Wyszukiwarka
Regulamin Polskiej Akademii Filatelistyki
Dodał admin, 2007-08-15
Polska Akademia Filatelistyki, zwana dalej Akademią, jest najwyższym organem naukowym Polskiego Związku Filatelistów.

1  2  3  4  5  6    >

Postanowienia ogólne

§ 1

1. Polska Akademia Filatelistyki, zwana dalej Akademią, jest najwyższym organem naukowym Polskiego Związku Filatelistów.

2. Akademia działa na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej; siedzibą Akademii jest m. st. Warszawa.

3. Akademia może używać swojej nazwy w skrócie: PAF.

4. Akademia posługuje się pieczęcią oraz może używać wyróżniającego znaku graficznego.

§ 2

1. Pismem Akademii jest „Historyczno-Badawczy Biuletyn Filatelistyczny”, wydawany przez Zarząd Główny PZF. W skład Kolegium Redakcyjnego Biuletynu ze strony PAF wchodzą członkowie Prezydium PAF.

2. Biblioteką Główną Akademii jest Biblioteka Zarządu Okręgu PZF w Warszawie. Zasady korzystania z Biblioteki uzgadniane są z Zarządem Okręgu PZF.

§ 3

1. Akademia współpracuje z Europejską Akademią Filatelistyki AEP oraz akademiami innych krajów.

2. Członkowie Akademii współpracują z odpowiednimi organizacjami i instytucjami naukowymi.

§ 4

Celem Akademii jest:

1) zrzeszanie osób prowadzących badania nad problemami filatelistyki i poczty oraz historii poczty, posiadających znaczące wyniki w tym zakresie,

2) rozwój i upowszechnianie filatelistyki w Polsce i polskiej filatelistyki za granicą oraz tworzenie i rozwijanie podstaw teoretycznych i metodologicznych filatelistyki,

3) inicjowanie działań prowadzących do kształtowania i podnoszenia poziomu wiedzy fachowej wśród filatelistów oraz czynny udział w ich realizacji,

4) reprezentowanie działalności badawczej prowadzonej przez filatelistów w Polsce i na arenie międzynarodowej.1  2  3  4  5  6    >


WARTO PRZECZYTAĆ
  • Regulamin Polskiej Akademii Filatelistyki Polska Akademia Filatelistyki, zwana dalej Akademią, jest najwyższym organem naukowym Polskiego Związku Filatelistów.
  • Paintball Paintball nie bez powodu staje się coraz popularniejszą grą zespołową w Polsce zyskując z każdym dniem nowych zwolenników, zapewnia bowiem swym graczom wyjątkowe wrażenia i niezapomnianą przygodę
  • Aparat cyfrowy Artykuł opisujący aparat cyfrowy jako urządeni powszechnego uzytku. Jaki ywbrać aparat cyfrowy, czy zaawansowaną lustrzankę, czy też kompaktowy aparat cyfrowy. Po co kupujemy aparat cyfrowy?
  • Młody numizmatyk Poniższy tekst skierowany jest do młodych numizmatyków. Zawarliśmy tu kilka najbardziej podstawowych rad i informacji, które mogą się przydać na drodze do poznania wiedzy numizmatycznej.
NEWSY
  • Niesamowitwe właściwości żywicy Noryl GTX Firma GE Plastics przedstawiła listę najnowszych produktów, które zostały włączone do asortymentu GE ecomagination. Szczególnie ważne właściwości posiada żywica Noryl GTX.
  • Medal Merentibus dla Krakowa Medal Merentibus - najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego osobom i instytucjom wspierającym uczelnię - otrzymało miasto Kraków.
  • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie 2007 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie - najstarszy w Polsce i jeden z najstarszych tego typu festiwali na świecie, który już na stałe wpisał się w kalendarz międzynarodowych imprez.
Copyright © 2007-2009seoteka