Wyszukiwarka
UMTS
Dodał admin, 2008-03-13
Nazwa UMTS pochodzi od angielskiego rozwinięcia Universal Mobile Telecommunications System. Standard ten stanowi opis systemu komunikacji ruchomej w sieciach bezprzewodowych trzeciej generacji.

1  2  3  4  5  6  7  8    >


Uniwersalny System Ruchomej Komunikacji Głównymi różnicami, względem starszego systemu drugiej generacji - GSM, jest możliwość realizacji wielu nowoczesnych usług multimedialnych, w tym także możliwość wykorzystywania komponentów znajdujących się zarówno na ziemi jak i z systemów satelitarnych o zasięgu globalnym. Jest to wynikiem połączenia infrastruktury i funkcji naziemnych systemów komórkowych, dyspozytorskich, czy też przywoławczych, z systemami satelitarnymi, otrzymując pojedynczy spójny w swojej strukturze system, który umożliwia transmisję zarówno głosu, jak i również skomplikowanych przekazów multimedialnych. Możliwa jest jednoczesna transmisja fonii, obrazu i danych, która jest realizowana w czasie rzeczywistym, przy dużych prędkościach. UMTS zapewnia wręcz nieograniczoną możliwość we wprowadzaniu wszelkiego rodzaju usług multimedialnych, czy transmisji danych, istnieje także możliwość wprowadzenia zupełnie nowatorskich usług, jak widać system jest bardzo elastyczny. Jednym z przykładów wykorzystania UMTS jest telefonia 3G, trzeciej generacji, która znacznie rozszerza możliwości komunikacyjne, wykraczając poza te oferowane przez GSM, czy EDGE. W chwili obecnej możliwe jest dzwonienie do siebie z wykorzystaniem wideo - konferencji

UMTS znalazł swoje zastosowanie w:

    * Systemach nawigacji
    * Systemach lokalizacji
    * Ochronie osobistej
    * Systemach informujących o zagrożeniach
    * Gazetach elektronicznych, książkach elektronicznych (e-booki)
    * Systemach informacji dla pagerów
    * Tele - zakupach
    * Usłudze muzyka na żądanie, czy też karaoke na żądanie
    * Usłudze typu wideo na żądanie - telewizja interaktywna
    * Bazach wideo
    * Bazach danych
    * Obsłudze skrzynek pocztowych e-mail
    * Serwisach informacyjnych
    * Telefonach mobilnych, w tym w wideo - telefonach
    * Wideo - konferencjach
 

1  2  3  4  5  6  7  8    >


WARTO PRZECZYTAĆ
  • Interfejs radiowy w sieci GSM Komunikacja między siecią a stacją ruchomą odbywa się za pośrednictwem kanału radiowego. Jest to więc tak na prawdę komunikacja między BTS (BSC) a MS.
  • Zasada działania systemu GSM W typowej sieci GSM znajduje się jedno wspólne centrum zarządzania siecią, które korzysta z dwóch sprzężonych z nią baz danych.
  • Fale radiowe Fale radiowe są formą promieniowania elektromagnetycznego. Teorię przewidującą i objaśniającą własności fal elektromagnetycznych stworzył James Clerk Maxwell.
  • Nawigacja GPS Globalny System Pozycjonowania (GPS) składa się z 24 satelitów poruszających się wokół Ziemi po kołowych orbitach o nominalnej wysokości 20183 km nad powierzchnią naszej planety.
NEWSY
  • Hiphopowe błogosławieństwa Ojcowie salezjanie zaproponowali raperom przełożenie słów Chrystusa na język muzyki hiphopowej. Właśnie rozpoczęły się nagrania do awangardowej płyty "Osiem błogosławieństw".
  • Google: targetowanie ma swoje granice Google chce, aby jego reklamy były jak najlepiej dostosowane do preferencji użytkownika. Zaznacza jednak, że nie popiera tworzenia jednego profilu na bazie różnych zachowań użytkownika w sieci.
  • Mitsubishi Concept-cX Siedemdziesiąt lat doświadczeń koncernu Mitsubishi Motors Corporation w opracowywaniu systemów napędu na 4 koła, daje niespotykane korzyści w zakresie aktywnego bezpieczeństwa na drodze.
Copyright © 2007-2009seoteka