Wyszukiwarka
SETI @ Home
Dodał admin, 2008-07-04 Autor / Opracowanie: Cactus
W SETI@Home może uczestniczyć każdy użytkownik Internetu. Wzięcie udziału w Projekcie wymaga jedynie zainstalowania na komputerze programu klienta SETI i utworzenia indywidualnego konta uczestnika

<  1  2  3  4    >


 Testy i weryfikacja
Jeśli analizowana przez nas próbka danych zawiera sygnał pochodzacy od cywilizacji pozaziemskiej to będzie on praktycznie nie do wychwycenia "nieuzbrojonym okiem". Najbardziej prawdopodobne jest natomiast wykrycie go [sygnału] na drodze bardzo dokładnej analizy danych przeprowadzanej przez komputery. Cała nadzieja jest w miliardach obliczeń, które wyłuskają wymarzony przez Nas wszystkich komunikat z Kosmosu.
Jeśli jednak dopisze Ci szczęście i wypatrzysz sygnał na ekranie Twojego komputera nie daj się ponieść emocjom i * NIE KONTAKTUJ SIĘ Z MEDIAMI * do czasu zakończenia procedury weryfikacji (potwierdzenie obserwacji i wyników analizy - przyp. aut. tłum.). Fałszywy alarm z pewnością zniszczy wiarygodność SETI@Home i innych projektów SETI. Bądź cierpliwy. Nie zostaniesz pominięty, a Zespół Projektu włączy Cię do swojego grona jako współodkrywcę.

 Krótka historia projektu
1996
David Gedye zgłasza pomysł i tworzy zespół dla zainicjowania projektu. Naukowy plan projektu uzyskał szerokie wsparcie środowiska akademickiego w czasie V Międzynarodowej Konferencji Bioastronomicznej (5th International Conference in Bioastronomy), która odbyła się w lipcu 1996 roku.

1997
Wykonano pierwszy prototyp oprogramowania dla komputerów uczestniczących w procesie rozproszonego przetwarzania danych.

1998
Pozyskiwanie sponsorów i środków na sfinansowanie projektu. We wrześniu rozpoczęto prace nad systemem rejestracji danych i ostateczną wersją oprogramowania klienckiego (wygaszacz ekranu). Wstępne testy programu oraz rejestrację danych rozpoczęto w listopadzie.

1999
Testowanie oprogramowania klienckiego jest przewidziane na okres od od stycznia do marca. W tym okresie przewiduje się również zakończenie prac nad oprogramowaniem serwera danych, przygotowanie serwera WWW do dystrybucji oprogramowania klienckiego i danych oraz do zbierania wyników ich analizy. Faktyczne rozpoczęcie rozproszonej (internetowej) analizy danych jest przewidziane na kwiecień 1999 roku.

2000 - 2001
Analiza danych rejestrowanych dla tak dużego obszaru nieba jak to będzie możliwe. Przewiduje się, że eksperyment będzie realizowany w ciągu dwóch kolejnych lat. Postęp obserwacji i analizy zarejestrowanych danych będzie publikowany na stronach WWW serwera projektu.
 

<  1  2  3  4    >






WARTO PRZECZYTAĆ
  • Ochrony środowiska przed odpadami Odpady od wieków towarzyszą człowiekowi. Jednak dopiero w XX wieku stały się prawdziwym problemem. Wynika to z coraz większej ich ilości i negatywnego wpływu na środowisko naturalne.
  • Półprzewodniki Ważną cechą półprzewodników jest to, że ich zdolność przewodzenia zależy od wielu czynników, w tym głównie od zawartości domieszek i temperatury.
  • Energia wiatrowa Energia była, jest i będzie potrzebna ludziom w ich życiu. Jej postać, forma czy wykorzystanie może być różne, ale przede wszystkim potrzebujemy jej przy produkcji przemysłowej
  • Tranzystor Pierwszy tranzystor skonstruowano w 1947 roku w laboratoriach firmy Bell Telephone Laboratories. Wynalazcami są John Bardeen, Walter Houser Brattain oraz William Bradford Shockley.
NEWSY
  • Pierwsza defilada od lat To było ich święto i nareszcie mogli zaprezentować się w Warszawie w pełnej gali przed mieszkańcami stolicy jak i całęgo kraju oraz świata dzięki przekazom telewizyjnym.
  • Polska bomba tenisowa Zwycięstwo Agnieszki Radwańskiej w turnieju tenisowym Nordic Light Open w Sztokholmie określane jest przez skandynawskie media jako sensacja. W Norwegii młoda Polka nazywana jest nowa bombą tenisa.
  • Zobacz unikalne zbiory - ostatnia szansa ! Ostatnia szansa na zobaczenie unikalnych zbiorów! Jeszcze tylko 2 tygodnie - do 27 kwietnia potrwa wystawa w Muzeum Numizmatycznym NBP w Warszawie pt. Polski pieniądz papierowy od XVIII wieku.
Copyright © 2007-2009seoteka