Wyszukiwarka
Przydomowa oczyszczalnia ścieków
Dodał , 2007-10-09 Autor / Opracowanie: Patryk
Oczyszczalnie przydomowe wymagają dużej działki, pozwalającej na prawidłowe ułożenie drenażu oraz odpowiednich warunków gruntowo-wodnych.

|<  <  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13    >  >|


Jakie substancje można wpuszczać do przydomowej oczyszczalni ścieków?
Dopóki są to typowe substancje, jakie wprowadzilibyśmy na przykład do kanalizacji, żadne szczególne ograniczenia nie występują. Przydomowe oczyszczalnie ścieków są urządzeniami dość odpornymi nawet na substancje bardziej nietypowe i szkodliwe. Takie płyny jak chlor, detergenty czy inne środki dezynfekujące i piorące instalacji nie zagrażają. Detergenty są całkowicie rozpuszczalne w wodzie, a ponadto wiele nowoczesnych detergentów ulega całkowitemu rozkładowi już w osadniku.
Niektóre związki mogą powodować niszczenie zewnętrznej flory bakteryjnej osadnika, jednakże procesy te mają znaczenie marginalne. Wprowadzane płyny nie mają wpływu na bakterie zawarte głębiej w osadzie, z którym się nie mieszają i flora bakteryjna szybko się odbudowuje. Podobnie wprowadzenie antybiotyków nie jest w stanie zniszczyć całej flory bakteryjnej i nie będzie miało widocznego wpływu na funkcjonowanie oczyszczalni.
Do typowych składników ścieków należy zaliczyć odchody ludzkie, odchody zwierzęce, resztki pożywienia, mydła, detergenty, środki piorące, papier toaletowy itp.
Natomiast zdecydowanie niepożądane w instalacji są twarde przedmioty, szmaty, ścierki, gąbki, pieluchy, twarde resztki pożywienia (np. kości), a także piach czy błoto, które mogą skrócić żywotność oczyszczalni. Dlatego też eksploatacja wymaga minimalnej dbałości o substancje, jakie są do niej odprowadzane.

Czy przy domu nie będzie odczuwalny nieprzyjemny zapach?
Ścieki kanalizacyjne oględnie mówiąc brzydko pachną, jednakże przy prawidłowym wykonaniu całej instalacji zagrożenie odczuwania nieprzyjemnych woni wokół domu nie występuje. Osadnik gnilny posiada szczelne zamknięcie, a instalacja skuteczną wentylację kierującą zapachy ponad dach budynku, gdzie zostają one rozproszone w powietrzu (tak jak ma to miejsce przy typowych instalacjach kanalizacyjnych).
Należy zadbać przede wszystkim, aby zapachy nie dostawały się do wnętrza poprzez kratki ściekowe, zlewy, umywalki, muszle itp., a więc aby urządzenia te posiadały syfony stale zalane wodą. Nieprzyjemne zapachy mogą się przedostawać okresowo do domków letniskowych daczy i innych obiektów rzadko użytkowanych, gdy podczas bardzo długiej nieobecności woda w syfonach po prostu wyparuje. Problem ten dotyczy jednak wszystkich instalacji - zarówno z oczyszczalnią przydomową, jak i z szambem. W takich przypadkach należy po prostu odkręcić wszystkie krany, tak aby syfony zostały ponownie zalane.

Czy oczyszczalnię ścieków można po latach rozbudować?
Tak. Rozbudowa oczyszczalni polegać może na wymianie osadnika na większy lub na wpięciu szeregowo drugiego osadnika (przy czym zawsze osadnik większy powinien się znajdować bliżej domu). Instalację drenażową rozbudowuje się poprzez dodanie kolejnych nitek.
Biorąc jednak pod uwagę koszty takiej rozbudowy, najlepiej jest przewidzieć możliwość pojawienia się większej liczby mieszkańców i wybudować oczyszczalnię z pewnym zapasem. Rezerwa taka zabezpiecza też oczyszczalnię przed nadmiernym obciążeniem na przykład w czasie pobytu dużej liczby gości.

Dlaczego warto zainwestować w małą oczyszczalnie ścieków?
Wynik prostego rachunku ekonomicznego wskazuje wyraźnie, że iwestycja ta, w porównaniu do kosztów budowy i eksploatacji tradycyjnego szamba bezodpływowego, zwróci się z nawiązką juz po 3 latach eksploatacji ! Natomiast takie zalety oczyszczalni jak: skuteczna ochrona środowiska naturalnego, minimalna obsługa, wykonanie z praktycznie niezniszczalnych materiałów (polietylen, PCV), bezproblemowa eksploatacja będą doceniane i wykorzystywane przez wiele lat.


|<  <  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13    >  >|






WARTO PRZECZYTAĆ
  • Przezwyciężanie dysleksji i trudności w nauce dzięki nowoczesnej technologii Dysleksja jest jedną z najczęstszych przyczyn trudności w uczeniu się u dzieci i wielu dorosłych, utrudnia czytanie, pisanie, wymowę i przyswajanie zasad ortografii.
  • Spółka Akcyjna Podstawą funkcjonowania spółki jest statut sporządzony w formie Aktu Notarialnego. Spółka powstaje z chwilą zarejestrowania jej w sądzie. Kapitał zakładowy spółki nie może być niższy niż 500 000 zł
  • Vivus: darmowa pożyczka w promocji (opinie, analizy i testy) Firma Vivus w swoich intensywnych kampaniach reklamowych zachęca do skorzystania ze swojej promocyjnej pożyczki za darmo dla nowyhc klientów, postanowiliśmy sprawdzić czy naprawdę jest darmowa.
  • Węglowodany, białka i witaminy Bialka sa jednym z najwazniejszych skladników pokarmowych. Organizm czlowieka zawiera okolo 65% wody, 20% bialek, 10% tluszczów, 1% weglowodanów i 4% skladników mineralnych.
NEWSY
Copyright © 2007-2009seoteka