Wyszukiwarka
Polska turystyka pielgrzymkowa kwitnie
Dodał Administrator,
W 2006 roku 10 najpopularniejszych polskich sanktuariów odwiedziło prawie 11 milionów pielgrzymów. Chociaż sanktuaria słabo się reklamują to liczba turystów ciągle wzrasta - pisze Rzeczpospolita


W Polsce jest ponad 800 sanktuariów, w tym 700 maryjnych. Najczęściej odwiedzane są Częstochowa, Łagiewniki, Licheń i Kalwaria Zebrzydowska. Pierwsze miejsce przypada Jasnej Górze, którą odwiedziło 4,5 miliona wiernych, w tym około 150 tys. pieszych pątników. Fenomenalną popularność zdobyło sanktuarium w Łagiewnikach. Od czasu poświęcenia Bazyliki Bożego Miłosierdzia przez Jana Pawła II liczba turystów wzrosła dwukrotnie.

Pod koniec lat 90 socjolodzy religii szacowali, iż co roku pielgrzymuje około 6-7 milionów osób. Liczba ta obecnie wzrosła do 11 milionów. Andrzej Datko, socjolog religii twierdz, że dane te są zawyżone w celu podniesienia statystyk. Według niego pielgrzymuje około 15% Polaków, czyli od 6 do 8 milionów, którzy jeżdżą zarówno do polskich kościołów jak i zagranicznych - dodaje. Ilość pielgrzymów w Polsce zwiększają z pewnością obcokrajowcy.
 
Więcej na tur-info.plWARTO PRZECZYTAĆ
  • Witamina E Witamina E powstaje tylko w roślinach. Zwierzęta jej nie syntetyzują. Jej naturalnym dostawcą są kiełki pszenicy, całe zboża, zielone warzywa liściaste jak sałata, szpinak oraz kapusta (luniaa)
  • Telewizja W systemach telewizji cyfrowej cyfrowe sygnały wizyjne mogą być przesyłane z modulacją OFDM (ortogonalne zwielokrotnianie z podziałem częstotliwościowym).
  • BHP przy obróbce ręcznej Mimo szerokiej mechanizacji i automatyzacji przemysłu niektóre podstawowe operacja przy obróbce części i wyrobów muszą być w dalszym ciągu wykonywane ręcznie.
  • Zawartość kadmu i niklu w wybranych gatunkach warzyw uprawianych w ogrodach działkowych Na przestrzeni ostatnich lat wiele uwagi poświęca się skażeniu środowiska metalami ciężkimi. Za główne źródło tego zanieczyszczenia uważa się przemysłową działalność człowieka
NEWSY
Copyright © 2007-2009seoteka