Wyszukiwarka
Linux Mandriva
Dodał admin, 2007-08-05 Autor / Opracowanie: Marcin D.
Mandriva Linux (dawniej Mandrakelinux) został stworzony w 1998 w celu uczynienia Linuksa łatwiejszym w użytkowaniu dla wszystkich. Wówczas Linux był już dobrze znany ze względu...

<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  

Druid konfiguracji sieci
W tym punkcie możemy skonfigurować sieć oraz ustawić nasze połączenie z internetem.
Różne
W tym punkcie możemy skonfigurować:
- Drukarkę
- Mysz - Możemy wybrać i przetestować posiadaną przez nas mysz.
- Strefa czasowa - Wybrana jest automatycznie na podstawie języka instalacji systemu, można ją zmienić w tym miejscu ręcznie.
- Karta dźwiękowa.
Konfiguracja X
W tym miejscu wybieramy naszą kartę graficzną oraz ustawiamy rozdzielczość i głębie kolorów ekranu.
Koniec
Wyjmujemy płytę instalacyjną z napędu i nastąpi samoczynne restartowanie komputera Teraz przy starcie możemy wybrać system operacyjny Windows lub Linux.

Jądro Linuxa
Podstawą Linuxa jest jądro. Możesz wymienić każdą dowolną bibliotekę, jednak dopóki jądro Linuxa pozostaje jest to ciągle Linux. Jądro zawiera sterowniki urządzeń, zarządzanie pamięcią, procesami i komunikacją.
Jądro Linuxa, podobnie jak i jądra innych systemów unixopodobnych, informacje o procesach utrzymuje w statycznej tablicy: Jest zdefiniowana w kernel/sched.c (plik ten zawiera większość funkcji i zmiennych związanych z szeregowaniem procesów).
W jądrze Linuxa, począwszy od wersji 2.0.0, zaimplementowano tryby szeregowania dla procesów czasu rzeczywistego. Nie wystarcza to jednak, aby można było uznać Linux za system czasu rzeczywistego. W zadaniach takich Linux się, po prostu, nie sprawdza. Wynika to przede wszystkim z częstego wyłączania przerwań w celu ochrony krytycznych części kodu jądra, opóźnień w procedurach obsługi przerwań, niedających się przewidzieć opóźnień związanych z pamięcią wirtualną, charakterystyki szeregowania procesów i małej częstotliwości zegarów systemowych. Podstawową cechą Linuxa jest to, iż proces znajdujący się trybie jądra nie może zostać wywłaszczony przez inny proces. Upraszcza to znacząco implementację, czyli wdrożenie gdyż nie trzeba przejmować się wielowejściowością funkcji systemowych. Ponieważ wykonanie funkcji systemowej może trwać dość długo, opóźnia to wznowienie procesu realtime i, w efekcie, uniemożliwia odpowiednio szybką reakcję na zdarzenie zewnętrzne.
Z uwagi na duże zapotrzebowanie na ogólnodostępny system operacyjny czasu rzeczywistego podjęto wysiłki nad modernizacją Linuxa. Projekt ten nosi nazwę "A Linux-based Real-Time Operating System", w skrócie: RT-Linux. Dostępny jest tylko dla architektur oparych na procesorach Intela.

<<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  






WARTO PRZECZYTAĆ
  • Model OSI Model OSI został opracowany w celu ułatwienia realizacji otwartych połączeń systemów komputerowych. Model ten umożliwiał współdziałanie urządzeń i oprogramowania od różnych producentów.
  • System ekspercki Choroby układu oddechowego System ekspercki jest to program, lub zestaw programów komputerowych wspomagający korzystanie z wiedzy i ułatwiający podejmowanie decyzji.
  • Komputery a systemy sieciowe Aby zrozumieć, jaką rolę odgrywają komputery w systemach sieciowych, rozważmy Internet. Internet jest ważnym zasobem, istotnym w funkcjonowaniu biznesu, przemysłu i szkolnictwa
  • Maszyny cyfrowe - historia W połowie lat osiemdziesiątych pojawiła się architektura W połowie lat osiemdziesiątych pojawiła się architektura RISC (Reduced Instruction Set Computer).
NEWSY
  • Usługi dla wojska w TTcomm S.A TTcomm S.A., jako największy dostawca usług satelitarnych w Polsce i Europie, posiada w swojej ofercie bogaty zestaw usług i dostaw urządzeń dla wojska
  • Kraków z myślą o przyszłych mamach Urząd Miasta Krakowa zaprasza mieszkające na terenie Krakowa kobiety w ciąży na bezpłatne wykłady i ćwiczenia realizowane w ramach „Szkół rodzenia”.
  • Nocne zwiedzanie muzeów za złotówkę W tym roku już po raz czwarty - w piątkowy wieczór i noc - aż 25 krakowskich muzeów otworzy szeroko drzwi. Kluczem do tych miejsc będzie malutka moneta warta symboliczną złotówkę.
Copyright © 2007-2009seoteka