Wyszukiwarka
Księgozbiory dobrze chronione
Dodał Administrator,
Polskie biblioteki coraz częściej decydują się na wykorzystywanie nowoczesnych systemów zabezpieczeń – wynika z podsumowania SMS RoadShow czyli europejskiego cyklu spotkań zorganizowanego


przez firmę Checkpoint Systems.
W polskiej edycji spotkań uczestniczyło prawie 40 przedstawicieli największych bibliotek. Pod koniec maja w Poznaniu firma Checkpoint Systems zaprezentowała nową strategię i produkty. - Tak duże zainteresowanie ze strony bibliotek to znak, że w infrastrukturze polskiej nauki dokonuje się jakościowy skok – mówi Grzegorz Popek, odpowiedzialny za działania PR i marketing Checkpoint Systems.
Na SMS RoadShow prezentowano między innymi rozwiązania wykorzystujące technologię RFID, która umożliwia szczegółową identyfikację i ochronę oznaczonych książek za pomocą fal radiowych, co znacząco pozwala usprawnić proces obsługi czytelnika. - Proponowane rozwiązania pozwalają na dużą samodzielność w obsłudze, co bardzo cenią sobie między innymi studenci. RFID to również usprawnienie skontrum i samego zarządzania różnymi zbiorami - mówi Halina Ganińska, Dyrektor Biblioteki Głównej Politechniki Poznańskiej, uczestniczka RoadShow.
Jak zapowiadają przedstawiciele Checkpoint Systems, duże zainteresowanie spotkaniem sprawiło, że podobne prezentacje będą również organizowane w przyszłości.

Więcej na oswiata.org.pl


WARTO PRZECZYTAĆ
  • Poprawa stanu infrastruktury technicznej i społecznej W celu przyspieszenia wzrostu gospodarczego i podniesienia poziomu życia mieszkańców, Polska musi wykonać ogromny wysiłek zbudowania bądź zmodernizowania niezbędnej infrastruktury
  • Yahoo Yahoo jest to jeden z najpopularniejszych i największych serwisów internetowych na świecie, posiadający wersje w piętnastu językach. Istnieją 24 lokalne oddziały Yahoo na świecie.
  • W południowym Meksyku odkryto starożytną, mezoamerykańską rzeźbę "Jest piękna i z pewnością miała bardzo duże znaczenie", mówi o nowo odkrytym kamiennym monumencie archeolog z Uniwersytetu Wisconsin.
  • Analiza zdolności kredytowej Badanie zdolności kredytowej nie jest jednorazową analizą i oceną przed udzieleniem kredytu, ale stale powtarzanym procesem, który realizują różne działy banku.
NEWSY
  • Notebook ICom Prestige Book 7320 na najnowszej platformie Santa Rosa Firma ICom wprowadziła na rynek nowy model komputera przenośnego – Prestige Book 7320, opartego na najnowszej platformie mobilnej firmy Intel pod nazwą kodową „Santa Rosa”.
  • SuitSat Czegoś tak szalonego w historii astronautyki jeszcze nie było. Ze stacji orbitalnej ISS wyrzucono skafander kosmiczny z nadajnikami radiowymi, który stał się samodzielnym satelitą.
  • Usługi dla wojska w TTcomm S.A TTcomm S.A., jako największy dostawca usług satelitarnych w Polsce i Europie, posiada w swojej ofercie bogaty zestaw usług i dostaw urządzeń dla wojska
Copyright © 2007-2009seoteka