kulturę Wschodu, a nowojorska scena alternatywna czerpie inspirację z klubowego życia New Delhi, gdzie globalizacja jest stanem umysłu, a granice istnieją po to, by je przekraczać. Oto właśnie świat, w jakim żyją i przez jaki podróżują Anoushka Shankar i Karsh Kale. Płyta “Breathing Under Water” to ścieżka dźwiękowa tej podróży stworzona przez najbardziej utalentowanych wizjonerów i pionierów twórczego łączenia gatunków współczesnej sceny world music.

 

Więcej na muzyka.studentnews.pl
WARTO PRZECZYTAĆ
  • Opawy Extreme Dział Opawy Extreme, to w naszej ofercie zaszczyt zaproszenia Was do wspólnej przygody górskiej. Podkreślam “wspólnej”, bo przecież wśród Nas “nie ma ludzi z przypadku”.
  • Gospodarka odpadami Każdy niezagospodarowany i nie mający określonego przeznaczenia produkt (surowiec, materiał, produkt finalny) nabywa właściwości odpadu.
  • Turystyczne walory wód Islandia - Ocean Atlantycki, stolica Reykjavik, kraj wyżynno- górski, teren aktywnej działalności wulkanicznej ( 26 czynnych wulkanów, m.in. Hekla 1491 m) z którą związane są liczne gejzery..
  • Pętle w Pascalu i ich porównanie Pętla jest to instrukcja lub zestaw instrukcji do wykonania przez program pod określonym warunkiem. Jak sama nazwa wskazuje powtarza pewną czynność określoną ilość razy, działa dopóki... (Marcin D.)
NEWSY
  • Plany urodzinowe Madonny Madonna znana jest z tego, że wszystko lubi mieć dopięte na ostatni guzik. Dlatego już teraz planuje 50. urodziny.
  • Jak zabezpieczyć się przed stratą bagażu Przed wyjazdem warto wykupić ubezpieczenie bagażu. Jednak nawet, gdy pasażer takiego ubezpieczenia nie posiada można liczyć na uzyskanie odszkodowania z polisy odpowiedzialnego za szkodę.
  • ICE może uratować Ci życie ICE - właśnie pod takim hasłem coraz więcej Polaków zapisuje w komórce numer osoby, do której ratownicy powinni zadzwonić w razie wypadku.
Copyright © 2007-2009seoteka