Wyszukiwarka
Poprawa stanu infrastruktury technicznej i społecznej
Dodał admin, 2008-07-26
W celu przyspieszenia wzrostu gospodarczego i podniesienia poziomu życia mieszkańców, Polska musi wykonać ogromny wysiłek zbudowania bądź zmodernizowania niezbędnej infrastruktury

<  1  2  3  4  5  6  7  


 Niezbędne są też inwestycje w obiekty służące świadczeniu usług społecznych     dla osób starszych, niepełnosprawnych i dzieci oraz osób dotkniętych patologiami     społecznymi (takimi jak alkoholizm czy narkomania). Równolegle konieczne są     działania na rzecz wzmocnienia zasobów kadrowych tych placówek. Pozwoli to     podnieść dostępność usług społecznych i ich jakość oraz zmniejszyć skalę występującego w kraju zjawiska wykluczenia społecznego. Wiąże się z tym zadanie ograniczenia problemu bezdomności. Stwarzane będą warunki (włączając w to bazę materialną) dla osób wykluczonych do powrotu do samodzielności i aktywności zawodowej, a także pełnego dostępu do usług edukacyjnych.

c) Infrastruktura kultury, turystyki i sportu
Wspierana będzie budowa i modernizacja obiektów kultury na poziomie ogólnokrajowym, lokalnym i regionalnym (w tym dla dzieci i młodzieży), które pozwalają upowszechniać dobra kultury oraz umacniać tożsamość narodową, a także więzi w ramach społeczności lokalnych przez pielęgnowanie i promocję ich dziedzictwa. Działaniem mogącym poprawić wizerunek naszego kraju na świecie jest wspieranie i promocja wybitnych twórców narodowych oraz znaczących dzieł i produktów kultury polskiej. Szczególną rolę w krzewieniu kultury na najwyższym jakościowo poziomie będą mieć placówki o statusie narodowym. Nowoczesne, dostosowane do współczesnego konsumenta obiekty przyczynią się do promocji kultury narodowej i światowej oraz posłużą integracji i wymianie międzynarodowej, a ponadto przyczynią się do uzupełnienia oferty turystycznej i zagospodarowania czasu wolnego mieszkańców. Równolegle z budową nowych obiektów kultury będą rozwijane działania nakierowane na zachowanie, ochronę i rewitalizację materialnego dziedzictwa kulturowego, poprzez renowację, konserwację, adaptację obiektów zabytkowych dla celów kulturalnych i turystycznych, a także wdrożenie systemu monitoringu i zabezpieczeń tych obiektów. Działania te będą dotyczyć również obiektów kultu religijnego. Bezpośrednia dostępność do obiektów kultury powinna iść w parze z tworzeniem przestrzeni wirtualnego dostępu do polskich zasobów kulturowych. Możliwe to będzie dzięki propagowaniu w sieci internetowej informacji o ofertach turystycznych i edukacji kulturalnej.
Wspierane będą też działania na rzecz infrastruktury turystycznej. Polskie miejscowości, aby funkcjonować i konkurować na rynku turystycznym, muszą mieć bogaty wachlarz usług wymagających powstania lub rozbudowy obiektów bazy: noclegowej, gastronomicznej, konferencyjno-kongresowej, infrastruktury rekreacyjnej i rozrywkowej. Ponadto przewiduje się budowę obiektów o charakterze turystyczno-rekreacyjnym na terenie uzdrowisk, zagospodarowanie na cele turystyczne obiektów i terenów poprzemysłowych i powojskowych. Rozwijane będą kompleksowe szlaki turystyczne rozumiane jako zespól bazy noclegowej, gastronomicznej, informacyjnej oraz infrastruktury towarzyszącej (paratu-rystycznej), w tym np. wypożyczalni sprzętu turystycznego, skupionej wokół atrakcji turystycznych tworzących rdzeń szlaku. Polska dysponuje zróżnicowanymi, a często unikatowymi w skali europejskiej walorami przyrodniczymi, które mogą stać się podstawą rozwoju turystyki specjalistycznej, jak i powszechnej (siedliska ptaków, zwierzyny, obszary leśne, jeziora, góry). Jednym z podstawowych czynników rozwoju turystyki jest jednak dostępność terenów i obiektów, a to zależy przede wszystkim od stanu infrastruktury transportu.
Jednocześnie wspomagane będzie upowszechnianie sportu jako istotnego     czynnika podnoszenia poziomu kondycji fizycznej oraz przeciwdziałania negatywnym zjawiskom i patologiom społecznym. Tworzenie nowych oraz modernizacja istniejących obiektów sportowych i rekreacyjnych dostępnych dla obywateli będzie poszerzać możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu i promocji zdrowego trybu życia. Zwiększany będzie również dostęp osób niepełnosprawnych do różnych form aktywności sportowej i rekreacyjnej. W sferze sportu wyczynowego tworzone będą warunki organizacyjne i finansowe do powstawania nowych klubów przy kontynuacji działalności już istniejących Ponieważ za naturalny kierunek sportu wyczynowego uznaje się jego profesjonalizację, doskonalone będą przyjęte rozwiązania organizacyjne i finansowe odnoszące się do rozwoju sportu profesjonalnego. Dopełnieniem tego typu przedsięwzięć będzie budowa nowoczesnych obiektów sportowych rangi narodowej. Znaczącą rolę w rozwoju sportu mogą odegrać inicjatywy samorządowe oraz działających w tych obszarach organizacji społecznych i wspierających.


<  1  2  3  4  5  6  7  






WARTO PRZECZYTAĆ
  • Zarządzanie bezpieczeństwem danych w firmie Większość firm w dzisiejszych czasach posiada plan zachowywania informacji i ich odtwarzania wraz z odpowiednimi procesami
  • Gospodarka odpadami Każdy niezagospodarowany i nie mający określonego przeznaczenia produkt (surowiec, materiał, produkt finalny) nabywa właściwości odpadu.
  • Klasyfikacja dokumentów księgowych Istota dokumentacji księgowej polega na utrwaleniu na piśmie wyników obserwacji i pomiaru czasu procesów gospodarczych , które są przedmiotem ewidencji księgowej
  • Powstanie pieniądza Pieniądz pełni w systemie gospodarczym kilka ważnych funkcji. Jest przede wszystkim miernikiem wartości towarów oraz środkiem, umożliwiającym dokonywanie jakichkolwiek transakcji.
NEWSY
Copyright © 2007-2009seoteka