Wyszukiwarka
Księgozbiory dobrze chronione
Dodał Administrator,
Polskie biblioteki coraz częściej decydują się na wykorzystywanie nowoczesnych systemów zabezpieczeń – wynika z podsumowania SMS RoadShow czyli europejskiego cyklu spotkań zorganizowanego


przez firmę Checkpoint Systems.
W polskiej edycji spotkań uczestniczyło prawie 40 przedstawicieli największych bibliotek. Pod koniec maja w Poznaniu firma Checkpoint Systems zaprezentowała nową strategię i produkty. - Tak duże zainteresowanie ze strony bibliotek to znak, że w infrastrukturze polskiej nauki dokonuje się jakościowy skok – mówi Grzegorz Popek, odpowiedzialny za działania PR i marketing Checkpoint Systems.
Na SMS RoadShow prezentowano między innymi rozwiązania wykorzystujące technologię RFID, która umożliwia szczegółową identyfikację i ochronę oznaczonych książek za pomocą fal radiowych, co znacząco pozwala usprawnić proces obsługi czytelnika. - Proponowane rozwiązania pozwalają na dużą samodzielność w obsłudze, co bardzo cenią sobie między innymi studenci. RFID to również usprawnienie skontrum i samego zarządzania różnymi zbiorami - mówi Halina Ganińska, Dyrektor Biblioteki Głównej Politechniki Poznańskiej, uczestniczka RoadShow.
Jak zapowiadają przedstawiciele Checkpoint Systems, duże zainteresowanie spotkaniem sprawiło, że podobne prezentacje będą również organizowane w przyszłości.

Więcej na oswiata.org.pl


WARTO PRZECZYTAĆ
  • Półprzewodniki W przemyśle elektronicznym najczęściej stosowanymi materiałami półprzewodnikowymi są pierwiastki krzem, german oraz związki pierwiastków arsenek galu, azotek galu, antymonek indu lub tellurek kadmu
  • Źródła energii Źródła energii pierwotnej to: konwencjonalne (organiczne) paliwa kopalne ( węgiel, ropa, gaz ), paliwo jądrowe, energia geotermiczna i tzw. odnawialne źródła energii.
  • Sztuczne satelity Tak często pomija się je w ważnych rozważaniach na temat księżyców, gwiazd czy galaktyki
  • 16 sposobów na wzbudzenie zainteresowania książkami Kiedy twoje dziecko myśli o literaturze, najprawdopodobniej wyobraża sobie godziny spędzane w samotności, z nosem w książce.
NEWSY
  • Pięciolecie Agito.pl Ostatnie 5 lat to dynamiczny rozwój e-commerce w Polsce. W 2002 roku dostęp do zasobów sieci miało tylko 17,72%2 Polaków. Internet jawił się jako nowe, nieznane i nie do końca bezpieczne medium.
  • Miesiąc Fotografii w Krakowie 2007 Miesiąc Fotografii w Krakowie to jeden z czołowych europejskich festiwali fotografii, wydarzenie kulturalne o dużej skali i wysokiej randze artystycznej.
  • David Gilmour Remember That Night - Live At The Royal Albert Hall Podwójne, koncertowe DVD Remember That Night – Live At The Royal Albert Hall Davida Gilmoura, zawiera ponad pięć godzin materiału filmowego, w tym dokument z trasy koncertowej.
Copyright © 2007-2009seoteka