Wyszukiwarka
Wewnętrzne tynki dekoracyjne
Dodał admin, 2007-11-01 Autor / Opracowanie: Przemysław Jeske
Tynki wykorzystywane są w budownictwie od wielu tysiącleci. Niektóre ich rodzaje stosowane są w prawie niezmienionej postaci do dnia dzisiejszego

<  1  2  3  4  5  6  7  8    >


Podłoża gipsowe – powinny być zarysowane głęboko ukośnie. Nie dotyczy to płyt kartonowo – gipsowych, które mogą zostać uszkodzone przez zarysowywanie.

Przerwy, spoiny – powinny być zabezpieczone siatką nylonową, połączenia płyt wiórowo-cementowych – zabezpieczone antykorozyjnie siatka metalową.

Nakładanie tynków
Mechaniczne nakładanie tynków agregatem (wewnątrz, czy na zewnątrz) znacznie przyspiesza żmudne prace związane z narzucaniem ich kielnią. Nie jest jednak łatwe – osiągnięcie perfekcji wymaga dużego doświadczenia.
Tego typu produkty będą występowały w wersji do nakładania ręcznego i w wersji do nakładania mechanicznego. Należy wybrać go zależnie od techniki prac.

Prace planować należy w taki sposób, aby połączenia stref już wyschniętych i rozpoczynanych przypadało w miejscach połączeń naturalnych – w rogach ścian, kantach, załamaniach, występach. Miejsca połączeń mogą bowiem być widoczne.
Zakres odchyłów przyjmowanych jako tolerowane przy nakładaniu tynków: 2-3 mm po przyłożeniu dwumetrowej łaty. Miejsca krytyczne: krawędzie ścian i narożniki.

Zacieranie, czyli wygładzanie tynków wymaga wprawy, ale jest możliwe do wykonania we własnym zakresie.

Jeśli mamy niedokładnie wygładzoną ścianę, którą trzeba szybko wykończyć „na gotowo”, można stosować systemy natryskowe (rozwiązanie pośrednie między tynkiem a farbą strukturalną.) Na pomalowaną ścianę natryśniete zostają krople produktu, odpowiadającego konsystencją rzadkiemu tynkowi. Jest szeroki wybór kolorów. Może być to rozwiązanie jedno, dwu lub nawet wielobarwne. Gęstość, wielkość struktury: od bardzo drobnej do grubej.

Rodzaje tynków szlachetnych ze względu na sposób wykonania Tynki japońskie
Tynki japońskie to rodzaj wykończenia ścian będący czymś pośrednim między tynkiem a tapetą. Często więc mówi się na nie tapety natryskowe. Są to mieszanki naturalnych składników – strzępków bawełny, jedwabiu, włókien mineralnych lub celulozowych. Stosuje się je na powłoki mineralne. Są dekoracyjnym materiałem wykończeniowym, który można nakładać na powierzchnie ścian i sufitów. Obecnie wytwarzane są w szerokim asortymencie, zarówno w oparciu o materiał podstawowy (od bawełny po piasek kwarcowy), jak i dodatki kolorowe nabłyszczające włókna, płytki miki. Dzięki takiej różnorodności składników, można uzyskać wykończenie ścian doskonale podkreślające charakter pomieszczenia: domu, biura, salonu handlowego czy restauracji. Sprzedawane są najczęściej w postaci suchych mieszanek, do których trzeba dodać pigment koloryzujący i wodę. 1 kg mieszanki starcza na pokrycie 4 m2 ściany. Nanosi się je za pomocą specjalnych pistoletów natryskowych. Niektóre da się także nakładać tradycyjną pacą. Tynki Japońskie są w modzie jest duży wybór producentów tego typu tynków, mają szeroką gammę kolorystyczną w zależności od coraz bardziej to wymagających klientów na rynku polskim i europejskim. Tynki japońskie można stosować na każdy rodzaj podłoża np.: płyty gipsowo-kartonowe, tynk gipsowy, tynk cementowo-wapienny, beton, płyty drewnopochodne i inne. Przed naniesieniem tynku powierzchnię podłoża należy pokryć preparatem gruntującym ale to już w zależy od producentów jakiego typu środka gruntującego możemy zastosować i do jakiego podłoża.
Warstwa tynku japońskiego nie przekracza 2 cm. Pokryte nim ściany najczęściej wymagają pomalowania lakierem bezbarwnym, który zabezpieczy go przed wilgocią i nadmiernym wchłanianiem brudu. Nielakierowane tynki pozwalają ścianom „oddychać”, ale nadają się wyłącznie do suchych pomieszczeń.

<  1  2  3  4  5  6  7  8    >






WARTO PRZECZYTAĆ
  • Czynniki chłodnicze Pierwsze urządzenia chłodnicze, budowane w drugiej połowie XIX wieku, były napełniane różnymi czynnikami, przede wszystkim amoniakiem, chlorkiem metylu CH3cl, dwutlenkiem węgla i dwutlenkiem siarki.
  • Porażenia prądem elektrycznym Jeżeli człowiek dotyka jednocześnie dwóch punktów, między którym występuje napięcie, to przez jego ciało przepływa prąd elektryczny.
  • Sondy kosmiczne Sondy kosmiczne to bezzałogowe statki służące do badań Układu Słonecznego. Rozpędzone do drugiej prędkości kosmicznej, tak że odrywają się całkowicie od ziemskiego przyciągania
  • GPS - zasada działania Procedura obliczania pozycji początkowej rozpoczyna się od określenia widzialnych satelitów. Każdy odbiornik ma w pamięci wzorce kodów PRN wszystkich satelitów (bodajże są 34 kody).
NEWSY
Copyright © 2007-2009seoteka