Wyszukiwarka
Nowe media w szkole
Dodał mediaforum, 2010-10-11
Miesięcznik "Dyrektor Szkoły" już po raz drugi organizuje w ramach Akademii Zarządzania Dyrektora Szkoły zjazd „Nowoczesne technologie w oświacie”.


Dlaczego w szkole ważne są nowoczesne technologie? Jak umiejętnie je wykorzystywać i czy uczniowie mogą dzięki nim polubić nauki ścisłe? Jak radzą sobie inne placówki i z jakich narzędzi korzystają?   Odpowiedzi na te i inne zagadnienia będzie można uzyskać na ogólnopolskim spotkaniu poświęconym „Nowoczesnym technologiom w oświacie” organizowanym przez miesięcznik „Dyrektor Szkoły‘’ (Wolters Kluwer Polska), które odbędzie się w Warszawskim Centrum EXPO XXI pod koniec października.  Na konferencji zostaną zaprezentowane konkretne rozwiązania już funkcjonujące w szkołach, projekty samorządowe ukierunkowane na wsparcie placówek, wpływ nowych technologii na rynki lokalne czy programy unijne w zakresie finansowania nowych technologii. Jednym z prelegentów spotkania jest Zenon Tagowski, Koordynator Europejskich Programów Edukacyjnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, który przedstawi rozwiązania zastosowane na Dolnym Śląsku w zakresie wdrażania nowoczesnych technologii.  Organizatorzy przygotowali też warsztaty, w których udział może wziąć każdy uczestnik konferencji. Dotyczą one nowoczesnych technik kształcenia z wykorzystaniem platform e-learningowych oraz prowadzenia szkoły z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Będzie także warsztat dydaktyczny, który ma dostarczyć cennych wskazówek na temat tego, jak przekazać wiedzę uczniom w sposób przyjazny i nowoczesny, wykorzystując przy tym nowinki technologiczne.   Urzędnicy, kuratorzy, nauczyciele, dyrektorzy szkół to grupy zainteresowane nowymi mediami w placówkach znajdujących się na ich terenie. A to październikowe spotkanie jest dobrą okazją do wymiany poglądów, informacji i dyskusji z ekspertami.   Bliższe informacje na www.DyrektorSzkoly.pl/technologie2010WARTO PRZECZYTAĆ
NEWSY
  • Hiphopowe błogosławieństwa Ojcowie salezjanie zaproponowali raperom przełożenie słów Chrystusa na język muzyki hiphopowej. Właśnie rozpoczęły się nagrania do awangardowej płyty "Osiem błogosławieństw".
  • Planeta, której rok trwa 360 dni Astronomowie pod kierownictwem Aleksandra Wolszczana odkryli planetę, która okrążenie wokół jej słońca trwa niemal tyle, co ziemski rok.
  • Nocne zwiedzanie muzeów za złotówkę W tym roku już po raz czwarty - w piątkowy wieczór i noc - aż 25 krakowskich muzeów otworzy szeroko drzwi. Kluczem do tych miejsc będzie malutka moneta warta symboliczną złotówkę.
Copyright © 2007-2009seoteka