Wyszukiwarka
Regulamin Polskiej Akademii Filatelistyki
Dodał admin, 2007-08-15
Polska Akademia Filatelistyki, zwana dalej Akademią, jest najwyższym organem naukowym Polskiego Związku Filatelistów.

<  1  2  3  4  5  6    >3. Członkiem zagranicznym Akademii może być filatelista uznany w skali międzynarodowej, posiadający duży dorobek naukowo-badawczy, wyrażający gotowość współpracy merytorycznej z PAF, a w szczególności podejmujący w swoich badaniach problemy filatelistyki i poczty polskiej.

4. Członkami honorowymi Akademii mogą być:

a) osoby o szczególnych osiągnięciach badawczych w dziedzinie filatelistyki,

b) wybitne osobistości popierające rozwój badań filatelistycznych.

5. Osoby i instytucje oraz organizacje wydatnie wspomagające działania Akademii mogą być członkami wspierającymi Akademii.

6. Kandydatem na członka krajowego lub zagranicznego Akademii może być osoba spełniająca wymagania podane w pkt. 2 lub 3 oraz rekomendowana przez członków krajowych Akademii.

7. Akademia może zrzeszać następujące liczby członków:

a) członków krajowych – 30,

b) członków zagranicznych – 10,

c) członków honorowych – 10,

d) kandydatów – 10.

8. Członkowie Akademii są powoływani dożywotnio z zastrzeżeniem przypadków określonych w § 8, ust.2.

§ 7

1. Członkowie Akademii mają prawo do czynnego i biernego prawa wyborczego do władz Akademii.

2. Wszyscy członkowie i kandydaci mogą korzystać z lokali, bibliotek, poradnictwa organizacyjnego i fachowego oraz świadczeń ze strony PZF.

3. Członkowie Akademii są zobowiązani do:

a) przestrzegania postanowień Regulaminu, a w szczególności do realizacji celów Akademii w zakresie działalności naukowo-badawczej,

b) poszerzania wiedzy filatelistycznej i propagowania filatelistyki w dostępnych sobie kręgach społecznych i środowiskowych,

c) opłacania rocznych składek członkowskich.

4. Członkowie honorowi są zwolnieni z opłacania składek, mogą jednak wspierać finansowo Akademię w inny sposób.<  1  2  3  4  5  6    >


WARTO PRZECZYTAĆ
  • Aparat cyfrowy Artykuł opisujący aparat cyfrowy jako urządeni powszechnego uzytku. Jaki ywbrać aparat cyfrowy, czy zaawansowaną lustrzankę, czy też kompaktowy aparat cyfrowy. Po co kupujemy aparat cyfrowy?
  • Regulamin Polskiej Akademii Filatelistyki Polska Akademia Filatelistyki, zwana dalej Akademią, jest najwyższym organem naukowym Polskiego Związku Filatelistów.
  • Paintball Paintball nie bez powodu staje się coraz popularniejszą grą zespołową w Polsce zyskując z każdym dniem nowych zwolenników, zapewnia bowiem swym graczom wyjątkowe wrażenia i niezapomnianą przygodę
  • Młody numizmatyk Poniższy tekst skierowany jest do młodych numizmatyków. Zawarliśmy tu kilka najbardziej podstawowych rad i informacji, które mogą się przydać na drodze do poznania wiedzy numizmatycznej.
NEWSY
  • Ferguson może odetchnąć Ostatnie dwa ligowe mecze między Chelsea a Manchesterem United kończyły się remisami. Do rozstrzygnięcia finału Pucharu Anglii potrzebowano dogrywki, a wczoraj Tarczę Wspólnoty MU wygrał
  • God of War: Chains of Olympus To jak pełnowartościowy God of War, ale na konsolkę PlayStation Portable. Tak naprawdę to ta sama gra.
  • Nowy system reklamy kontekstowej w Interia.pl Interia we współpracy z siecią reklamową ARBOmedia uruchomiła AdSearch - nowy system reklamy kontekstowej.
Copyright © 2007-2009seoteka