Wyszukiwarka
Księgozbiory dobrze chronione
Dodał Administrator,
Polskie biblioteki coraz częściej decydują się na wykorzystywanie nowoczesnych systemów zabezpieczeń – wynika z podsumowania SMS RoadShow czyli europejskiego cyklu spotkań zorganizowanego


przez firmę Checkpoint Systems.
W polskiej edycji spotkań uczestniczyło prawie 40 przedstawicieli największych bibliotek. Pod koniec maja w Poznaniu firma Checkpoint Systems zaprezentowała nową strategię i produkty. - Tak duże zainteresowanie ze strony bibliotek to znak, że w infrastrukturze polskiej nauki dokonuje się jakościowy skok – mówi Grzegorz Popek, odpowiedzialny za działania PR i marketing Checkpoint Systems.
Na SMS RoadShow prezentowano między innymi rozwiązania wykorzystujące technologię RFID, która umożliwia szczegółową identyfikację i ochronę oznaczonych książek za pomocą fal radiowych, co znacząco pozwala usprawnić proces obsługi czytelnika. - Proponowane rozwiązania pozwalają na dużą samodzielność w obsłudze, co bardzo cenią sobie między innymi studenci. RFID to również usprawnienie skontrum i samego zarządzania różnymi zbiorami - mówi Halina Ganińska, Dyrektor Biblioteki Głównej Politechniki Poznańskiej, uczestniczka RoadShow.
Jak zapowiadają przedstawiciele Checkpoint Systems, duże zainteresowanie spotkaniem sprawiło, że podobne prezentacje będą również organizowane w przyszłości.

Więcej na oswiata.org.pl


WARTO PRZECZYTAĆ
  • Akcja jest to część majątku spółki przez wykonanie którego nabywamy prawo do tego majątku. Na dowód posiadania akcji otrzymujemy dokument akcyjny zwany potocznie akcją, który legitymuje akcjonariusza...
  • Polska starość w dobie przemian W pracy, będącej studium porównawczym kolejnych lat transformacji, podjęto problem stanu, skutków i perspektyw starzenia się społeczeństwa polskiego.
  • Machiavelli Myślicielem, który wyraził polityczne credo włoskiego humanizmu z największą pasją i determinacją, był Niccolo Machiayelli (1469 - 1527).
  • Plan finansowy banku PLAN FINANSOWY jest jednocześnie prognozą stanu i instrumentem zarządzania. Musi uwzględniać uwarunkowania zewnętrzne - sytuację makroekonomiczną, stan prawny, normy ostrożnościowe
NEWSY
  • Interia odpala nowe projekty 7 sierpnia odbyła się konferencja prasowa, której tematem było omówienie perspektyw rozwoju spółki. Najnowsze serwisy wprowadzane przez Interia.pl to Fulmido.pl, Grosso, Gremia.net i Wyspy.
  • Zlot Krótkofalowców w Suchej Rzeczce k/Augustowa Augustowski klub SP4KNB zaprasza wszystkich krótkofalowców na XIV Zlot pod nazwą "Krótkofalarska Noc Świętojańska Sucha Rzeczka '2007".
  • Akademia Nauk ponownie broni teorii ewolucji W specjalnym raporcie członkowie Akademii oświadczyli, że żadne inne teorie dotyczące powstania i rozwoju wszechświata nie powinny być nauczane w szkołach na lekcjach przyrody.
Copyright © 2007-2009seoteka