Wyszukiwarka
SuitSat
Dodał Administrator,
Czegoś tak szalonego w historii astronautyki jeszcze nie było. Ze stacji orbitalnej ISS wyrzucono skafander kosmiczny z nadajnikami radiowymi, który stał się samodzielnym satelitą.


Nadajnik nadaje sygnał w paśmie 2m.
U kilku Rosjan na stacji ISS, pod przewodnictwem Sergeya Samburova, pojawił się niezwykły pomysł przerobienia zużytych skafandrów kosmicznych na satelity. Wyposażono rosyjski skafander kosmiczny Orlon w trzy baterie, nadajnik radiowy, sensory mierzące temperaturę i odpowiednie zasilanie. Podczas przebywania na orbicie, skafander SuitSat będzie przekazywał dane na naszą planetę.
SuitSat nadaje na częstotliwości 145,990 MHz FM. Transmisja zaczyna się od komunikatu "This is SuitSat-1, RS0RS,", po czym nadawana jest główna treść, poprzedzona powitaniami w 4 językach. W transmisji nadany jest specjalny kod, którego rozszyfrowanie zostanie nagrodzone przez NASA, a na końcu transmisji zostanie przesłany tajemniczy obraz. Nikt nie wie, co zawiera.
Raporty słyszalności można oglądać i wysyłać przez specjalną stronę http://www.suitsat.org/
Dane kepleriańskie skafandra nie zostały jeszcze podane, jednak obecnie można posługiwać się danymi ISS, gdyż orbita ze zrozumiałych względów jest bardzo zbliżona.

Więcej na radioam.netWARTO PRZECZYTAĆ
  • Ryzyko w inwestowaniu Mierniki zagrożenia – jedna z metod jest wartość narażona na ryzyko czyli miara możliwych strat podawana z określonym prawdopodobieństwem dla danego okresu
  • Finanse bubliczne W systemie finansów publicznych centralne miejsce zajmuje budżet państwa. Wynika to nie tylko stąd, że w budżecie państwa gromadzi się i dzieli największą część środków publicznych
  • Bank - pośrednik finansowy Bank to instytucja finansowa, której zadaniem jest obsługa obiegu pieniądza oraz skupianie wolnych kapitałów finansowych i oszczędności i przekształcanie ich w kapitały funkcjonujące
  • Ochrona danych osobowych Wykorzystanie we własnej działalności gospodarczej informacji pochodzącej od byłego pracodawcy, jest w świetle tej ustawy nielegalne i zagrożone karą ograniczenia wolności do lat 2.
NEWSY
  • Hiphopowe błogosławieństwa Ojcowie salezjanie zaproponowali raperom przełożenie słów Chrystusa na język muzyki hiphopowej. Właśnie rozpoczęły się nagrania do awangardowej płyty "Osiem błogosławieństw".
  • Firefox załatany, Internet Explorer dziurawy Udostępniona została nowa wersja przeglądarki Firefox, oznaczona numer 2.0.0.5. Najważniejsze nowości to poprawki usuwające niedawno wykryte, poważne luki w bezpieczeństwie.
  • Pieniądze chińskie w NBP Prawie 500 sztuk monet i banknotów chińskich, magiczny chiński miecz z monet, tzw. płacidła (czyli przedmioty, których używali Chińczycy zamiast pieniędzy), a także przedmioty
Copyright © 2007-2009seoteka