Wyszukiwarka
Nowy album Anoushki Shankar
Dodał Administrator,
Anoushka Shankar i Karsh Kale – dwoje najbardziej utalentowanych wizjonerów współczesnej muzyki etnicznej w popularnym wydaniu - stworzyło wspólne dzieło, muzyczną podróż po różnych krainach.


Od czasu, gdy wielki maestro sitaru Ravi Shankar zachwycił zachodnich melomanów bogactwem indyjskiej muzyki tradycyjnej, świat jest coraz bardziej chłonnym gruntem dla powstawania nowych połączeń kulturowych i muzycznych. Udowadnia to muzyka wielu artystów, od Beatlesów i Led Zeppelin przez Shakti i Mahavishnu Orchestra, aż po najważniejsze fuzje brzmieniowe we współczesnej muzyce, do których pionierów zaliczają się z pewnością Anoushka Shankar i Karsh Kale. Wyobraź sobie, że żyjesz w świecie, gdzie chwilę po recitalach muzyki klasycznej rozkręcają się psychodeliczne imprezy techno, a rockandrollowe kluby stają się ulubioną miejscówką wielbicieli Bollywoodu. W świecie, w którym jogini z Zachodniego Wybrzeża zgłębiają kulturę Wschodu, a nowojorska scena alternatywna czerpie inspirację z klubowego życia New Delhi, gdzie globalizacja jest stanem umysłu, a granice istnieją po to, by je przekraczać. Oto właśnie świat, w jakim żyją i przez jaki podróżują Anoushka Shankar i Karsh Kale. Płyta “Breathing Under Water” to ścieżka dźwiękowa tej podróży stworzona przez najbardziej utalentowanych wizjonerów i pionierów twórczego łączenia gatunków współczesnej sceny world music.

 

Więcej na muzyka.studentnews.pl
WARTO PRZECZYTAĆ
  • Antyglobalizm Na naszych oczach powstają nowe ruchy społeczne, głównie antyglobalistyczne, wykorzystujące w szerokim zakresie nowoczesne techniki medialne i komunikacyjne, do przekazywania informacji
  • Formy rozliczeń bankowych Formy i tryb rozliczeń pieniężnych ustala prezes NBP. Podmioty gospodarcze i inne osoby prawne, a także osoby fizyczne gromadzą swe środki pieniężne na rachunkach bankowych
  • Świadczenia z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych Osoby, które uległy wypadkowi przy pracy albo chorobie zawodowej, mają prawo do świadczeń wypadkowych, które wypłacane są przez ZUS z tzw. ubezpieczenia wypadkowego.
  • Egipt Egipt, Egipska Republika Arabska, Dżumhurija Misr al-Arabija, państwo w północno-wschodniej części kontynentu afrykańskiego i na półwyspie Synaj w Azji.
NEWSY
  • Kara za niewykonywanie RUO Prezes UKE ukarał TP za niewykonywanie oferty określającej ramowe warunki umów o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej i związanych z nim udogodnień.
  • Nowy album Anoushki Shankar Anoushka Shankar i Karsh Kale – dwoje najbardziej utalentowanych wizjonerów współczesnej muzyki etnicznej w popularnym wydaniu - stworzyło wspólne dzieło, muzyczną podróż po różnych krainach.
  • ICE może uratować Ci życie ICE - właśnie pod takim hasłem coraz więcej Polaków zapisuje w komórce numer osoby, do której ratownicy powinni zadzwonić w razie wypadku.
Copyright © 2007-2009seoteka