Wyszukiwarka
Zabezpieczenia kredytu bankowego
Dodał admin, 2008-02-21 Autor / Opracowanie: Małgorzata Momagała
Podstawowym warunkiem otrzymania przez kredytobiorcę kredytu bankowego jest przedstawienie odpowiednich zabezpieczeń

<  1  2  


Duży problem dla banku stanowi nieudolność lub nieuczciwość biegłych, dokonujących wyceny. Często spotykane są przypadki wielokrotnego zawyżenia przez eksperta wartości wyceny, prawdopodobnie na życzenie klienta, a przy obecnych znacznych wahaniach w cenach nieruchomości, sprzedawanych w Polsce, udowodnienie ekspertowi oszustwa jest praktycznie niemożliwe. Niektóre banki w przypadku dużych wątpliwości same opłacają dodatkową ekspertyzę wartości nieruchomości.
Pracownicy banku powinni dokonać dokładnych oględzin zabezpieczeń i znaleźć odpowiedzi na liczne pytania. Przykładowo, gdy zabezpieczeniem jest budynek mieszkalny, inspektor kredytowy, niezależnie od przedstawionej dokumentacji formalnej, która może być nieprawdziwa, powinien sam ustalić, ile osób zamieszkuje dany budynek, ile z nich jest zameldowanych, jaki jest prawdziwy stan prawny nieruchomości i jaki jest stan hipoteki. Część sądów hipotecznych pracuje bardzo źle, stąd też zdarza się, że przedstawione bankowi wypisy z ksiąg hipotecznych nie przedstawiają aktualnego obrazu sytuacji. Praca inspektora kredytowego jest tym ciekawsza, że musi on umieć ustalić prawdę. Jest on częstym gościem w sądzie hipotecznym i sądzie gospodarczym; analizuje złożoną tu dokumentację i wyciąga odpowiednie wnioski .
Liczba zabezpieczeń wymagana przez bank zależy od rodzaju, kwoty kredytu, czasu jego trwania oraz jakości zabezpieczenia. Ustanawianie zabezpieczeń powoduje również koszty, które kredytobiorca musi uwzględnić analizując kredyty w różnych bankach ..


<  1  2  






WARTO PRZECZYTAĆ
  • Rozwój Polski wschodniej Zwiększenie tempa rozwoju społeczno - gospodarczego Polski Wschodniej wymaga nie tylko środków finansowych, ale również zastosowania nowoczesnych instrumentów polityki regionalnej
  • Koszty w banku Koszty banku można rozpatrywać jako sumę kosztów stałych oraz kosztów zmiennych. Koszty stałe, czyli niezmienne, mają taki charakter do określonego poziomu aktywów banku.
  • Kredyt Dyskontowy Kredyt udzielany w operacji dyskontowania weksli przez bank, polegającej na zakupie weksla przed terminem jego płatności.
  • Spółka Cywilna jest to umowa , na mocy której wspólnicy poprzez działanie w sposób określony, a w szczególności poprzez wniesienie wkładów zobowiązuje się do
NEWSY
Copyright © 2007-2009seoteka