Wyszukiwarka
Turystycze atrakcje za unijne pieniądze
Dodał Administrator,
Stoimy przed unikalną szansą wypromowania nie tylko konkretnego regionu, ale także stworzenia markowych produktów, które przyciągną tysiące turystów krajowych i zagranicznych..


Średniowieczne grody, wsie europejskiego dziedzictwa, ponadregionalne trasy rowerowe - to przykłady turystycznych atrakcji, które powstały za unijne pieniądze. Obecnie w kraju z funduszy unijnych jest realizowanych ok. 2,8 tys. turystycznych projektów inwestycyjnych na łączną kwotę prawie 900 mln zł. To jednak wciąż niewiele, biorąc pod uwagę kwoty, jakie są do wzięcia na ten cel w latach 2007-2015. Na rozwój turystyki Bruksela przyznała nam aż 5,2 mld zł. To, jak zostaną wykorzystane te pieniądze, zależy wyłącznie od pomysłów. Czy przeznaczymy je wyłącznie na remonty zabytkowych kamieniczek i budowli, przebudowę parków, czy też właśnie dzięki nim nastąpi jakościowa zmiana na turystycznej mapie Polski. Stoimy przed unikalną szansą wypromowania nie tylko konkretnego regionu, ale także stworzenia markowych produktów, które przyciągną tysiące turystów krajowych i zagranicznych. Tę szansę wiele samorządów z powodzeniem już wykorzystuje. Jak ciekawe mają pomysły pokazała wczorajsza prezentacja w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

Więcej na: wiadomosci.nf.pl
WARTO PRZECZYTAĆ
  • Samochód wczoraj, dziś i jutro Zastanawiając się nad tematem mojej pracy, chciałem przede wszystkim pokazać jak technologia może wpływać na życie ludzkie. Jak może je zmieniać a co za tym idzie ulepszać.
  • Uwarunkowania i rozwój kraju Po znacznym osłabieniu dynamiki wzrostu gospodarczego w latach 2001-2002, rok 2003, a szczególnie 2004, przyniosły wyraźną poprawę koniunktury.
  • Władza autorytarna jako środek reformy i naprawy państwa Wielokrotnie ugrupowania polityczne, broniące swoich partykularnych interesów, nie potrafią zjednoczyć się, aby osiągnąć cel dla dobra ogółu – państwa i jego obywateli.
  • Znaczenie informacji Rola informacji we swpółczenych formach inwestowania. Znaczenie wiadomości w aspelcie globalizacji gospodarki światowej.
NEWSY
  • Nowy album Anoushki Shankar Anoushka Shankar i Karsh Kale – dwoje najbardziej utalentowanych wizjonerów współczesnej muzyki etnicznej w popularnym wydaniu - stworzyło wspólne dzieło, muzyczną podróż po różnych krainach.
  • I Kielecki Festiwal Modelarski Pierwszy kielecki Festiwal modelarski o Puchar dyrektora Wojewódzkiego Domu Kultury 16-17 CZERWIEC 2007
  • 2011: rynek mediów i rozrywki będzie warty 2 bln USD Jak wynika z raportu PricewaterhouseCoopers "Global Entertainment and Media Outlook 2007-2011", w ciągu następnych pięciu lat prawie połowa wzrostu na rynku mediów i rozrywki będzie
Copyright © 2007-2009seoteka