Wyszukiwarka
Aktywność rekreacyjna
Dodał admin, 2007-10-08 Autor / Opracowanie: Dziki Imbir
Rekreacja jest to odnawianie sił fizycznych i psychicznych człowieka za pomocą rozmaitych form aktywności umysłowej lub fizycznej, ale innych niż wynikające z obowiązków codziennego życia

<  1  2  3  4  5  


Jeśli nie wczasy za granicą, dobrą formą rekreacji może okazać się pobyt na campingu, pielęgnowanie działki albo wycieczki rowerowe po okolicy.
Camping to zewnętrzna aktywność rekreacyjna. Polega na tym, że ludzie uciekają od cywilizacji, by podziwiać naturę i nocować na campingach. Kamperzy mogą używać namiotów, prymitywnych struktur, przyczepy campingowe albo samochodów kampingowych. Kamping to aktywność, w której miejsce do spędzania wolnego czasu jest wyznaczone przez prawo, by nie niszczyć środowiska.
Kamping jako aktywność rekreacyjna stał się popularny na początku wieku XX. Kampingi obecnie odbywają się w parkach narodowych i innych publicznych strefach przyrody, dlatego warto korzystać z takiej formy aktywności, by być najbliżej natury, jak to tylko jest możliwe.

Rower
Jazda na rowerze jest jedną z najpopularniejszych form rekreacyjnych. Corocznie powstają nowe ścieżki rowerowe, które prowadzą nas poza miasta, wzdłuż pomników przyrody, ciekawych obiektów turystycznych, a czasami zwyczajnie w odludne miejsca, gdzie człowiek ma okazję rozkoszować się pięknem przyrody, ciszą i spokojem.
Aktywność tą można stosować całą rodziną, ale także samotnie. Można jeździć na rowerze wiosną, latem, jesienią, a dla zapalonych miłośników dwóch kółek nawet zimą. Jest to świetny środek lokomocji nie tylko do zwiedzania okolicy, ale także w miarę możliwości na dostanie się do szkoły czy miejsca pracy.

Skutecznym antidotum na wszystkie zjawiska, jakie niesie ze sobą postęp cywilizacji, ma szansę być rekreacja fizyczna, dlatego wśród różnych wartości naszego życia coraz większą rolę przypisuje się właśnie jej. Ma zapewnić człowiekowi odprężenie, poprawę sprawności kondycji psychicznej, utrzymanie dobrego stanu zdrowia i zdolności do pracy, stymulować i wzmacniać rozwój jego uzdolnień i doskonalenia osobowości.
Mamy do czynienia z coraz szerszą gamą różnorodnych rodzajów aktywności rekreacyjnej, dostępnych jest mnóstwo możliwości na spędzanie wolnego czasu i tak naprawdę tylko od nas zależy, czy poświęcimy go na aktywność czynną i rozwój naszych zainteresowań, czy będziemy woleli go zmarnować na bezowocne leżenie bądź oglądanie telewizji.
W dzisiejszych czasach każdy ma możliwość robienia tego, na co tylko ma ochotę; od skoku na bungee, przez nurkowanie, jazdę na rowerze, do wizyty w teatrze, czy czytania swojej ulubionej powieści po raz siódmy.


<  1  2  3  4  5  


WARTO PRZECZYTAĆ
  • Historia piłki ręcznej w Polsce i na Świecie Źródła mówią o duńskim pochodzeniu piłki ręcznej i łączą ją z nazwiskiem Holgera Nielsena, ale również Niemcy i Czechy dowodzą o swoich korzeniach tej gry.
  • Podział sportu Historia wielu dziedzin sportu nawiązuje do utylitarnych czynności człowieka w zamierzchłej przeszłości, jak łowiectwo, wędkarstwo, łucznictwo, wioślarstwo, narciarstwo itd.
  • Ogólna charakterystyka rozwoju fizycznego dzieci Proces zmian rozwojowych zachodzących w życiu ludzkim rozpatrywać możemy w różnych aspektach: w aspekcie rozwoju fizycznego, motorycznego lub psychicznego.
  • Aktywność rekreacyjna Rekreacja jest to odnawianie sił fizycznych i psychicznych człowieka za pomocą rozmaitych form aktywności umysłowej lub fizycznej, ale innych niż wynikające z obowiązków codziennego życia
NEWSY
  • MWF HUNFILA’2007 w Budapeszcie Mam przyjemność poinformować, że w dniach 27.09–30.09.2007 roku odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna „HUNFILA’2007” w Budapeszcie.
  • Nissan inwestuje w Rosji Nissan rozpoczął budowę nowej fabryki pojazdów w Sankt Petersburgu. Koszt inwestycji ma wynieść 200 mln dolarów, a otwarcie zakładu zaplanowano na początek 2009 r.
  • Music Media - Targi Sprzętu Muzycznego i Sprzętu Oświetleniowego Music Media to najważniejsza impreza branży muzycznej w Polsce. Tylko tutaj w jednym miejscu w miłej atmosferze spotykają się producenci, dealerzy, artyści, media oraz zainteresowani.
Copyright © 2007-2009seoteka