Wyszukiwarka
Regulamin Polskiej Akademii Filatelistyki
Dodał admin, 2007-08-15
Polska Akademia Filatelistyki, zwana dalej Akademią, jest najwyższym organem naukowym Polskiego Związku Filatelistów.

<  1  2  3  4  5  6    >§ 5

1. Akademia realizuje swoje cele w szczególności poprzez:

a) inicjowanie i organizowanie badań oraz upowszechnianie ich wyników dotyczących znaków pocztowych, historii poczty, ruchu filatelistycznego oraz społecznych problemów filatelistyki,

b) współpracę z komisjami problemowymi i klubami zainteresowań Polskiego Związku Filatelistów,

c) współpracę z Muzeum Poczty i Telekomunikacji,

d) przygotowywanie oraz opiniowanie przeznaczonych do publikacji materiałów dotyczących filatelistyki i historii poczty.

2. Opinie wydawane przez Akademię są niezawisłe.

3. W ramach Akademii mogą być tworzone zespoły problemowe do realizacji głównych celów Akademii.

4. Akademia prowadzi działalność dydaktyczną w szczególności przy współdziałaniu ze szkołami wyższymi i jednostkami naukowymi.

Członkowie Akademii

§ 6

1. Akademia skupia:

a) członków krajowych (rzeczywistych),

b) członków zagranicznych,

c) członków honorowych,

d) kandydatów na członków krajowych i zagranicznych.

2. Członkiem krajowym Akademii może być pełnoletni obywatel Rzeczypospolitej, który spełnia następujące warunki:

a) posiada wykształcenie wyższe,

b) osiągnął znaczący dorobek w pracach badawczych i piśmiennictwie w zakresie filatelistyki lub historii poczty,

c) odznacza się uznaną w skali kraju działalnością filatelistyczną,

d) jest członkiem PZF.<  1  2  3  4  5  6    >


WARTO PRZECZYTAĆ
  • Paintball Paintball nie bez powodu staje się coraz popularniejszą grą zespołową w Polsce zyskując z każdym dniem nowych zwolenników, zapewnia bowiem swym graczom wyjątkowe wrażenia i niezapomnianą przygodę
  • Młody numizmatyk Poniższy tekst skierowany jest do młodych numizmatyków. Zawarliśmy tu kilka najbardziej podstawowych rad i informacji, które mogą się przydać na drodze do poznania wiedzy numizmatycznej.
  • Aparat cyfrowy Artykuł opisujący aparat cyfrowy jako urządeni powszechnego uzytku. Jaki ywbrać aparat cyfrowy, czy zaawansowaną lustrzankę, czy też kompaktowy aparat cyfrowy. Po co kupujemy aparat cyfrowy?
  • Regulamin Polskiej Akademii Filatelistyki Polska Akademia Filatelistyki, zwana dalej Akademią, jest najwyższym organem naukowym Polskiego Związku Filatelistów.
NEWSY
  • Music Media - Targi Sprzętu Muzycznego i Sprzętu Oświetleniowego Music Media to najważniejsza impreza branży muzycznej w Polsce. Tylko tutaj w jednym miejscu w miłej atmosferze spotykają się producenci, dealerzy, artyści, media oraz zainteresowani.
  • Galileo na orbicie Europejska Agencja Kosmiczna wystrzeliła dziś swojego pierwszego satelitę nawigacyjnego. Będzie to pierwszy z 30 satelitów, które będą pomagać między innymi w kontrolowaniu ruchu pociągów
  • Akademia Nauk ponownie broni teorii ewolucji W specjalnym raporcie członkowie Akademii oświadczyli, że żadne inne teorie dotyczące powstania i rozwoju wszechświata nie powinny być nauczane w szkołach na lekcjach przyrody.
Copyright © 2007-2009seoteka