Wyszukiwarka
Obiektywy
Dodał AdamAGP, 2008-05-07 Autor / Opracowanie: Nemon
Artykuł opsiujący rozwój fotografi cyfrowej i rożnice miedzy fotografią cyfrową i analogową, a także obiektywy do lustrzanek.


W dzisiejszych czasach fotografia cyfrowa staje robi się coraz bardziej powszechna i popularna. Technika cyfrowa jest na coraz to bardziej zaawansowanym etapie. Z tego powodu fotografia cyfrowa zastępuje, czy też wypiera fotografię analogową. Niezaprzeczalną superlatywą, którą posiada fotografia cyfrowa jest obróbka zdjęć na komputerach. Prócz zalety którą jest obróbka zdjęć, znaczącym plusem jest również możliwość oglądania fotek przed drukowaniem, czego niewątpliwie fotografia analogowa nam nie umożliwi. Jak już mówiłem obróbka zdjęć to zapewne zaleta, dzięki której fotografia cyfrowa ma więcej zwolenników. Obróbka zdjęć umożliwia nam prawie dowolnie modyfikować zdjęcie. Wszyscy wiedzą, że retusz i obróbka zdjęć umożliwiają wymazanie pieprzyków, skaz, pryszczy oraz na wiele większych "operacji". Niewątpliwie fotografia analogowa ma swoje zalety, jednak chyba zostanie wyparta przez fotografię cyfrową. Pewnie zostaną przy fotografii analogowej fascynaci. Jeżeli weźmiemy pod uwagę jakość obraz to fotografia cyfrowa wciąż jeszcze nie dorównuje fotografii analogowej. Jednak pod względem wygody, możliwości i kosztów eksploatacji znacznie ją przewyższa. Co jest wiec minusem? Ceny profesjonalnego sprzętu. Kompaktowymi aparatami się nie będziemy zajmować, bo każdy kto fotografował lustrzanką raczej do kompaktowych aparatów by nie wrócił. Tak więc lustrzanki cyfrowe są dużo droższe niż analogowe. Do tego pojawia się jeszcze jeden wydatek, mianowicie obiektywy. Kupując lustrzankę, czyli tak zwane body musimy się zaopatrzy jeszcze w obiektywy. To nie jest tak, że obiektywy w kompaktach są lepsze, bo bardziej uniwersalne. Obiektywy do lustrzanek są z reguły lepszej jakości i mają sporo lepsze parametry. Możemy oczywiście znaleźć coś uniwersalnego, ale jak to mówi stara zasada jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Szeroki zakres zbliżeń jest możliwy w obiektywach z kompaktów, bo mają bardzo małe matryce i ekwiwalent ogniskowej jest dużo większy niż realna ogniskowa, ale to jest już temat na inny artykuł. Oczywiście wśród obiektywów do lustrzanek również są dobre i słabe obiektywy, tanie i drogie. Warto wiedzieć, że nie tylko firmy które specjalizują się w produkcji lustrzanek produkują do nich obiektywy. Inne firmy jak Tamron czy Sigma również produkują obiektyw do lustrzanek Canona czy Nikona. Często można znaleźć w ich ofercie podobne odpowiedniki obiektywów firmy Canon, Nikon, Pentax itp., które mogą być oferowane w atrakcyjniejszych cenach i wcale nie muszą być gorsze.







WARTO PRZECZYTAĆ
  • Półprzewodniki Ważną cechą półprzewodników jest to, że ich zdolność przewodzenia zależy od wielu czynników, w tym głównie od zawartości domieszek i temperatury.
  • Ropa Naftowa Ropę naftową i asfalt znano już kilka tys. lat temu, w starożytności ropę wykorzystywano m.in. do balsamowania ciał, oświetlania, w celach leczn. oraz w technice wojennej (m.in. płonące strzały
  • Źródła energii Źródła energii pierwotnej to: konwencjonalne (organiczne) paliwa kopalne ( węgiel, ropa, gaz ), paliwo jądrowe, energia geotermiczna i tzw. odnawialne źródła energii.
  • GPS - zasada działania Procedura obliczania pozycji początkowej rozpoczyna się od określenia widzialnych satelitów. Każdy odbiornik ma w pamięci wzorce kodów PRN wszystkich satelitów (bodajże są 34 kody).
NEWSY
  • Nocne zwiedzanie muzeów za złotówkę W tym roku już po raz czwarty - w piątkowy wieczór i noc - aż 25 krakowskich muzeów otworzy szeroko drzwi. Kluczem do tych miejsc będzie malutka moneta warta symboliczną złotówkę.
  • Beenhakker wybierze stadion Widzewa Listkiewicz jasno daje do zrozumienia, że jedno z dwóch październikowych spotkań zostanie rozegrane w Łodzi. Które? - Zależy nam tylko na meczu w eliminacjach Euro. Gdy Leo Beenhakker gościł w
  • Czy nasi przodkowie tolerowali mleko? Organizmy Europejczyków dopiero kilka tysięcy lat temu dostosowały się do spożywania mleka. Na podstawie analizy szczątków ludzkich z epoki neolitycznej stwierdzono, że organizm ludzki
Copyright © 2007-2009seoteka