Wyszukiwarka
Nowy album Anoushki Shankar
Dodał Administrator,
Anoushka Shankar i Karsh Kale – dwoje najbardziej utalentowanych wizjonerów współczesnej muzyki etnicznej w popularnym wydaniu - stworzyło wspólne dzieło, muzyczną podróż po różnych krainach.


Od czasu, gdy wielki maestro sitaru Ravi Shankar zachwycił zachodnich melomanów bogactwem indyjskiej muzyki tradycyjnej, świat jest coraz bardziej chłonnym gruntem dla powstawania nowych połączeń kulturowych i muzycznych. Udowadnia to muzyka wielu artystów, od Beatlesów i Led Zeppelin przez Shakti i Mahavishnu Orchestra, aż po najważniejsze fuzje brzmieniowe we współczesnej muzyce, do których pionierów zaliczają się z pewnością Anoushka Shankar i Karsh Kale. Wyobraź sobie, że żyjesz w świecie, gdzie chwilę po recitalach muzyki klasycznej rozkręcają się psychodeliczne imprezy techno, a rockandrollowe kluby stają się ulubioną miejscówką wielbicieli Bollywoodu. W świecie, w którym jogini z Zachodniego Wybrzeża zgłębiają kulturę Wschodu, a nowojorska scena alternatywna czerpie inspirację z klubowego życia New Delhi, gdzie globalizacja jest stanem umysłu, a granice istnieją po to, by je przekraczać. Oto właśnie świat, w jakim żyją i przez jaki podróżują Anoushka Shankar i Karsh Kale. Płyta “Breathing Under Water” to ścieżka dźwiękowa tej podróży stworzona przez najbardziej utalentowanych wizjonerów i pionierów twórczego łączenia gatunków współczesnej sceny world music.

 

Więcej na muzyka.studentnews.pl
WARTO PRZECZYTAĆ
  • Wonga: Pożyczka za 10 zł - opinia i test Wonga to jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm oferujących pożyczki internetowe. W zasadzie można uznać tą firmę za prekursora pożyczek online w Polsce.
  • Odnawialne źródła energii w Polsce Potencjał techniczny odnawialnych źródeł energii w Polsce szacuje się na 3.850 PJ rocznie. Stanowi to prawie 90% zapotrzebowania na energię
  • Jak zmniejszyć poziom cukru w diecie naszych dzieci? Tak dobrze znany nam smak gazowanych napojów i słodkiego jedzenia, jest dla wielu ludzi czymś, bez czego nie można się obyć.
  • Paintball O paintballu mówi się że to dokonały sport zespołowy, dlatego też polecany jest wszystkim, którzy cenią sobie współzawodnictwo i rywalizację.
NEWSY
  • Nowy album Anoushki Shankar Anoushka Shankar i Karsh Kale – dwoje najbardziej utalentowanych wizjonerów współczesnej muzyki etnicznej w popularnym wydaniu - stworzyło wspólne dzieło, muzyczną podróż po różnych krainach.
  • Pierwsza defilada od lat To było ich święto i nareszcie mogli zaprezentować się w Warszawie w pełnej gali przed mieszkańcami stolicy jak i całęgo kraju oraz świata dzięki przekazom telewizyjnym.
  • Nintendo zdominowało niemiecki rynek Firma Nintendo odcisnęła w ostatnim czasie mocne piętno na niemieckim rynku gier komputerowych. W zestawieniu dziesięciu najpopularniejszych gier ostatnich miesięcy, tytuły na konsole
Copyright © 2007-2009seoteka