Wyszukiwarka
Pierwszy sklep internetowy trafi na giełdę jeszcze w tym roku
Dodał Administrator,
Do końca roku Agito.pl, istniejący od pięciu lat sklep internetowy z elektroniką użytkową, planuje zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Spółka nie ujawnia na razie, ile chce pozyskać...


 Zdaniem analityków, może liczyć na kilkanaście milionów złotych. Przeznaczy je na dalszy rozwój i inwestycje. Wcześniej unowocześni witrynę i sposób prezentacji produktów. Planuje także promocję, która ma zwiększyć świadomość marki sklepu. Obecnie 11 proc. udziałów spółki należy do Secus Asset Management, 40 proc. do zarządu, a pozostałe 49 proc. do amerykańskiej Amada Investment LLC.

To nie pierwszy sklep internetowy, który planuje w tym roku debiut na parkiecie. Wcześniej informował o tym sklep ze sprzętem RTV/AGD Hoopla.pl, którego udziałowcem jest fundusz MCI Management. A także handlujący oponami w sieci sklep Oponeo.pl. Obie spółki złożyły już prospekty emisyjne w Komisji Nadzoru Finansowego.

Rynek internetowego handlu rośnie o 40 proc. rocznie. Na koniec tego roku może już wynieść około 5,6 mld zł, z czego ponad jedna trzecia przypada na sklepy internetowe, a reszta na aukcje. Obroty sklepów internetowych rosną jednak dużo szybciej niż rynek. Przychody Agito.pl w lipcu przekroczyły 53 mln zł, czyli tyle, ile wyniosły obroty w całym 2006 roku. Do końca 2007 roku wzrosnąć mają natomiast do 150 mln zł.

- Zaledwie trzy lata temu liczba unikalnych użytkowników odwiedzających miesięcznie nasz serwis oscylowała wokół 100 tys., zaś w czerwcu tego roku przekroczyła 900 tys. - mówi Tomasz Sypuła, prezes zarządu Agito.pl.

Oponeo.pl miało w ubiegłym roku 29,8 mln zł przychodów i 1,02 mln zł zysku netto, podczas gdy rok wcześniej było to 17,5 mln zł i 0,14 mln zł. Hoopla.pl zakończyła ubiegły rok z przychodami 27 mln zł, podczas gdy rok wcześniej wyniosły one 4 mln zł. Obie spółki chcą pozyskać z giełdy kilkanaście milionów złotych.

Więcej na www.mediarun.pl
WARTO PRZECZYTAĆ
  • Minerały Minerał - najmniejszy naturalny składnik skał budujących skorupę ziemską, w stanie stałym o określonej budowie chemicznej i fizycznej (krystalograficznej) powstały bez udziału człowieka.
  • HTC Touch Pro Firma HTC Corp. zaprezentowała telefon biznesowy - HTC Touch Pro. Nowy model zbliżony jest stylistycznie i funkcjonalnie do Touch Diamond i wprowadza szereg usprawnień.
  • Chorobliwy Egipt Egipt oprócz pirami słynie również z zatruć pokarmowych i biegunki zwanej zemstą faraona
  • Kodowanie przekazywanej informacji w systemie GSM Wszyscy operatorzy systemów cyfrowej telefonii GSM w opisach swoich usług deklarują całkowitą poufność przesyłanych za ich pośrednictwem informacji
NEWSY
  • Obchody Dnia Niepodległości w Chicago W niedzielę, 11 listopada odbyły się liczne obchody Dnia Niepodległości w Chicago. Jedna z uroczystości została zorganizowana przez Konsulat Generalny RP w Muzeum Polskim w Ameryce.
  • Ile kosztuje inteligentny dom Automatycznie gaszące i zapalające się światło, symulacja obecności domowników, muzyka podążająca z osobą przechodzącą z jednego pokoju do drugiego - to musi kosztować! Tylko ile?
  • XI Festiwal Szekspirowski Festiwal Szekspirowski, organizowany co roku w sierpniu w Gdańsku, jest jedną z największych międzynarodowych imprez teatralnych na wybrzeżu.
Copyright © 2007-2009seoteka