Wyszukiwarka
Maszyny cyfrowe - historia
Dodał admin, 2007-10-31
W połowie lat osiemdziesiątych pojawiła się architektura W połowie lat osiemdziesiątych pojawiła się architektura RISC (Reduced Instruction Set Computer).

<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10    >


CyberMax jest systemem poddanym testom przed kilkoma miesiącami, wtedy nie dorównał PIII-450, jednak nie można ocenić układu na podstawie jednego peceta. Teraz, mając kilka komputerów, można było przyjrzeć się trzem systemom z zegarem 450 MHz. Najdroższego z nich, Compaqa Presario 5600s-450, który w USA kosztuje prawie 2500 dolarów, wyposażono w piękny wyświetlacz LCD. Znacznie tańszy CyberMax Enthusiast KIII-450 różnił się od modelu Enthusiast KIII-400 jedynie szybkością zegara. Ostatni komputer 450 MHz to Micro Express 400 MHz z zamienionym procesorem; producent zapewnił, że to cacko niczym się
nie różni od oryginalnej wersji 450 MHz.
Oprócz K6-III AMD zaoferował też nowy układ przystosowany do notebooków o nazwie K6-2 Mobile. Przetestowano pierwszego notebooka z tym procesorem, Toshibę Satellite 2545XCDT. Jeśli osiągi tego komputera mogą być jakąkolwiek wskazówką, to nowy układ przenośny nie zadowoli zwolenników szybkości.
Wspaniałe osiągi w aplikacjach biznesowych K6-III zawdzięcza pamięci podręcznej - a w zasadzie pamięciom. Wszystkie procesory od czasów Pentium MMX miały wbudowane w układ 64 KB pamięci podręcznej pierwszego poziomu. Pentium II i III uzupełniły ją o 512 KB pamięci drugiego poziomu, które umieszczono obok układu na tej samej płytce i które pracują z połową szybkości procesora. Celeron ma pamięć podręczną 128 KB w samym układzie - ćwierć tego, co Pentium, ale za to działające z pełną szybkością procesora.
K6-III bije jednak wszystko: oprócz 64 KB pamięci podręcznej pierwszego poziomu układ zawiera 256 KB cache'u L2, który - jak w Celeronie - pracuje z pełną szybkością. Procesor obsługuje także trzeci poziom pamięci podręcznej na płycie głównej, ale tylko wtedy, gdy producent systemu ją tam umieści.

PENTIUM III
Firma Intel zaprezentowała 15 nowych modeli procesorów Pentium III (znanych pod nazwą kodową Coppermine) i Pentium III Xeon (Cascades) wykonanych w technologii 0,18 mikrona. Pozwala ona uzyskać większe szybkości i wprowadzić nowe funkcje zwiększające wydajność oraz zapewniające mniejszy pobór mocy.
Po raz pierwszy w historii tej firmy zaprezentowano jednocześnie tak wiele procesorów. Zastosowanie ulepszonej podręcznej pamięci cache (Advanced Transfer Cache) zwiększyło wydajność procesora. Test Ziff-Davis CPUMark99 wykazał bowiem wzrost wydajności o 25 procent w porównaniu z wcześniejszymi układami Pentium III i Pentium III Xeon taktowanymi taką samą częstotliwością zegara.
Oddajemy do rąk użytkowników całą gamę udoskonalonych procesorów wykonanych w technologii 0,18 mikrometra, które można wykorzystać we wszystkich segmentach zastosowań internetowych — w komputerach stacjonarnych, przenośnych, stacjach roboczych i serwerach — powiedział Paul Otellini, wiceprezes i dyrektor działu architektury Intela. Szerokość przedstawionej dziś oferty i ustanowienie nowych poziomów wydajności to wydarzenie bez
precedensu w historii naszej firmy.
Procesory Pentium III przeznaczone do komputerów przenośnych są obecnie dostępne w trzech wersjach taktowanych zegarem o częstotliwości 400, 450 i 500. Nowe procesory przynoszą znaczny wzrost wydajności — w niektórych przypadkach przekraczający 100% w porównaniu z najszybszymi dotąd „notebookowymi układami produkowanymi przez Intela. Szybkość magistrali w systemach z nowymi procesorami wynosi 100 MHz, jest to więc o 50% więcej niż w notebookach z Pentium II. Procesor Pentium III taktowany zegarem 400 MHz i zasilany bardzo niskim napięciem (1,35 V) jest przeznaczony do wykorzystania w bardzo małych komputerach przenośnych. Układy te zużywają mniej mocy niż ich odpowiedniki przeznaczone do maszyn stacjonarnych, są mniejsze i mają zaawansowane funkcje oszczędzania energii. Procesor Pentium III w najmniejszej dostępnej obudowie (Ball Grid Array — BGA) jest wielkości znaczka pocztowego.
W typowych komputerach osobistych będą obecnie stosowane procesory Coppermine taktowane zegarem o częstotliwościach 533, 550, 600, 650, 667, 700 i 733. „Chipy” te są obsługiwane przez różne zestawy układów: Intel 810E, Intel 440BX i Intel 440ZX. Będzie je obsługiwał także zestaw układów Intel 820, który zostanie zaprezentowany (jak zapewnia amerykański potentat) jeszcze w tym roku.  

<  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10    >






WARTO PRZECZYTAĆ
  • Pętle w Pascalu i ich porównanie Pętla jest to instrukcja lub zestaw instrukcji do wykonania przez program pod określonym warunkiem. Jak sama nazwa wskazuje powtarza pewną czynność określoną ilość razy, działa dopóki... (Marcin D.)
  • Projekt sieci lokalnej Sieć lokalna (Local Area Network stąd używany także w języku polskim skrót LAN) najmniej rozległa postać sieci komputerowej, zazwyczaj ogranicza się do jednego budynku lub kilku pobliskich budynków
  • Procesor Intel - AMD PROCESOR- Jest to układ scalony, którego działanie polega na wykonywaniu instrukcji programów. Jego rolę przyrównać można do roli mózgu.
  • Urządzenia sieciowe Sieć komputerowa - grupa komputerów lub innych urządzeń połączonych ze sobą w celu wymiany danych lub współdzielenia różnych zasobów,
NEWSY
  • iPLUS iPlus to największy zasięg szerokopasmowego dostępu do internetu w technologii 3G oraz superszybki internet w technologii HSDPA. Usługi trzeciej generacji dostępne są już w ponad 80 różnych
  • KISS - odtwarzacz sieciowy KiSS 1600 Veracomp wprowadził do sprzedaży odtwarzacz sieciowy high definition - KiSS 1600. Model ten umożliwia odczyt materiału w najwyższych rozdzielczościach nie tylko z płyt umieszczanych w napędzie,
  • Niesamowitwe właściwości żywicy Noryl GTX Firma GE Plastics przedstawiła listę najnowszych produktów, które zostały włączone do asortymentu GE ecomagination. Szczególnie ważne właściwości posiada żywica Noryl GTX.
Copyright © 2007-2009seoteka