Wyszukiwarka
Metody oceny projektów gospodarczych
Dodał admin, 2007-11-24 Autor / Opracowanie: Studentka_1984
Inwestycja – jest długookresowym obarczonym ryzykiem zaangażowaniem zasobów ekonomicznych w przedsięwzięcie gospodarcze mające na celu osiągnięcie korzyści w przyszłości.

<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|


W tak pojmowanym zarządzaniu finansami przedsiębiorstwa nie rozstrzygamy, które są ważniejsze. Można przyjąć, że obydwa są ważne dla realizacji celów przedsiębiorstwa. Możemy mówić o pewnym następstwie czasowym ich podejmowania.

ETAPY PROCESU ZARZĄDZANIA FINANSAMI PRZEDSIĘBIORSTWA proces zarządzania finansami przedsiębiorstwa jako proces decyzyjny składa się z wielu etapów :
1. sformułowania potrzeb w zakresie zmian poziomu i struktury aktywów, a więc spraw stricte inwestycyjnych
2. konfrontowane tych zamierzeń z możliwościami i warunkami dostępnych źródeł finansowania.
3. podjęcie pozytywnych decyzji o inwestowaniu w zależności od możliwości ich sfinansowania dostępnym kapitałem.
4. weryfikacja decyzji inwestycyjnych

Istota, pojęcie i rodzaje inwestycji.
Inwestycje w aspekcie funkcjonalnym - ogół czynności związanych z przygotowaniem i realizacją przedsięwzięć rozwojowych firmy polegających głównie na tworzeniu nowych, odtwarzaniu i unowocześnianiu eksploatowanych środków trwałych oraz różnych operacji finansowo-giełdowych wykonywanych przez wyspecjalizowany zespół pracowników w ścisłym powiązaniu z innymi strefami działalności gospodarczej przedsiębiorstwa. To samo nabywanie, odtwarzanie bez uwzględnienia kapitału przedsiębiorstwa (bez ruchu pieniądza)
Inwestycje w aspekcie finansowym – to całokształt nakładów finansowych związanych z tworzeniem nowych, odtwarzaniu i unowocześnianiem obiektów produkcyjnych i nieprodukcyjnych danego przedsiębiorstwa oraz poszerzaniem przez operacje finansowe kapitału firmy. (zakup akcji i udziałów, lokat)
Inwestycje w aspekcie rzeczowym – źródło przyrostu kapitału firmy w postaci nowych lub zmodernizowanych maszyn, urządzeń, środków transportu, obiektów budowlanych itp. (zmiany w strukturze środków trwałych)

Projekty inwestycyjne a przedsięwzięcia inwestycyjne.
Inwestycja – jest długookresowym obarczonym ryzykiem zaangażowaniem zasobów ekonomicznych (nakładów inwestycyjnych) w przedsięwzięcie gospodarcze mające na celu osiągnięcie korzyści w przyszłości.

1. Projekt inwestycyjny – celowe angażowanie określonych zasobów w realizację wcześniej opracowanego planu działania, którego wykonanie powinno spowodować uzyskanie w określonej przyszłości założonych korzyści.
2. Projekt inwestycyjny – jest to każdy pojedynczy pomysł, idea rozważana lub realizowana w tym samym czasie, wymagająca oddzielnego traktowania w sensie finansowania lub stosowania oddzielnych metod szacowania, a wymagająca nakładów finansowych z myślą o przyszłych korzyściach.
3. Projekt inwestycyjny – zbiór zorganizowanych czynności o określonych w dokumentacji projektowo – budowlanej terminach wykonania i wielkości niezbędnych zasobów technologii oraz lokalizacji, których celem jest wybudowanie nowych lub dokonanie zmian w istniejących obiektach majątku trwałego
4. Projekt inwestycyjny – proces obejmujący kompletny zbiór czynności o możliwym do określenia momencie rozpoczęcia oraz ściśle zdefiniowanych celach, których osiągnięcie wskazuje na ukończenie projektu. Projekt powinny być zrealizowane w ramach ograniczonych zasobów.
5. Projekt inwestycyjny – proces w ramach którego zasoby ludzkie, materialne i finansowe są zorganizowane w oryginalny sposób w celu podjęcia unikalnego wyspecjalizowanego zakresu prac zrealizowanych w ramach ograniczeń kosztowych i czasowych, aby osiągnąć jednolitą korzystną zmianę dzięki zapewnieniu ilościowych i jakościowych celów.


<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11    >  >>  >|






WARTO PRZECZYTAĆ
  • Giełda papierów wartościowych Przyjęty w Polsce system giełdowy można scharakteryzować jako rynek kierowany zleceniami, tzn. rynek, na którym kursy ustalane są na podstawie zleceń składanych przez inwestorów.
  • Usługi bankowości internetowej Portale finansowe są to witryny w sieci Internet, które zawierają przeróżne informacje związane z finansami on-line, a szczególnie bankowością
  • Koszty w banku Koszty banku można rozpatrywać jako sumę kosztów stałych oraz kosztów zmiennych. Koszty stałe, czyli niezmienne, mają taki charakter do określonego poziomu aktywów banku.
  • Ryzyko leasingowe Działalność firm leasingowych, specyficznych podmiotów gospodarczych, polega na finansowaniu zakupu środków trwałych i oddawaniu ich następnie do używania klientom
NEWSY
Copyright © 2007-2009seoteka