Wyszukiwarka
Maanam
Dodał admin, 2007-11-20 Autor / Opracowanie: maanam.pl
Maanam – polski zespół rockowy, jeden z najpopularniejszych polskich przedstawicieli tego gatunku.

<  1  2  3  4    >


W 1995 r. Maanam, gra trzyczęściową halową trasę koncertową Róża, która staje się wielkim sukcesem zespołu. Wręczenie zespołowi platynowej płyty w sopockiej Operze Leśnej jest retransmitowane przez MTV. MTV puszcza także nowy animowany teledysk "Wieje piaskiem od strony wojny", którego autorem jest Piotr Dumała. W maju 1995 r. Maanam nagrywa "czwórkę" "Kolekcjoner". Na instrumentach perkusyjnych gra David Saucedo Valle, pochodzący z Meksyku. Wielkim przebojem staje się zawarta na płytce piosenka Po prostu bądź. Płycie towarzyszy znakomity teledysk Mariusza Grzegorzka, który jest też reżyserem mini filmu "Pięć bajek o miłości" (1996 r.), składającego się z teledysków Maanamu. W kwietniu 1996r. zespół nagrywa w podwarszawskim studio Sonus kolejną płytę - Łóżko. W maju odbywa się "Wielka Majówka" Radia Zet z grupą Maanam. Seria darmowych koncertów na świeżym powietrzu w najwiekszych miastach kraju. Publiczność - 500 000 ludzi. Płyta Łóżko jeszcze przed premierą zdobywa status złotej płyty.
Wiosną 1997 r. Maanam odbywa trasę promującą płytę Łóżko. Gra koncerty w wypełnionych do ostatniego miejsca halach sportowych. Ukazują się promocyjne radiowe płytki: "Maanam świąteczno - karnawałowy" i "Sahara". W maju i czerwcu odbywa się druga edycja Wielkiej Majówki Radia Zet z zespołem Maanam. Jest to najdroższa plenerowa impreza w historii polskiej muzyki rockowej. W sierpniu Maanam nagrywa dwie szybkie piosenki "Smycz" i "Hamlet(97)", do składankowego albumu "Rockandrolle", który ma swoją premierę w październiku. W listopadzie i grudniu zespół odbywa trasę koncertową po Kanadzie i USA. Gra w słynnym klubie "Guverment" w Toronto, "Richard's on Richard's w Vancouver, "Tunnel" w Nowym Jorku i "Metro" w Chicago.
W lutym 1998 r. Maanam nagrywa utwory Przystań do filmu o tym samym tytule i Agresywne lato - reminiscencje z powodziowego lata 1997 r. Wiosną tego roku zespół pracuje w warszawskim studio S4 nad płytą Klucz. Po zakończeniu nagrań grupa koncertuje, przygotowując się do wielkiej jesiennej trasy koncertowej promującej album. Premiera płyty ma miejsce 28 września. Niestety, m.in. z powodu choroby Kory płyta ma słabą promocję i nie jest doceniona w stopniu, na jaki zasługuje. W roku 1999 r Maanam występuje na na Festiwalu Jerzego Owsiaka dla 250 000 ludzi. Zespół został przyjęty entuzjastycznie.
    
Lata dwutysięczne
W kwietniu 2000 roku Maanam gra dwa koncerty w Sali Kongresowej w Warszawie z okazji dwudziestopięciolecia istnienia zespołu. Zespołowi towarzyszą przyjaciele i goście: Milo Kurtis, John Porter, Robert Brylewski, Zbigniew Namyslowski, Sławek Wierzcholski, Muniek Staszczyk, Justyna Steczkowska, Kasia Nosowska, Artur Rojek, Stanisław Soyka, Boguś Łyszkiewicz. Koncert jest bezpośrednio transmitowany przez TVP 2 i Radio Zet. Po koncercie ukazuje się pierwsza płyta DVD zespołu Maanam. Płyta obok koncertu zawiera film "Epoka Maanamu" ukazujący historię zespołu. Między majem a lipcem Maanam nagrywał w warszawskim studio Buffo nową płytę długogrającą pod tytułem "Hotel Nirwana". Producentami byli Anglik Neil Black i Amerykanin Barry Kinder. Po raz pierwszy w swojej historii zespól zastosował loopy, komputery i sample. Na klawiszach Hammonda grał Cezary Kaźmierczak. Pierwszym singlem do płyty "Piekło i Niebo". Oprócz głównego utworu na singlu znajdujemy remiksy utworu: londyński - triphopowy zrobiony przez Barrego i Neila, warszawski - dansowy - Sebastiana Witkowskiego i transowy - D.J. Pereza (prywatnie syna Kory). Poraz pierwszy również na płycie dołączony jest wideoclip do piosenki "Piekło i Niebo" Do piosenki "Piekło i nieba" teledysk zrobił Bolesław Pawica. Drugim singlem wyłącznie radiowym jest "Chińskie morze". Do tego utworu również powstaje wideoclip reżyserem "Chińskiego morza" jest Tomasz Nalewajek. Pod koniec kwietnia 2001 r. ukazał się kolejny sigiel "Wolno, wolno płyną łodzie". Reżyserem videoclipu był Michał Marczak (nagroda na Yachfestiwal jako odkrycie roku).
17 czerwca Maanam wystąpił na Ontario Place w Toronto. Były to obchody Dnia Polaka. Zespół zagrał w Molson Amphitheatre na koncercie głównym.  

<  1  2  3  4    >


WARTO PRZECZYTAĆ
  • Lady Pank - historia zespołu Lady Pank – polski zespół rockowy założony w 1981 roku w Warszawie przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka.
  • Muzyka Elektroniczna Początki muzyki elektronicznej sięgają końca XIX wieku kiedy to w 1876 Eliash Gray wynalazł tzw. muzyczny telegraf.
  • Maanam Maanam – polski zespół rockowy, jeden z najpopularniejszych polskich przedstawicieli tego gatunku.
  • Historia Jazzu Początkowa faza rozwoju jazzu wiąże się z Nowym Orleanem, miastem o bogatej tradycji muzycznej. Stamtąd pochodził jeden z najbardziej rozpoznawalnych muzyków tego gatunku
NEWSY
  • Wysokość pensji nie jest tajemnicą Zdarza się, że pracodawcy grożą dyscyplinarnym zwolnieniem, jeśli przyjmowany pracownik zdradzi kolegom wysokość swojej pensji. Okazuje się, że bezprawnie ograniczają w ten sposób
  • Tomasz Lis wraca do TVP Telewizja Polska S.A. zaprezentuje 25 lutego br. premierowy odcinek nowego, autorskiego programu Tomasza Lisa.
  • Nowe numery informacyjne Telekomunikacji Polskiej TPSA wprowadziła nowe, ogólnopolskie usługi informacyjne dla obcokrajowców i osób niepełnosprawnych. Pod specjalnymi numerami można też pytać o numery alarmowe i ważniejsze infolinie.
Copyright © 2007-2009seoteka