Wyszukiwarka
Niesamowitwe właściwości żywicy Noryl GTX
Dodał Administrator,
Firma GE Plastics przedstawiła listę najnowszych produktów, które zostały włączone do asortymentu GE ecomagination. Szczególnie ważne właściwości posiada żywica Noryl GTX.


Materiały są uzupełnieniem niedawno wprowadzonych produktów ecomagination obejmujących żywice Xenoy iQ i Valox iQ, a także żywice Noryl GTX.
Nie tylko zmniejszają masę przyczyniając się do ograniczenia zużycia paliwa oraz emisji dwutlenku węgla, ale również nadają się do recyklingu. Ich stosowanie daje też konstruktorom większą swobodę twórczą.
Poprzez rozszerzenie możliwości uwzględnienia wszystkich faz cyklu żywotności produktu oraz dzięki wprowadzeniu nowych elementów do asortymentu ecomagination, firma GE Plastics pomaga producentom samochodów projektować atrakcyjne auta z uwzględnieniem aspektów ekologicznych.
Użycie, w miejsce stali, lekkich i uniwersalnych żywic Noryl GTX przeznaczonych do konstrukcji lakierowanych na linii poszyć nadwozi, może zmniejszyć masę samochodu nawet o 50 procent.
Lżejsza masa sprzyja z kolei mniejszemu zużyciu paliwa. Pomaga też ograniczyć wydatki konsumenta oraz emisję gazów wywołujących efekt cieplarniany.
Dla przykładu, gdyby każdy samochód jeżdżący dzisiaj po europejskich drogach, był wyposażony w zderzaki z żywic Noryl GTX, wówczas roczne oszczędności paliwa wyniosłyby 530 milionów litrów, czyli około 650 milionów euro.
Jednocześnie nastąpiłoby zmniejszenie emisji dwutlenku węgla (CO2) o około 1,3 miliona ton. Taki sam poziom oszczędności można osiągnąć poprzez usunięcie z dróg 500 tys. pojazdów. To tyle, ile jeździ po belgijskich drogach.

Więcej na plastech.pl
WARTO PRZECZYTAĆ
  • Umowne wynagrodzenie gwarancyjne Zawierając umowę w pełnym wymiarze czasu pracy, pracownik zobowiązuje się pracować w danym miesiącu tyle, ile ten pełny wymiar czasu pracy w skali miesiąca wynosi.
  • Zmiany prawne w ustawodawstwie spółdzielczym Przekształcenie spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu we własność proponują posłowie UW oraz SLD. Parlamentarzyści z AWS chcą zaś, aby własnością zastąpić wszystkie spół. prawa do lokalu.
  • Amerykańska propaganda filmowa W latach 1942-1946 wykształciły się trzy centra filmowej produkcji propagandowej w zjednoczonych siłach zbrojnych USA
  • Telewizja W systemach telewizji cyfrowej cyfrowe sygnały wizyjne mogą być przesyłane z modulacją OFDM (ortogonalne zwielokrotnianie z podziałem częstotliwościowym).
NEWSY
  • Google: targetowanie ma swoje granice Google chce, aby jego reklamy były jak najlepiej dostosowane do preferencji użytkownika. Zaznacza jednak, że nie popiera tworzenia jednego profilu na bazie różnych zachowań użytkownika w sieci.
  • Warto urlopować z polisą i kredytem w portfelu Jeśli w Polsce korzystamy z powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego, to mamy prawo do bezpłatnej opieki medycznej we wszystkich krajach Unii Europejskiej i w Szwajcarii.
  • Beenhakker wybierze stadion Widzewa Listkiewicz jasno daje do zrozumienia, że jedno z dwóch październikowych spotkań zostanie rozegrane w Łodzi. Które? - Zależy nam tylko na meczu w eliminacjach Euro. Gdy Leo Beenhakker gościł w
Copyright © 2007-2009seoteka