Wyszukiwarka
Ferguson może odetchnąć
Dodał Administrator,
Ostatnie dwa ligowe mecze między Chelsea a Manchesterem United kończyły się remisami. Do rozstrzygnięcia finału Pucharu Anglii potrzebowano dogrywki, a wczoraj Tarczę Wspólnoty MU wygrał


Ostatnie dwa ligowe mecze między Chelsea a Manchesterem United kończyły się remisami. Do rozstrzygnięcia finału Pucharu Anglii potrzebowano dogrywki, a wczoraj Tarczę Wspólnoty MU wygrał dopiero po rzutach karnych. To zapowiada emocjonujący wyścig o mistrzostwo w nowym sezonie.

 

Kiedy sędzia wczorajszego spotkania odgwizdał koniec meczu (skończyło się remisem 1:1) i zarządził wykonywanie rzutów karnych (w Superpucharze Anglii nie ma dogrywki) sir Alex Ferguson miał nietęgą minę. W tym momencie przeleciały mu pewnie przez głowę wszystkie konkursy jedenastek, jakie miał okazję przeżywać jako menedżer Czerwonych Diabłów. Doliczył się ich dokładnie trzech. I wszystkie były przegrane! Najbardziej pamiętny konkurs rzutów karnych był zapewne ten ostatni, gdy przed dwoma laty w finale Pucharu Anglii MU powinien wygrać z Arsenalem co najmniej 3:0, ale pech tak chciał, że Kanonierzy przetrwali najpierw regulaminowy czas gry, potem dogrywkę, i wreszcie wygrali po karnych. Kilkanaście lat wcześniej, w 1992 roku, Manchester aż dwukrotnie poległ w jedenastkach - najpierw w Pucharze Anglii z Southampton, a później z Torpedo Moskwa w Pucharze UEFA. A jakby tego było mało to Ferguson przegrywał po rzutach karnych jeszcze jako opiekun szkockiego Aberdeen. W 1984 roku próbę nerwów lepiej wytrzymali piłkarze Dynama Berlin w Pucharze Europy. Wszystkie te traumatyczne przeżycia sprawiały, że szkoleniowiec MU był wczoraj przygotowany na najgorsze...

Więcej na sports.pl
WARTO PRZECZYTAĆ
  • Muzeum papiernictwa Jedyne w Polsce Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju mieści się w XVII wiecznym młynie papierniczym, unikatowym zabytku techniki.
  • Novell Sieć lokalna NetWare firmy NOVELL - to zaawansowane oprogramowanie sieciowe umożliwiające budowę sieci lokalnych opartych na różnych rozwiązaniach sprzętowych.
  • Bank - pośrednik finansowy Bank to instytucja finansowa, której zadaniem jest obsługa obiegu pieniądza oraz skupianie wolnych kapitałów finansowych i oszczędności i przekształcanie ich w kapitały funkcjonujące
  • Wielkie katastrofy Wielkie katastrofy i nieszczęścia poruszają nas zawsze z niezmienną siłą. Katastrofy spowodowane siłami natury, dowodzą, że przyroda nie została jeszcze opanowana.
NEWSY
  • Polskie nanodruty Stosując znane od lat chemikom techniki elektrochemicznej syntezy można z łatwością produkować różnego rodzaju nanomateriały, w tym nanodruty o ciekawych właściwościach elektromagnetycznych.
  • Obniżki połączeń do sieci komórkowych dla abonentów TP Prezes UKE zatwierdził projekty zmiany opłat połączeń z sieci stacjonarnej TP do sieci komórkowych (F2M) przedłożone przez Telekomunikację Polską S.A.
  • BBC komentuje Killzone 2 British Broadcasting Company opisało ostatnio, będącą jeszcze w produkcji, grę Killzone 2. Dziennikarze stacji, jako jedni z pierwszych, mieli okazję pograć w demo tytułu. Wrażenia ?
Copyright © 2007-2009seoteka