Wyszukiwarka
Wielkie katastrofy
Dodał admin, 2007-10-14 Autor / Opracowanie: Gosiaczek
Wielkie katastrofy i nieszczęścia poruszają nas zawsze z niezmienną siłą. Katastrofy spowodowane siłami natury, dowodzą, że przyroda nie została jeszcze opanowana.

<  1  2  3  4  


Największe ataki terrorystyczne na świecie
Poniżej chronologia największych ataków terrorystycznych na świecie w ostatnich kilkudziesięciu latach:
5-6 września 1972 - NIEMCY - Podczas igrzysk olimpijskich w Monachium palestyńskie komando z organizacji "Czarny Wrzesień" bierze jako zakładników członków ekipy izraelskiej. W wyniku kontrataku ginie 18 osób - 11 sportowców i pięciu członków komanda.
2 sierpnia 1980 - WŁOCHY - Wybuch bomby na poczekalni w Bolonii. 85 zabitych i 200 rannych. Najkrwawszy zamach w historii kraju, dokonany przez skrajnie prawicowych terrorystów.
19 czerwca 1987 - HISZPANIA - Zamach z użyciem samochodu pułapki na parking przy supermarkecie Hipercor w Barcelonie. 21 zabitych i 45 rannych. Sprawca - baskijska ETA. Do czwartku był to najkrwawszy zamach w tym kraju.
21 grudnia 1988 - WIELKA BRYTANIA - Boeing 747 amerykańskich linii PanAm eksploduje nad szkocką wioską Lockerbie. 270 zabitych, w tym 11 mieszkańców wioski. W sierpniu 2003 odpowiedzialność za zamach wzięła na siebie Libia.
19 kwietnia 1995 - USA - W wyniku wysadzenia w powietrze budynku urzędów federalnych w Oklahoma City ginie 158 osób.
7 sierpnia 1998 - KENIA/TANZANIA - Ponad 250 osób ginie, a ok. 5 tysięcy odnosi rany w zamachach na ambasady Stanów Zjednoczonych w Nairobi (Kenia) i Dar es-Salaam (Tanzania). Zdecydowana większość ofiar to miejscowi.
9 września 1999 - ROSJA - Eksplozja rozrywa dziewięciokondygnacyjny budynek mieszkalny w południowo-wschodniej części Moskwy. Giną co najmniej 93 osoby.
15 sierpnia 1998 - WIELKA BRYTANIA - Eksplozja samochodu- pułapki w Omagh w Irlandii Północnej uśmierca 29 osób, rani 220. Sprawcą jest "Prawdziwa IRA", dysydencka grupa Irlandzkiej Armii Republikańskiej, przeciwna procesowi pokojowemu w prowincji.
11 września 2001 - USA - Trzy samoloty porwane przez zamachowców uderzają w wieżowce World Trade Center w Nowym Jorku i w budynek Pentagonu. Czwarty porwany samolot rozbija się w Pensylwanii. Ginie około 3 tysięcy osób.
7 maja 2002 - IZRAEL - Palestyński kamikadze zabija oprócz siebie 14 osób i rani 60 innych w izraelskim klubie bilardowym w mieście Riszon Lecion, koło Tel Awiwu.
12 października 2002 - INDONEZJA - W dwóch uczęszczanych przez zagranicznych turystów klubach nocnych na indonezyjskiej wyspie Bali eksplodują bomby, zabijając 185 osób i raniąc setki innych.
23 października 2002 - ROSJA - Czeczeńskie komando zajmuje teatr na Dubrowce przetrzymując w nim przez 57 godzin ponad 800 zakładników. W czasie akcji grupy antyterrorystycznej śmierć poniosło - według oficjalnych danych - 129 zakładników i wszystkich 50 napastników. Zdecydowana większość zmarłych to ofiary gazu użytego przez Rosjan podczas akcji przeciwko czeczeńskiemu komandu.
19 sierpnia 2003 - IRAK - Eksplozja potężnego ładunku ukrytego w ciężarówce niszczy biura ONZ w Bagdadzie. Ginie 21 osób, w tym wysłannik sekretarza generalnego ONZ do Iraku, Brazylijczyk Sergio Vieira de Mello. Jest to najdotkliwszy w skutkach atak na cywilny obiekt ONZ w całej historii Narodów Zjednoczonych.
29 sierpnia 2003 - IRAK - Samochód-pułapka zabija co najmniej 83 osoby i rani około 175 w meczecie Alego w Nadżafie. Wśród zabitych jest przywódca irackich szyitów, ajatollah Mohammad Bakir al- Hakim.
27 października 2003 - IRAK - W czterech zamachach bombowych w Bagdadzie, których celem były siedziba Czerwonego Krzyża i komisariaty policji, ginie co najmniej 35 osób, a około 230 odnosi rany.
5 grudnia 2003 - ROSJA - Co najmniej 37 osób ginie w eksplozji w pociągu podmiejskim w sąsiadującym z Czeczenią rosyjskim Kraju Stawropolskim, na Północnym Kaukazie. Obrażeń doznało 160 pasażerów.
1 lutego 2004 - IRAK - Co najmniej 101 osób ginie, a przeszło 130 odnosi rany w dwóch samobójczych zamachach bombowych w siedzibach głównych partii kurdyjskich w Irbilu na północy Iraku.
6 lutego 2004 - ROSJA - 41 osób ginie w samobójczym zamachu w moskiewskim metrze.
10 lutego 2004 - IRAK - Samochód prowadzony przez samobójcę eksploduje przed komisariatem w Iskandarii, 40 km na południe od Bagdadu. Zapisywano tam właśnie kandydatów do służby w policji. Wybuch zabija co najmniej 55 osób, rannych jest 67.
2 marca 2004 - IRAK - Co najmniej 181 osób ginie, a 553 odnoszą rany w serii wybuchów, do których doszło we wtorek podczas tłumnych obchodów szyickiego święta Aszury w Bagdadzie i świętym mieście szyitów Karbali. Świadkowie mówią, że sprawcami byli zamachowcy-samobójcy
12 marca 2004 Hiszpania. Około 200 osób zginęło, a ponad 1400 odniosło rany w czwartkowych zamachach bombowych na pociągi podmiejskie w Madrycie. Był to najkrwawszy akt terroryzmu w dziejach Hiszpanii.

<  1  2  3  4  


WARTO PRZECZYTAĆ
  • Naukowa praca i recenzja książki Zdarzyło się kiedyś, że dwóch młodych brodatych radykałów, dziś może niektórzy powiedzieliby-ekstremistów, przystąpiło do tajnej- można powiedzieć, że dzisiaj to by była nielegalna organizacja
  • Wielkie katastrofy Wielkie katastrofy i nieszczęścia poruszają nas zawsze z niezmienną siłą. Katastrofy spowodowane siłami natury, dowodzą, że przyroda nie została jeszcze opanowana.
  • Vivus: darmowa pożyczka w promocji (opinie, analizy i testy) Firma Vivus w swoich intensywnych kampaniach reklamowych zachęca do skorzystania ze swojej promocyjnej pożyczki za darmo dla nowyhc klientów, postanowiliśmy sprawdzić czy naprawdę jest darmowa.
  • Ruch husycki w Czechach Jan Hus był twórcą ruchu religijnego nazwanego od jego nazwiska husytyzmem. Urodził się w 1372 roku w rodzinie chłopskiej w południowych Czechach i życie nierozerwalnie złączył ze stanem duchownym
NEWSY
  • Niemiecki rynek pracy otwarty dla Polski od 2009 r.? Rząd niemiecki debatuje nad uchyleniem ograniczenia rynku pracy dla obywateli z krajów Europy Środkowej i Wschodniej, jeszcze przed 2009 rokiem. Unijny komisarz ds. zatrudnienia
  • Muzea sztuki Jedną z atrakcji Petersburga są liczne muzea. Znajdują się wśród nich takie renomowane placówki, jak Ermitaż i Muzeum Rosyjskie, ale warte zwiedzenia są również dziesiątki innych,
  • Księgozbiory dobrze chronione Polskie biblioteki coraz częściej decydują się na wykorzystywanie nowoczesnych systemów zabezpieczeń – wynika z podsumowania SMS RoadShow czyli europejskiego cyklu spotkań zorganizowanego
Copyright © 2007-2009seoteka