Wyszukiwarka
Obiektywy
Dodał AdamAGP, 2008-05-07 Autor / Opracowanie: Nemon
Artykuł opsiujący rozwój fotografi cyfrowej i rożnice miedzy fotografią cyfrową i analogową, a także obiektywy do lustrzanek.


W dzisiejszych czasach fotografia cyfrowa staje robi się coraz bardziej powszechna i popularna. Technika cyfrowa jest na coraz to bardziej zaawansowanym etapie. Z tego powodu fotografia cyfrowa zastępuje, czy też wypiera fotografię analogową. Niezaprzeczalną superlatywą, którą posiada fotografia cyfrowa jest obróbka zdjęć na komputerach. Prócz zalety którą jest obróbka zdjęć, znaczącym plusem jest również możliwość oglądania fotek przed drukowaniem, czego niewątpliwie fotografia analogowa nam nie umożliwi. Jak już mówiłem obróbka zdjęć to zapewne zaleta, dzięki której fotografia cyfrowa ma więcej zwolenników. Obróbka zdjęć umożliwia nam prawie dowolnie modyfikować zdjęcie. Wszyscy wiedzą, że retusz i obróbka zdjęć umożliwiają wymazanie pieprzyków, skaz, pryszczy oraz na wiele większych "operacji". Niewątpliwie fotografia analogowa ma swoje zalety, jednak chyba zostanie wyparta przez fotografię cyfrową. Pewnie zostaną przy fotografii analogowej fascynaci. Jeżeli weźmiemy pod uwagę jakość obraz to fotografia cyfrowa wciąż jeszcze nie dorównuje fotografii analogowej. Jednak pod względem wygody, możliwości i kosztów eksploatacji znacznie ją przewyższa. Co jest wiec minusem? Ceny profesjonalnego sprzętu. Kompaktowymi aparatami się nie będziemy zajmować, bo każdy kto fotografował lustrzanką raczej do kompaktowych aparatów by nie wrócił. Tak więc lustrzanki cyfrowe są dużo droższe niż analogowe. Do tego pojawia się jeszcze jeden wydatek, mianowicie obiektywy. Kupując lustrzankę, czyli tak zwane body musimy się zaopatrzy jeszcze w obiektywy. To nie jest tak, że obiektywy w kompaktach są lepsze, bo bardziej uniwersalne. Obiektywy do lustrzanek są z reguły lepszej jakości i mają sporo lepsze parametry. Możemy oczywiście znaleźć coś uniwersalnego, ale jak to mówi stara zasada jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Szeroki zakres zbliżeń jest możliwy w obiektywach z kompaktów, bo mają bardzo małe matryce i ekwiwalent ogniskowej jest dużo większy niż realna ogniskowa, ale to jest już temat na inny artykuł. Oczywiście wśród obiektywów do lustrzanek również są dobre i słabe obiektywy, tanie i drogie. Warto wiedzieć, że nie tylko firmy które specjalizują się w produkcji lustrzanek produkują do nich obiektywy. Inne firmy jak Tamron czy Sigma również produkują obiektyw do lustrzanek Canona czy Nikona. Często można znaleźć w ich ofercie podobne odpowiedniki obiektywów firmy Canon, Nikon, Pentax itp., które mogą być oferowane w atrakcyjniejszych cenach i wcale nie muszą być gorsze.WARTO PRZECZYTAĆ
  • Pierwiastki śmierci Wprowadzone jednorazowo, a także w małych dawkach przez dłuższy czas, do organizmu mogą powodować zatrucia ostre lub przewlekłe.
  • Energia słoneczna, wiatru, wodna, geotericzna i jądrowa Energia jest obecnie bardzo potrzebna ludzkości. Przez wieki zastanawiano się jakie sposoby i środki byłyby najlepsze do jej uzyskiwania.
  • GPS - segment kontroli Stacje monitorujące kontrolują pozycję, prędkość i stan techniczny satelitów. Każda ze stacji może jednocześnie śledzić do 11 satelitów. Dane o odchyleniach trajektorii są wysyłane do MCS
  • GPS segment użytkownika Tak to już w technice jest, że o wartości najwspanialszego systemu decydują nie testy laboratoryjne, lecz opinia użytkowników.
NEWSY
  • Styczniowe niebo Styczeń szykuje nam wiele atrakcji: wysokie maksimum aktywności Kwadrantydów, jasną kometę 8P/Tuttle, wciąż jasnego Marsa i zbliżającego się do opozycji Saturna
  • Pięciolecie Agito.pl Ostatnie 5 lat to dynamiczny rozwój e-commerce w Polsce. W 2002 roku dostęp do zasobów sieci miało tylko 17,72%2 Polaków. Internet jawił się jako nowe, nieznane i nie do końca bezpieczne medium.
  • Warsztaty Grupy Roboczej SNM 20 sierpnia rozpoczynają się warsztaty Grupy Roboczej SNM „Matematyka i Komputery” dotyczące wprowadzania nowoczesnych pomocy naukowych.
Copyright © 2007-2009seoteka