Wyszukiwarka
E-commerce
Dodał admin, 2008-07-04 Autor / Opracowanie: apolla
E-commerce możemy zdefiniować jako wymianę informacji handlowych i gospodarczych, oraz prowadzanie transakcji zgodnie z odpowiednimi strategiami biznesowymi za pośrednictwem sieci komputerowych

<  1  2  3  4  5  6  


Polska
Mimo, że jesteśmy w czołówce krajów Europy Środkowej to wciąż wiele nam brakuje do sytuacji panującej w krajach rozwijających swój Internet (np. Niemcy).
Według HomeNet 100 największych dostawców Internetu w Polsce utrzymuje ponad 15.000 domen (na 14.06.1999). Liczba użytkowników jest różna i waha się od 0,95 mln (Global Reach) do 2.5 mln użytkowników. Serwis Informacyjny htrp://www.e-biznes.pl/ ocenia, że na koniec roku 1999 w Polsce jest około 2 milionów aktywnych użytkowników Internetu.
Do barier rozwoju można głównie zaliczyć:
• dominacja TP S.A. w zakresie podłączeń stałych i komutowanych,
• niewielka liczba dostawców Internetu (w porównaniu do USA),
• słaba jakość usług oferowanych przez Dostawców Internetu,
• zbyt wyraźna czołówka portali Internetowych (ONET, WP),
• brak wiary w potrzebę istnienia Internetu w firmie,
• brak zaufania do zakupów internetowych,
• zbyt wolne "wyjście" na świat z Polski (wolne łącze).
Pomimo barier w najbliższym czasie możemy się spodziewać gwałtownego rozwoju Internetu w Polsce - z pewnością będzie on porównywalny (jeśli nie szybszy) niż obecnie notowany w Europie.
Do głównych czynników przyczyniających się do rozwoju zaliczyć można:
• łączenie dużych firm internetowych (np. Internet Partners),
• pomimo dominacji TP S.A. przeznacza duże kwoty na rozwój Internetu,
• tanie połączenia z Internetem (łącze komutowane)- bez potrzeby wykupywania kont,
• zapowiadane wejścia dużych koncernów tworzących portale,
• rosnąca akceptacja wśród kadry kierowniczej,
• specjalizacja serwisów na różnych płaszczyznach (np. praca, giełda, motoryzacja).

<  1  2  3  4  5  6  






WARTO PRZECZYTAĆ
  • Wirusy i robaki internetowe Wirus komputerowy (ang.Virus) jest to program posiadający zdolność samodzielnego powielania się i przenoszenia się na inne komputery.
  • Bezpieczeństwo w internecie Sieć Internet w swojej pierwotnej postaci, podobnie jak i system operacyjny Unix, miała służyć przed wszystkim środowisku akademickiemu.
  • Poczta elektroniczna E-mail, jedna z podstawowych usług dostępnych w sieciach komputerowych, polegająca na przesyłaniu komunikatów tekstowych, lub całych plików np. graficznych pomiędzy użytkownikami sieci
  • Protokół TCP IP INTERNET - informatyczna globalna sieć komputerowa oparta na tzw. protokole komunikacyjnym TCP/ IP największa sieć komputerowa na świecie, składa się z wielu tysięcy mniejszych sieci;
NEWSY
  • Zobacz unikalne zbiory - ostatnia szansa ! Ostatnia szansa na zobaczenie unikalnych zbiorów! Jeszcze tylko 2 tygodnie - do 27 kwietnia potrwa wystawa w Muzeum Numizmatycznym NBP w Warszawie pt. Polski pieniądz papierowy od XVIII wieku.
  • Fiat 500 Na 4 lipca zaplanowano uroczystą, światową premierę najnowszego „dziecka” koncernu Fiat – modelu 500.
  • Coraz więcej firm prowadzi księgi on-line Prowadzenie księgowości on-line pozwala przesyłać elektronicznie faktury i sprawdzać na bieżąco rozliczenia prowadzone przez biuro rachunkowe. Jednak barierą dla firm
Copyright © 2007-2009seoteka