Wyszukiwarka
Pierwszy sklep internetowy trafi na giełdę jeszcze w tym roku
Dodał Administrator,
Do końca roku Agito.pl, istniejący od pięciu lat sklep internetowy z elektroniką użytkową, planuje zadebiutować na warszawskiej giełdzie. Spółka nie ujawnia na razie, ile chce pozyskać...


 Zdaniem analityków, może liczyć na kilkanaście milionów złotych. Przeznaczy je na dalszy rozwój i inwestycje. Wcześniej unowocześni witrynę i sposób prezentacji produktów. Planuje także promocję, która ma zwiększyć świadomość marki sklepu. Obecnie 11 proc. udziałów spółki należy do Secus Asset Management, 40 proc. do zarządu, a pozostałe 49 proc. do amerykańskiej Amada Investment LLC.

To nie pierwszy sklep internetowy, który planuje w tym roku debiut na parkiecie. Wcześniej informował o tym sklep ze sprzętem RTV/AGD Hoopla.pl, którego udziałowcem jest fundusz MCI Management. A także handlujący oponami w sieci sklep Oponeo.pl. Obie spółki złożyły już prospekty emisyjne w Komisji Nadzoru Finansowego.

Rynek internetowego handlu rośnie o 40 proc. rocznie. Na koniec tego roku może już wynieść około 5,6 mld zł, z czego ponad jedna trzecia przypada na sklepy internetowe, a reszta na aukcje. Obroty sklepów internetowych rosną jednak dużo szybciej niż rynek. Przychody Agito.pl w lipcu przekroczyły 53 mln zł, czyli tyle, ile wyniosły obroty w całym 2006 roku. Do końca 2007 roku wzrosnąć mają natomiast do 150 mln zł.

- Zaledwie trzy lata temu liczba unikalnych użytkowników odwiedzających miesięcznie nasz serwis oscylowała wokół 100 tys., zaś w czerwcu tego roku przekroczyła 900 tys. - mówi Tomasz Sypuła, prezes zarządu Agito.pl.

Oponeo.pl miało w ubiegłym roku 29,8 mln zł przychodów i 1,02 mln zł zysku netto, podczas gdy rok wcześniej było to 17,5 mln zł i 0,14 mln zł. Hoopla.pl zakończyła ubiegły rok z przychodami 27 mln zł, podczas gdy rok wcześniej wyniosły one 4 mln zł. Obie spółki chcą pozyskać z giełdy kilkanaście milionów złotych.

Więcej na www.mediarun.pl
WARTO PRZECZYTAĆ
  • Promieniowanie laserowe w kosmetyce Wygląd naszej skóry w bardzo dużym stopniu zależy od higienicznego trybu życia, odpowiedniego doboru kosmetyków, a także od regularnych wizyt u kosmetyczki
  • Dysk twardy Dysk twardy jest trwałą pamięcią komputera. Oznacza to, że wszystkie dane i programy zostają na nim zachowane również po wyłączenia komputera.
  • Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży W Polsce coraz więcej dzieci i młodzieży sięga po napoje alkoholowe czy narkotyki zaburzając swój rozwój fizyczny i psychospołeczny, wchodząc na drogę uzależnienia.
  • Dermatologia - podstawowe pojęcia Dermatologia - dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami skóry i jej przydatków (włosów, paznokci) oraz niektórymi chorobami ogólnoustrojowymi, ujawniającymi się przed wszystkim na skórze
NEWSY
Copyright © 2007-2009seoteka