Wyszukiwarka
Eurostars - unijny program dla firm
Dodał Administrator,
Program jest nastawiony na szybkie rezultaty oraz efekty rynkowe. Czas realizacji projektu badawczego nie może być dłuższy niż trzy lata, zaś wdrożenie produktu powinno nastąpić w trakcie


Już od września polskie firmy będą mogły skorzystać z nowej inicjatywy Unii Europejskiej - podaje "Gazeta Prawna". Program Eurostars skierowany będzie do małych i średnich przedsiębiorstw, które poszukują dotacji na zrealizowanie projektów badawczo-rozwojowych.

Podstawowym wymogiem dla podmiotów zainteresowanych uczestnictwem w Eurostars będzie spełnianie unijnych kryteriów małego lub średniego przedsiębiorstwa. Konieczne jest również przeznaczanie co najmniej 10 proc. swoich obrotów na działalność badawczą.
Zainteresowane firmy będą musiały połączyć się w większe konsorcja, podobnie jak ma to miejsce w naukowym Programie Ramowym. Podmiot będący liderem takiej grupy pokryje od 30 do 70 proc. wartości projektu, resztę stanowić będzie unijne wsparcie. Dodatkowym wymogiem jest obowiązek zlecenia części badań na zewnątrz, na przykład do uczelni.
Program jest nastawiony na szybkie rezultaty oraz efekty rynkowe. Czas realizacji projektu badawczego nie może być dłuższy niż trzy lata, zaś wdrożenie produktu powinno nastąpić w trakcie dwóch lat od zakończenia prac rozwojowych.

Więcej na egospodarka.pl
WARTO PRZECZYTAĆ
  • Zastosowanie sauny w fizykoterapii i kosmetyce Pierwotnie sauna była miejscem kąpieli, lecz ponieważ było to jedyne czyste pomieszczenie z obfitą ilością wody, służyło także jako miejsce porodów i leczenia chorych. (lobuuuz)
  • Opawy Extreme Dział Opawy Extreme, to w naszej ofercie zaszczyt zaproszenia Was do wspólnej przygody górskiej. Podkreślam “wspólnej”, bo przecież wśród Nas “nie ma ludzi z przypadku”.
  • Telefonia komórkowa - historia W Polsce pierwszym operatorem telefonii komórkowej systemu NMT została firma Centertel. Powstała w roku 1991r i działa jako spółka Telekomunikacji Polskiej S.A. (66%) oraz francuskiego potentata...
  • Odnawialne źródła energii w Polsce Potencjał techniczny odnawialnych źródeł energii w Polsce szacuje się na 3.850 PJ rocznie. Stanowi to prawie 90% zapotrzebowania na energię
NEWSY
  • Internet zyskuje Internet zyskuje na znaczeniu wśród polskich klientów, zastępując coraz częściej telewizję kablową i telefonię stacjonarną. Jak pokazują badania Gemiusa, Eurostatu i SMG/KRC, w latach 2002-2005
  • Trzy mln turystów przyjechało w lipcu w Tatry Dobra pogoda w lipcu sprawiła, że polskie Tatry odwiedziła rekordowa liczba turystów. Granice Tatrzańskiego Parku Narodowego przekroczyło w tym czasie ponad pół miliona osób.
  • Konferencja Mała firma potrzebuje tego samego co duża, ale szybciej, lepiej, taniej Przybywa nowych firm na polskim rynku - w pierwszym półroczu 2007 powstało ich blisko 150 tys. Uwzględniając dynamikę pierwszego półrocza 2006 i 2007, realnie odnotowano wzrost o przeszło 10 tys.
Copyright © 2007-2009seoteka