Wyszukiwarka
Analiza wybranych banków w ramach bankowości internetowej
Dodał admin, 2009-04-13 Autor / Opracowanie: Malgorzata Domagała
Porównując ww. banki, analizie będzie podlegać interfejs systemu bankowego pracującego w trybie on-line oraz oferta kont internetowych, będących rachunkami rozliczeniowo-oszczędnościowymi.

<  1  2  3  4  5  6  7  8    >


Indywidualne konto Inteligo przeznaczone jest dla osób powyżej 13 roku życia, będących rezydentami w Polsce.
Dodatkowo:
• nie wymagamy comiesięcznych wpłat i minimalnego salda do naliczania odsetek
• w ramach konta indywidualnego możesz posiadać dowolną liczbę rachunków w PLN
• do każdego rachunku w ramach konta możesz otrzymać osobną kartę Inteligo Visa Electron.

3. Wnioski i podsumowanie ofert 12 zaprezentowanych banków
Czasy, kiedy operacje bankowe można było tylko załatwić przy typowym okienku kasowym dawno już minęły. Rozwój technologiczny umożliwił wiele nowych form komunikacji klienta z bankiem. Pierwszym krokiem banków w stronę unowocześnienia obsługi klienta były telefony. Dzięki nim mogliśmy się dowiedzieć o usługach oferowanych przez bank oraz dokonywać niektórych operacji na koncie. Totalną rewolucje w tej dziedzinie przyniósł Internet. Początkowo istniało to na tzw. zasadzie Home Banking. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu i modemowi mogliśmy dokonywać operacje na swoim koncie bankowym. Niestety wysokie koszta obsługi i brak mobilności tej usługi spowodowały, że Home Banking został wyparty przez bankowość internetową. Dzięki zwykłej przeglądarce internetowej możemy dokonywać transakcji na naszym koncie 7 dni w tygodniu, 24h na dobę z każdego miejsca na ziemi.
Początki bankowości internetowej przypadają na rok 1995 a zaczęło się to wszystko w Stanach Zjednoczonych.
Szybki rozwój tego kanału dystrybucji spowodował, że na koniec roku 2004, usługę bankowości internetowej posiadało 4500 banków na całym świecie a do roku 2007 ta liczba ma się podwoić wg Badań Forrester Research.
W Europie jak i w USA usługa ta cieszy się dużą popularnością, co spowodowało, że pod koniec roku 2004 z tej usługi korzystało już 60 mln. Europejczyków. Wg Forrester Research liczba użytkowników internetowych oddziałów banków do roku 2007 wzrośnie, do 130 mln. osób.
W Polsce także ta usługa cieszy się, co raz większą popularnością. Wg Statystyk Unii Europejskiej w Polsce na jeden oddział przypada 5000 klientów, więc nie jest dziwne, że ten kanał dystrybucji zyskuje takie uznanie. Ważną zaletą bankowości internetowej jest to, że nie musimy marnować czasu na stanie w kolejkach. Bez znaczenia na porę dnia możemy wykonać transakcje w expressowym tempie.

<  1  2  3  4  5  6  7  8    >


WARTO PRZECZYTAĆ
  • Giełda i jej podział Giełdy występujące w obrocie ekonomicznym można w oparciu o różnorodne kryteria klasyfikować w różne grupy. Najczęściej stosowanym kryterium jest przedmiot obrotu giełdy.
  • Strategia rozwoju kraju SRK zakłada znaczące podwyższenie konkurencyjności zarówno przedsiębiorstw, jak i regionów, niezbędne dla osiągnięcia wysokiego, trwałego wzrostu gospodarczego kraju i wzrostu zatrudnienia
  • Bankowość elektroniczna w Polsce Głównym, a zarazem podstawowym celem tej odmiany bankowości jest umożliwienie dostępu do pieniędzy zgromadzonych na rachunkach klientom indywidualnym i instytucjonalnym w prosty i bezpieczny sposób.
  • Telepraca jako nowa forma zatrudnienia Telepraca to nowa forma świadczenia pracy, której powstanie jest wynikiem rozwoju technologii oraz nowych form komunikacji.
NEWSY
  • Akademia Nauk ponownie broni teorii ewolucji W specjalnym raporcie członkowie Akademii oświadczyli, że żadne inne teorie dotyczące powstania i rozwoju wszechświata nie powinny być nauczane w szkołach na lekcjach przyrody.
  • Kraków bez barier Trwa konkurs „Kraków bez barier”, którego celem jest wyróżnienie najlepiej dostosowanych dla potrzeb osób niepełnosprawnych budynków oraz przestrzeni publicznej w mieście.
  • Ponad 2,5 miliona stron internetowych z europejskim adresem .eu Po roku funkcjonowania domeny .eu w internecie na europejski adres zdecydowało się ponad 2,5 mln firm i osób prywatnych, w tym ponad 82 tys. z Polski.
Copyright © 2007-2009seoteka