Wyszukiwarka
Aktywność rekreacyjna
Dodał admin, 2007-10-08 Autor / Opracowanie: Dziki Imbir
Rekreacja jest to odnawianie sił fizycznych i psychicznych człowieka za pomocą rozmaitych form aktywności umysłowej lub fizycznej, ale innych niż wynikające z obowiązków codziennego życia

<  1  2  3  4  5    >


Zimą można także poświęcić się rekreacji kulturalnej, odwiedzić ciekawe miejsca w mieści i okolicy, poświęcić czas na czytanie książek, lub pozwolić sobie na odrobiną szaleństwa i za pomocą dłoni namalować farbami na jednej ze ścian pokoju co tylko dusza zapragnie i czego tylko człowiekowi brak.

Rekreacja latem
W tym miejscu należy odrzucić ciepłe ubrania, wziąć plecak i wyjść na dwór, a najlepiej udać się na zasłużony urlop i stać się turystą.
Uprawiając turystykę, bez względu na to jaka jest to forma, ludzie poszerzają swoje horyzonty, podnoszą swój poziom wiedzy, a także przyczyniają się do wzrostu poziomu wykształcenia. Dzięki podróżom turystycznym ludzie mają możliwość zobaczenia świata, mogą poznać ciekawe zjawiska do tej pory nigdzie nie widziane.
Turystyka to przede wszystkim zdrowie, a jeśli zdrowie to na pewno połączone ze sportem. Jeśli weźmiemy pod uwagę turystykę zdrowotną to głównym jej celem będzie odnowa sił, jest to oczywiście uzależnione od stanu zdrowia i możliwości turysty. Rozsądnie uprawiany sport oraz turystka służą celom społecznie wartościowym jak i wychowawczym. Jak na przykład zmaganie się z przeciwnościami oraz przeszkodami, występujące w działalności sportowej tak i turystycznej pomaga nam wyrabiać silną wolę.
Uprawiając turystykę możemy poprawić nasz stan zdrowia, miło spędzić czas i zanotować w pamięci niezapomniane wrażenia z pobytu w ciekawych miejscach i z robienia niezwykłych rzeczy.
Znana jest szeroka gama sportów i zajęć, które można uprawiać w wolnym czasie, a trakcie wyjazdu lub w mieście, na świeżym powietrzu, samemu, a także w gronie przyjaciół czy rodziny. Można także udać się na pływalnie, albo w miarę możliwości na jezioro i korzystać z uroków pływania, a może nawet pływania kajakiem lub na nartach wodnych.
Czym byłyby wakacje i obozy bez atrakcji. Dzięki nim nasze wakacje stają się dynamiczne, gdy w grę wchodzą takie zajęcia, jak na przykład najpopularniejsze obecnie:
• żeglarstwo,
• nurkowanie,
• pole namiotowe,
• rejsy morskie,
• quady,
• skutery,
• wędkarstwo morskie,
• wyprawy na ryby.
 

<  1  2  3  4  5    >


WARTO PRZECZYTAĆ
  • Podział sportu Historia wielu dziedzin sportu nawiązuje do utylitarnych czynności człowieka w zamierzchłej przeszłości, jak łowiectwo, wędkarstwo, łucznictwo, wioślarstwo, narciarstwo itd.
  • Historia piłki ręcznej w Polsce i na Świecie Źródła mówią o duńskim pochodzeniu piłki ręcznej i łączą ją z nazwiskiem Holgera Nielsena, ale również Niemcy i Czechy dowodzą o swoich korzeniach tej gry.
  • Aktywność rekreacyjna Rekreacja jest to odnawianie sił fizycznych i psychicznych człowieka za pomocą rozmaitych form aktywności umysłowej lub fizycznej, ale innych niż wynikające z obowiązków codziennego życia
  • Ogólna charakterystyka rozwoju fizycznego dzieci Proces zmian rozwojowych zachodzących w życiu ludzkim rozpatrywać możemy w różnych aspektach: w aspekcie rozwoju fizycznego, motorycznego lub psychicznego.
NEWSY
  • V Bałtycki Festiwal Nauki w PBW w Gdańsku Emocje związane z tegorocznymi imprezami już za nami. W piątym, można rzec jubileuszowym Bałtyckim Festiwalu Nauki Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Gdańsku
  • Spam będzie surowiej karany Badania firmy Symantec dowodzą, że aż 59 proc. całej poczty elektronicznej wysyłanej na Świecie to spam. Sytuację tę mają zmienić nowe przepisy antyspamowe.
  • Kara za niewykonywanie RUO Prezes UKE ukarał TP za niewykonywanie oferty określającej ramowe warunki umów o dostępie do lokalnej pętli abonenckiej i związanych z nim udogodnień.
Copyright © 2007-2009seoteka