Dodał Administrator,
NBP Oddział Okręgowy w Lublinie organizuje letnią akcję Lato z bankiem centralnym w dniach 12 lipca - 10 sierpnia 2007 r. przy ul. Chopina 6 w godz. 8.00 - 13.00 od poniedziałku do piątku
Już po raz trzeci Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Lublinie organizuje letnią akcję edukacyjną, skierowaną głównie do dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście, ale również do wszystkich zainteresowanych numizmatyką.
Celem akcji jest umożliwienie atrakcyjnego spędzenia czasu wolnego, poznanie w łatwy i przystępny sposób funkcji i zadań NBP oraz wyjaśnienie dlaczego stabilność cen jest ważna dla nas wszystkich. Wartością dodatkową będzie zwrócenie uwagi na ochronę środowiska.
. W tym roku wielką atrakcją będzie wystawa numizmatyczna "Zwierzęta świata na monetach" prezentująca ponad 400 monet kolekcjonerskich i obiegowych z ponad 70 krajów. Monety na wystawie łączy temat zwierząt - ochrony środowiska, ginących gatunków, ale również tych żyjących w najbliższym otoczeniu człowieka.
Niewątpliwymi ciekawostkami będą monety wykonane przy zastosowaniu kolorowych tampondruków lub mieniących się hologramów (monety na zdjęciach). Monety pochodzą ze zbiorów Narodowego Banku Polskiego oraz z kolekcji prywatnych.
KONKURS
Młodzi uczestnicy letniej akcji będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym organizowanym przez NBP we współpracy z Ligą Ochrony Przyrody "Zaprojektuj monetę kolekcjonerską". Tematem pracy będzie wybrane zwierzę chronione w regionie lubelskim. Dzięki uprzejmości Zarządu Okręgowego LOP w Lublinie uczestnicy akcji poznają gatunki zwierząt podlegające ochronie w województwie lubelskim. W tym celu przygotowane zostały plansze graficzne oraz prezentacja multimedialna. Nagrodami będą książki poświęcone ochronie przyrody, albumy i katalogi numizmatyczne a najlepsze prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w siedzibie Oddziału.
Zarówno wystawa jak i konkurs mają na celu uwrażliwienie zwiedzających na potrzebę ochrony środowiska, w tym tego najbliższego w naszym regionie.
To nie jedyne atrakcje przygotowane przez bank centralny. Na dzieci czekają konkursy matematyczne, możliwość odbicia pamiątkowego stempla, układanie puzzli – banknotów, quizy wiedzy na temat bankowości centralnej.
Więcej na nbportal.pl
- Formy rozliczeń bankowych Formy i tryb rozliczeń pieniężnych ustala prezes NBP. Podmioty gospodarcze i inne osoby prawne, a także osoby fizyczne gromadzą swe środki pieniężne na rachunkach bankowych
- Bankowe metody zarządzania finansowego System informacyjny i controlling ma ułatwić zintegrowane zarządzanie bankiem, a w efekcie osiągnięcie wysokiej rentowności przy minimalnym poziomie ryzyka bankowego.
- Zabezpieczenia i osłony maszyn Urządzenia zabezpieczające przed przypadkowym włączeniem mechanizmów mają najczęściej prostą konstrukcję, uzależnioną od rodzaju maszyny oraz budowy i przeznaczenia mechanizmów włączających.
- Podział sportu Historia wielu dziedzin sportu nawiązuje do utylitarnych czynności człowieka w zamierzchłej przeszłości, jak łowiectwo, wędkarstwo, łucznictwo, wioślarstwo, narciarstwo itd.
- Świeczki zapachowe i ozodbne - jaki mają na nas wpływ i jakie swiece wybierać.
- Lendon: Pożyczka internetowa za darmo - opinia i recenzja
- Wonga: Pożyczka za 10 zł - opinia i test
- Vivus: darmowa pożyczka w promocji (opinie, analizy i testy)
- Pożyczka Ekspreskasa w Ferratum Bank - nasza opinia
- Pożyczka Extraportfel - nasza opinia
- BGŻOptima - nietypowy internetowy rachunek oszczędnościowy
- Czarnogóra - kurorty w byłej Jugosławii
- Kiedy poczuje ciążę?
- Nowy serwis komputerowy w Krakowie specjalizujący się w produktach Apple
Nowy system reklamy kontekstowej w Interia.pl Interia we współpracy z siecią reklamową ARBOmedia uruchomiła AdSearch - nowy system reklamy kontekstowej.
Satelitarna fuzja we Francji Francuski koncern zbrojeniowy Thales przejmuje biznes satelitarny od koncernu telekomunikacyjnego Alcatel.
Polacy odkryli tajemnicę katalizatorów Polskie badania pozwoliły na pełniejsze zrozumienie działania katalizatorów, między innymi tych stosowanych w układach wydechowych samochodów, dzięki czemu możliwe będzie tworzenie bardziej wydajnych