Wyszukiwarka
Obchody Dnia Niepodległości w Chicago
Dodał Administrator,
W niedzielę, 11 listopada odbyły się liczne obchody Dnia Niepodległości w Chicago. Jedna z uroczystości została zorganizowana przez Konsulat Generalny RP w Muzeum Polskim w Ameryce.


Wzięło w niej około 200 osób. List od gubernatora stanu Roda Blagojevicha przeczytała pani Ewa Sieradzki, Dyrektor d/s Protokołu.
Kilkudziesięciu weteranów II wojny światowej i Sybiraków zostało odznaczonych za ich działalność na rzecz walki o niepodległość Polski. Odznaczenia w imieniu władz RP wręczali Konsul Pawel Pietrasieński i Mariusz Gbiorczyk.
Krzysztof Guc otrzymał wyróżnienie od Prezydenta RP za pomoc w zorganizowaniu wystawy o Powstaniu Warszawskim w NLU w kwietniu b.r.
Wśród odznaczonych znalazł się także Wojciech Białasiewicz , red. naczelny Dziennika Związkowego, dziennika obchodzącego 100- letni jubileusz.
W trakcie uroczystości odbył się przepiękny koncert patriotycznych utworów w wykonaniu artystów z Polski i we współpracy z Polsko-Amerykańską Orkiestra im. Ignacego J. Paderewskiego.
W koncercie wystąpili:
Edyta Ciechomska- sopran
Wojciech Lewandowski- baryton
Krzysztof Gasz –tenor
Krzysztof Tomaszewski- fortepian
Głównym mówcą z okazji uroczystości był dr. Krzysztof Pawłowski, Rektor WSB-NLU w Nowym Sączu, były senator RP.
WOLNOŚĆ i NIEPODLEGLOŚĆ to wielkie słowa, które należy przekazać przyszłym pokoleniom, powiedział 60. letni rektor WSB-NLU w Nowym Sączu. Podkreślił, że on sam jest przedstawicielem powojennego pokolenia, które nie przeżyło wojny. Zna ją ze wspomnień poprzedników.
Według Pawłowskiego Polska otrzymała pełne swobody demokratyczne po 1989 roku. W tym roku został on wybrany do Senatu RP. Wiele się od tego czasu zmieniło w Polsce. Teraz jego zdaniem w Polsce są dwie opcje polityczne, które się mocno z sobą ścierają.
Polska stoi przed nowymi możliwościami, nieznanymi poprzednim pokoleniom. Jako przykład podał WSB-NLU, uczelnię która powstała kilkanaście lat temu, m.in. dzięki pomocy Polonii. Obecnie uczelnia ta jest jedną z najlepszych uczelni pozarządowych w Polsce.
 
Więcej na  polishnews.com







WARTO PRZECZYTAĆ
  • Nerwy czaszkowe Niektóre nerwy czaszkowe, jak nerw okoruchowy, twarzowy, językowo - gardłowy i błędny posiadają również włókna przywspółczulne. Wszystkie nerwy czaszkowe z wyjątkiem... (luniaa)
  • Spółka Komandytowo - Akcyjna Spóła Komandytowo - Akcyjna jest ostatnią spółką osobową, nieznana dotychczas prawu polskiemu, a wprowadzona Kodeksem Spółek Handlowych z 15 września 2000 r.
  • Preferencja płynności - teoria Keynesa J. M. Keynes przedstawił swoją teorię pieniadza, zwaną teorią preferencji płynności,
  • Czynności bankowe Tradycyjne definicje banku określają bank jako przedsiębiorstwo usługowe, którego działalność polega wyłącznie na udzielaniu kredytów i zdobywaniu środków potrzebnych do sfinansowania kredytów.
NEWSY
  • Opole - współpraca z Rumunią coraz bogatsza Od marca tego roku oficjalnym partnerem województwa opolskiego we współpracy zagranicznej jest rumuński okręg Arad i od tego czasu podjęto już kilka wspólnych inicjatyw.
  • Nocne zwiedzanie muzeów za złotówkę W tym roku już po raz czwarty - w piątkowy wieczór i noc - aż 25 krakowskich muzeów otworzy szeroko drzwi. Kluczem do tych miejsc będzie malutka moneta warta symboliczną złotówkę.
  • MWF HUNFILA’2007 w Budapeszcie Mam przyjemność poinformować, że w dniach 27.09–30.09.2007 roku odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna „HUNFILA’2007” w Budapeszcie.
Copyright © 2007-2009seoteka