Wyszukiwarka
Wewnętrzne tynki dekoracyjne
Dodał admin, 2007-11-01 Autor / Opracowanie: Przemysław Jeske
Tynki wykorzystywane są w budownictwie od wielu tysiącleci. Niektóre ich rodzaje stosowane są w prawie niezmienionej postaci do dnia dzisiejszego

<  1  2  3  4  5  6  7  8    >


Tynki japońskie dobrze maskują wszelkie nierówności ścian. Ich zaletą jest również to, że w każdej chwili można usunąć je ze ściany (na mokro). Co więcej, tynk taki da się ponownie rozrobić z wodą i nanieść na przykład w innym miejscu.

Przygotowanie zaprawy
1. Zawartość opakowania wsypać do plastikowej misy
2. Do osobnego wiadra należy wlać odmierzoną ilość wody (według wskazania podanego producenta)
3.Następnie dodać zawartość małej torebki z klejem i wymieszać
4. Roztwór wlać do misy z suchym materiałem i dobrze wymieszać do uzyskania jednorodnej masy
5. Tak przygotowaną mieszankę pozostawić na kilka min w celu pełnego nasiąknięcia
6. Po kilkunastu min. rozmieszać ponownie i ewentualnie dodać niewielką ilość wody do uzyskania żądanej konsystencji.


Sposoby nakładania
1. Materiał może być nakładany przy użyciu pacy lub natryskiwany specjalnym pistoletem.
2. Nakładana warstwa materiału powinna być możliwie najcieńsza.
3. Nałożony materiał schnie ok. 48 godzin, zależy to od chłonności podłoża i warunków atmosferycznych.
5. Nie należy nakładać tego typu tynków w niskich temperaturach.
6. Istnieje możliwość wielokrotnego użycia tego samego materiału. W tym celu należy zeskrobać nałożoną warstwę tynku, po uprzednim dokładnym jej nawilżeniu. Zdjętą masę dobrze wymieszać, dodając taką ilość wody, aby uzyskać odpowiednią konsystencję. Ponownie nałożyć przy użyciu pacy lub pistoletu.

Pielęgnacja
Pielęgnacja tynków japońskich nie jest skomplikowana. Tynki lakierowane można czyścić wilgotną ścierką. Z tych pozostawionych bez wykończenia brud usuwa się odkurzaczem z miękką szczotką. Miejsca, które się trwale zabrudziły lub zniszczyły, można ponownie pokryć warstwą tynku.

Stiuki i jego odmiany
Jest to tynk szlachetny imitujący marmur lub inny kamień naturalny, w którym warstwa zewnętrzna wykonana jest z zaprawy wapiennej, gipsowej lub wapienno-gipsowej, z kruszywem w postaci pyłu marmurowego albo drobnoziarnistego piasku, ewentualnie bez kruszywa. Ze względu na zabarwienie wyróżnia się stiuki białe i kolorowe – jednobarwne lub wielobarwne.
Istnieje wiele odmian stiuków. Najczęściej wymieniane w piśmiennictwie zagranicznym to : scogliola, marmorino, stucco lustro (stiuk lśniący, lustrzany, nazywany także stiukiem polerowanym – stucco lucido), stucco veneziano (stiuk wenecki), tadelakt. Zaliczane są one do historycznych technik dekoracyjnych stosowanych w architekturze.


<  1  2  3  4  5  6  7  8    >






WARTO PRZECZYTAĆ
  • Wyświetlacze ciekłokrystaliczne We wskaźnikach wykorzystuje się struktury numeryczne, w których molekuły są ułożone równolegle i mogą poruszać się w kierunku swoich osi głównych oraz obracać wokół nich.
  • Światłowody Nazwa światłowody wzięła się od tego iż informacje w kablach światłowodowych biegną z prędkością zbliżoną do prędkości światła, czyli niemalże 300 000 km/s
  • Skutki działania substancji toksycznych Trucizna jest to substancja, która po wchłonięciu do organizmu lub wytworzona w organizmie powoduje zaburzenie jego funkcji lub śmierć.
  • Naturalne źródła energii Jest to źródło wykorzystujące w procesie przetwarzania energię słoneczną występującą w rozmaitych postaciach, w szczególności promieniowania słonecznego, energii wiatru, czy biomasy
NEWSY
  • Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie 2007 Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie - najstarszy w Polsce i jeden z najstarszych tego typu festiwali na świecie, który już na stałe wpisał się w kalendarz międzynarodowych imprez.
  • Konferencje Wydawnictwa MAC EDUKACJA 19 maja zakończył się majowy cykl spotkań współorganizowanych przez Centrum Doskonalenia Nauczycieli „EDUKATOR” (jednostkę doskonalenia zawodowego nauczycieli Polskiego Stowarzyszenia
  • Latające elektrownie Większość znanych dotychczas nowoczesnych sposobów pozyskiwania energii na dużą skalę związanych jest z ziemią. Dlaczego nikt nie wpadł na pomysł, żeby szukać jej na dużych wysokościach?
Copyright © 2007-2009seoteka