Wyszukiwarka
Transmisja danych z komórki
Dodał admin, 2007-08-10 Autor / Opracowanie: Monika
Od niedawna dostępna jest zaś technologia HSCSD oraz GPRS. Pokrótce postaram się przybliżyć czytelnikom te technologie...

<  1  2  


Niestety, HSCSD podobnie jak i GPRS wymagają inwestycji w infastrukturę sieci GSM. Dlatego operatorzy wprowadzają je stopniowo, na poszczególnych terenach ze względu na olbrzymie koszty modernizacji sieci. Technologie te są również kosztowne dla użytkowników - aby korzystać z HSCSD czy GPRS trzeba zakupić nowe telefony, które do tanich nie należą. Spośród aparatów z obsługą HSCSD na rynku dostępna jest Ericsson R520m, Nokia 6210, 6310 i 8310 oraz Siemens S45, zaś spośród aparatów z GPRS - Ericsson R520m, Motorola P7389i, T192, T250 i T260, Nokia 6310 i 8310 oraz Siemens S45.

Konfiguracja
Aby korzystać z połączeń transmisji danych należy odpowiednio skonfigurować sprzęt oraz oprogramowanie. W przypadku modemów hardware'owych wystarczy zainstalować odpowiedni sterownik dostępny zwykle na stronie producenta lub dostarczany razem z produktem. W przypadku modemu software'owego należy zainstalować odpowiednie oprogramowanie. Podczas instalacji oprogramowania instalowane są również sterowniki urządzeń. Aby móc łączyć się z Internetem, należy skonfigurować nowe połączenie. Poniżej w tabeli prezentujemy podstawowe dane potrzebne do konfiguracji połączeń dla polskich operatorów komórkowych. Szczegółową instrukcję można znaleźć na stronach internetowych operatorów.

E-maile z komórki
Korzystając z usługi transmisji danych możemy korzystać ze wszystkich usług Internetu, tak jakbyśmy robili to w domu czy w pracy za pomocą modemu i linii telefonii stacjonarnej. Dzięki zaś nowym technologiom, takim jak GPRS nie odczujemy różnicy prędkości i dyskomfortu podczas surfowania po Sieci. Nie wszyscy jednak wiedzą, iż z niektórych usług Internetu, np. poczty elektronicznej można również korzystać nie łacząc się z Internetem.

Podsumowanie
Niezwykle dynamiczny rozwój sieci Internet oraz telefonii komórkowej zapewnia użytkownikom dostęp do szeregu nowoczesnych usług. Już dzisiaj możemy niemal w dowolnym zakątku kraju i świata korzystać z zasobów Internetu i to z porównywalną prędkością jak z wykorzystaniem telefonii stacjonarnej. To nie przypadek, iż przyrost liczby abonentów sieci telefonii mobilnej jest znacznie szybszy niż abonentów telefonii stacjonarnej. Już w najbliższych latach możemy się spodziewać rewolucji kiedy to liczba abonentów telefonii komórkowej będzie wielokrotnie wyższa od liczby abonentów telefonii stacjonarnej, a każdy z nas będzie dysponował łączem 2 Mb/s. Zacznie się era telefonii trzeciej generacji...  

<  1  2  






WARTO PRZECZYTAĆ
  • GSM - struktura sieci Zobaczmy zatem z czego się składa sieć GSM i jakie trudności musi pokonać często operator podczas jej budowy.
  • Kodowanie przekazywanej informacji w systemie GSM Wszyscy operatorzy systemów cyfrowej telefonii GSM w opisach swoich usług deklarują całkowitą poufność przesyłanych za ich pośrednictwem informacji
  • GPRS Pakietowa transmisja danych szybko zdobyła sobie uznanie wśród użytkowników telefonii komórkowej. Na sukces usługi GPRS wpłynęło kilka czynników: po koszt rozbudowy sieci o obsługę protokołu GPRS
  • Łączność bezprzewodowa Do systemów łączności bezprzewodowej należy radiokomunikacja stacjonarna. Opiera się ona na wykorzystaniu fal elektromagnetycznych wypromieniowanych w przestrzeń.
NEWSY
  • XIII Kongres Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości Już po raz trzynasty Polska Federacja Rynku Nieruchomości ma przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Kongresie PFRN.
  • Inter Cars z JC Auto Spółki Inter Cars i JC Auto, zajmujące się dystrybucją części samochodowych, podpisały porozumienie o połączeniu.
  • Hiphopowe błogosławieństwa Ojcowie salezjanie zaproponowali raperom przełożenie słów Chrystusa na język muzyki hiphopowej. Właśnie rozpoczęły się nagrania do awangardowej płyty "Osiem błogosławieństw".
Copyright © 2007-2009seoteka